NOWA APLIKACJA EASYSOLAR PREMIUM
jest już dostępna online

* Zalecamy korzystanie z przeglądarki Google Chrome
Pisali o nas:
26 Czerwiec, 2015, 9:55 am

Z fotowoltaiką na urlop!

fotowoltaiką

fot. Goalzero, goalzero24.pl

Nie od dziś wiemy, że nawet w trakcie wakacyjnego urlopu skazani jesteśmy na nieustanną potrzebę dostępu do urządzeń mobilnych takich jak telefony czy laptopy. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy lubimy ekstremalne przygody z dala od cywilizacji i prądu z sieci? Z pomocą przychodzą nam producenci przenośnych ładowarek solarnych.

Mobilne systemy zasilania

Bardzo dobrym przykładem firmy sprzedającej tego typu rozwiązania jest amerykański GoalZero. Firma posiada bogatą ofertę mobilnych systemów zasilania wykorzystujących przede wszystkim panele fotowoltaiczne. Urządzenia te opierają się zazwyczaj o ogniwa monokrystaliczne o wysokiej sprawności pozwalające na szybkie naładowanie urządzeń przenośnych przy zachowaniu niewielkich wymiarów i masy. Ich kompaktowość oraz pełna wodoodporność sprawiają, że bez problemu możemy je przytwierdzić do plecaka lub bagażnika rowerowego i ładować nasze urządzenia w trakcie wycieczki.

Gadżety zasilane fotowoltaiką

Ciekawą cechą tego typu ładowarek jest również ich duża uniwersalność, są w stanie nie tylko ładować gadżety zasilane z portu USB ale również te wymagające napięcia 12V. Oczywiście poza firmą GoalZero na rynku obecnych jest wielu producentów wysokiej jakości ładowarek słonecznych, takich jak Brunton czy Solarmonkey. Jednakże wraz ze wzrostem popularności takich rozwiązań wzrasta liczba firm oferujących produkty bardzo złej jakości.

Uwaga na tanie zamienniki...

Tanie ładowarki solarne za cenę 100-200 zł oferowane na popularnych portalach aukcyjnych często oparte są o ogniwa, dostarczające prąd o parametrach niepozwalających na przeprowadzenie prawidłowo procesu ładowania urządzeń. Może to nie tylko prowadzić do nienaładowania się ich w odpowiednio krótkim czasie ale również do uszkodzenia akumulatora, czego oczywiście chcielibyśmy uniknąć. W związku z czym przed uzupełnieniem naszego zestawu wycieczkowego o panele fotowoltaiczne zawsze powinniśmy sprawdzić opinie o danym produkcie, gdyż tego typu rozwiązania nie są tanie i tak jak duże instalacje przydomowe mają nam służyć lata.

Inż. Piotr Kubiak

Zainteresowany fotowoltaiką? Sprawdź naszą ofertę:

Skontaktuj się z nami

Napisz do nas
Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy. Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.
Zadzwoń do nas
+48 570 620 200
Odwiedź nas
ul. Królowej Jadwigi 43, 61-871 Poznań
EasySolar Investment

Jesteś zainteresowany inwestycją w farmę
fotowoltaiczną lub dachową instalacją
na Twojej firmie?

Skontaktuj się z nami

WYPEŁNIJ FORMULARZ, NASZ EKSPERT SKONTAKTUJE SIĘ Z TOBĄ

OTRZYMAJ DEMO PO KRÓTKIEJ PREZENTACJI ONLINE

25-minutowa prezentacja online z naszym ekspertem pozwoli Ci zaoszczędzić ponad 2 godziny na każdym projekcie oraz przygotowanej ofercie dla klienta.

Po prezentacji otrzymasz wersję demo na 24 h do testowania.

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.

Skontaktuj się z nami

Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy.Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.