NOWA APLIKACJA EASYSOLAR PREMIUM
jest już dostępna online

* Zalecamy korzystanie z przeglądarki Google Chrome
Pisali o nas:
23 Grudzień, 2015, 9:59 am

Jak prawidłowo projektować konstrukcje PV?

Wpływ konstrukcji na dach budynku

Projekt instalacji wykonany w oparciu o aplikację EasySolar

Proces projektowania systemu PV to nie tylko kwestia dopasowania jego wielkości do zapotrzebowania prosumenta na energię elektryczną. To również prawidłowy dobór konstrukcji oraz systemu mocowania do powierzchni dachu. Jest to element często marginalizowany, jednak nieodpowiednie zaprojektowanie konstrukcji dachowej może w przyszłości przełożyć się na liczne awarie i konieczność przeprowadzania wielu kosztownych prac serwisowych.

Poniżej prezentujemy kilka podstawowych aspektów na które warto zwrócić uwagę podczas projektowania instalacji dachowej:

1. Dopasowanie mocowania do rodzaju powierzchni

Obecnie producenci systemów mocowań zapewniają nam uchwyty przystosowane do praktycznie każdego rodzaju powierzchni. Co ciekawe, na rynku możemy spotkać nawet uchwyty przeznaczone na dachy pokryte eternitem. Oczywiście przed przystąpieniem do realizacji inwestycji powinniśmy dokonać inspekcji dachu i w przypadku jego słabej kondycji zaproponować inwestorowi jego wcześniejszy remont. Po zamontowaniu paneli np. na wspomnianym eternicie remont generalny dachy będzie praktycznie niewykonalny.

2. Sposób mocowania

Podczas projektowania zawsze powinniśmy zakładać najgorsze. Pogoda bywa nieprzewidywalna dlatego powinniśmy zawsze dokonać wszelkich starań by mocowane przez nas panele były odporne na nawet najmniej sprzyjające warunki atmosferyczne, a w szczególności silne porywy wiatru.

3. Poprowadzenie przewodów

Niestety pomimo legendarnych już dokonań Nikoli Tesli, nadal nie opracowaliśmy technologi pozwalającej w sposób wydajny i bezpieczny transportować energii bezprzewodowo. W związku z tym zainstalowane na dachu panele muszą być połączone z inwerterem za pomocą przewodów przechodzących przez poszycie dachowe lub ściany. Należy przy tym dokonać wszelkich starać by wykonane otwory po przeprowadzeniu przewodów nie doprowadziły do przeciekania dachu. Co więcej, niestety szczególnie w przypadku zabudowy wiejskiej powinniśmy dokonać wszelkich starań by instalacja była zabezpieczona przed gryzoniami. Przy czym nawet proste osłonięcie przewodów metalową siatką zabezpieczającą pozwoli nam uniknąć wielu niepotrzebnych prac serwisowych.

4. Masa systemu

Niestety nie wszystkie pokrycia dachowe nadają się jako baza pod system PV. Przed realizacją inwestycji zawsze powinniśmy dokonać przynajmniej pobieżnej kontroli konstrukcji dachowej i w razie potrzeby poinformować inwestora o konieczności przeprowadzenia remontu przed realizacją inwestycji fotowoltaicznej.

Montaż paneli na dachu nie należy do zajęć szczególnie trudnych, a przestrzeganie powyższych reguł sprawi, że instalowane przez was panele będą odporne na negatywny wpływ otoczenia i przez długie lata nie będą wymagały jakichkolwiek interwencji serwisantów.
Jeśli chcesz wykonać profesjonalny projekt systemu PV już dziś pracę z aplikacją EasySolar i zwiększ swoją sprzedaż !!!

Zainteresowany fotowoltaiką? Sprawdź naszą ofertę:

Skontaktuj się z nami

Napisz do nas
Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy. Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.
Zadzwoń do nas
+48 570 620 200
Odwiedź nas
ul. Królowej Jadwigi 43, 61-871 Poznań
EasySolar Investment

Jesteś zainteresowany inwestycją w farmę
fotowoltaiczną lub dachową instalacją
na Twojej firmie?

Skontaktuj się z nami

WYPEŁNIJ FORMULARZ, NASZ EKSPERT SKONTAKTUJE SIĘ Z TOBĄ

OTRZYMAJ DEMO PO KRÓTKIEJ PREZENTACJI ONLINE

25-minutowa prezentacja online z naszym ekspertem pozwoli Ci zaoszczędzić ponad 2 godziny na każdym projekcie oraz przygotowanej ofercie dla klienta.

Po prezentacji otrzymasz wersję demo na 24 h do testowania.

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.

Skontaktuj się z nami

Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy.Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.