NOWA APLIKACJA EASYSOLAR PREMIUM
jest już dostępna online

* Zalecamy korzystanie z przeglądarki Google Chrome
Pisali o nas:
8 Czerwiec, 2016, 9:43 am

Zestawy fotowoltaiczne : jak dobrać poprawnie inwerter

moduły fotowoltaiczne

Rozmieszczenie paneli wykonano w aplikacji EasySolar.

Odpowiednie dobranie paneli to nie wszystko, poprawna praca instalacji fotowoltaicznych zależy również od wielu innych urządzeń z falownikami na czele.
To właśnie dzięki nim możliwe jest dostosowanie parametrów prądu generowanego przez panele fotowoltaiczne do wymagań sieci elektroenergetycznej.
Jego niewłaściwe dobranie nie tylko może negatywnie wpłynąć na pracę całej instalacji ale również uderzy w jej ekonomiczność.

Dobór mocy inwertera

Jest to jeden z pierwszych parametrów, który powinniśmy brać pod uwagę podczas dopasowywania inwertera do wymagań naszej instalacji. Obecnie przyjmuje się, że moc nominalna inwertera powinna stanowić około 96-98% mocy nominalnej naszych paneli fotowoltaicznych. Niestety w warunkach polskich panele fotowoltaiczne rzadko kiedy są w stanie osiągać swoją moc znamionową przez co łatwo o przewymiarowanie mocy inwertera. Zastosowanie inwertera mniejszej mocy zapewni nam lepsze pracy, a także przyniesie oszczędności finansowe.

Liczba wejść inwertera oraz MPPT

Liczba wejść falownika oraz układów śledzenia punktu mocy maksymalnej są parametrami stricte uzależnionymi od rozmieszczenia naszych paneli fotowoltaicznych. Pamiętajmy, że stringi paneli fotowoltaicznych rozmieszczonych pod różnymi kątami lub azymutami powinny być zawsze połączone do oddzielnych wejść i być kontrolowane przez inne trackery MPP.

Rodzaj transformatora

Ostatnim parametrem, który powinniśmy brać pod uwagę w czasie doboru inwertera jest technologia, w oparciu o którą został wykonany. Jest to szczególnie ważne w przypadku np. paneli cienkowarstwowych, dla których sugeruje się stosowanie inwerterów galwanicznie izolowanych.

Jak widać poprawny dobór inwerterów zależy od bardzo wielu parametrów. W związku z tym, tak jak w przypadku paneli fotowoltaicznych powinniśmy dwa razy pomyśleć zanim zaproponujemy naszemu klientowi konkretne rozwiązanie.olar app today!

Jak widać poprawny dobór inwerterów zależy od bardzo wielu parametrów. W związku z tym, tak jak w przypadku paneli fotowoltaicznych powinniśmy dwa razy pomyśleć zanim zaproponujemy naszemu klientowi konkretne rozwiązanie. Jeśli chciałbyś dowiedzieć jak poprawnie dobrać inwerter to swojej instalacji PV koniecznie przetestuj naszą aplikację PV.

Zainteresowany fotowoltaiką? Sprawdź naszą ofertę:

Skontaktuj się z nami

Napisz do nas
Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy. Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.
Zadzwoń do nas
+48 570 620 200
EasySolar Investment

Jesteś zainteresowany inwestycją w farmę
fotowoltaiczną lub dachową instalacją
na Twojej firmie?

Skontaktuj się z nami

WYPEŁNIJ FORMULARZ, NASZ EKSPERT SKONTAKTUJE SIĘ Z TOBĄ

OTRZYMAJ DEMO PO KRÓTKIEJ PREZENTACJI ONLINE

25-minutowa prezentacja online z naszym ekspertem pozwoli Ci zaoszczędzić ponad 2 godziny na każdym projekcie oraz przygotowanej ofercie dla klienta.

Po prezentacji otrzymasz wersję demo na 24 h do testowania.

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.

Skontaktuj się z nami

Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy.Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.