NOWA APLIKACJA EASYSOLAR PREMIUM
jest już dostępna online

* Zalecamy korzystanie z przeglądarki Google Chrome
Pisali o nas:
22 Lipiec, 2015, 12:25 pm

WUT Solar Boat na Solar 1 Monte Carlo Cup

WUT Solar BoatStudencki zespół WUT Solar Boat Team z Politechniki Warszawskiej i Szkoły Głównej Handlowej pomimo wielu przeciwności wziął udział w Mistrzostwach Świata Łodzi Solarnych Solar 1 Monte Carlo Cup. Studenci 10 lipca wrócili z Monako, już myślą o budowie kolejnej łodzi i zwycięstwie w zawodach w przyszłym roku.

Nowa łódź

Studencka łódź solarna była budowana ponad rok. Członkowie zespołu już po jej pierwszych testach z nadzieją czekali na zawody licząc na zwycięstwo. Niestety kilka dni przed zawodami w trakcie transportu łodzi na ostatnie testy doszło do nieszczęśliwego wypadku w wyniku, którego jednostka doszczętnie spłonęła. Zespół konstrukcyjny nie poddał się jednak i już kilka godzin po nieszczęśliwym wypadku rozpoczął prace nad zastępczą łódką. W czasie pożaru wszystkie podzespoły elektroniczne znajdowały się poza łodzią, więc były gotowe do wykorzystania. Zespół miał też drugi kadłub, reszta została zrobiona od początku i dopasowana z tych elementów, które zostały w warsztacie po budowie właściwej łodzi. Choć brzmi to nieprawdopodobnie, studenci w zaledwie 3 dni zbudowali łódź, która wystartowała w zawodach.

"W pierwszym dniu Solar1 Monte Carlo Cup odbywały się inspekcje techniczne wszystkich łodzi, które decydowały o dopuszczeniu poszczególnych zespołów do zawodów. Mimo bardzo krótkiego czasu przygotowania zbudowaliśmy zastępczą jednostkę, która pozytywnie przeszła inspekcje elektryczne, konstrukcyjne i stateczności oraz spełniała wszystkie wymogi regulaminowe. Zostaliśmy dopuszczeni do udziału w zawodach." – mówi kierownik projektu, Andrzej Gut z Politechniki Warszawskiej.

WUT Solar Boat

Niezłomna wola walki

Podczas 3-dniowych zawodów zespół zmierzył się z drużynami z całego świata, m.in. z Holandii, Niemiec i USA. WUT Solar Boat Team nie zajął miejsca na podium, jednak startując w zawodach z zastępczą łodzią wykazał się niezłomną wolą walki i udowodnił, że nie warto poddawać się w nawet najbardziej kryzysowych sytuacjach. Mistrzostwa Solar1 to nie tylko współzawodnictwo, ale przede wszystkim promocja odnawialnych źródeł energii oraz wspieranie innowacyjnych działań. Autorzy projektu utożsamiają się z misją Solar1 i podkreślają, że udział w zawodach to dla nich nieocenione doświadczenie.

"Pomimo wszystkich przeciwności, które napotkaliśmy, nie poddaliśmy się nawet na chwilę. Każdy kolejny problem stanowił dla nas nowe wyzwanie i motywował do dalszej pracy. Jeszcze kilka dni przed wyjazdem do Monako, udział w zawodach wydawał się być nierealny, a zbudowanie nowej łodzi w 3 dni niemożliwe. Podczas udziału w Solar 1 Monte Carlo Cup zdobyliśmy cenne doświadczenie, które wykorzystamy podczas kontynuacji projektu." – podkreśla lider zespołu Andrzej Gut.

WUT Solr Boat

WUT Solar Boat to skomplikowany i kosztochłonny projekt, jednak jego realizacja była możliwa dzięki finansowaniu ze środków UE w ramach programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Generacja Przyszłości”. Głównym Partnerem projektu WUT Solar Boat jest Grupa Azoty. Dzięki współpracy z instytucjami i przedsiębiorstwami z branży, a także szeroko pojętym biznesem studenci będą mogli kontynuować projekt i zacząć budowę nowej łodzi, by w przyszłym roku walczyć o zwycięstwo.

WUT Solar Boat

Oficjalna strona zawodów: www.solar1races.com

Więcej informacji o projekcie na: www.solarboat.pl

Zainteresowany fotowoltaiką? Sprawdź naszą ofertę:

Skontaktuj się z nami

Napisz do nas
Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy. Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.
Zadzwoń do nas
+48 509 333 442
EasySolar Investment

Jesteś zainteresowany inwestycją w farmę
fotowoltaiczną lub dachową instalacją
na Twojej firmie?

Skontaktuj się z nami

WYPEŁNIJ FORMULARZ, NASZ EKSPERT SKONTAKTUJE SIĘ Z TOBĄ

OTRZYMAJ DEMO PO KRÓTKIEJ PREZENTACJI ONLINE

25-minutowa prezentacja online z naszym ekspertem pozwoli Ci zaoszczędzić ponad 2 godziny na każdym projekcie oraz przygotowanej ofercie dla klienta.

Po prezentacji otrzymasz wersję demo na 24 h do testowania.

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.

Skontaktuj się z nami

Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy.Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.