NOWA APLIKACJA EASYSOLAR PREMIUM
jest już dostępna online

* Zalecamy korzystanie z przeglądarki Google Chrome
Pisali o nas:
23 Listopad, 2015, 7:49 am

Wlk. Brytania zamknie wszystkie elektrownie węglowe?

elektrownie węglowe

fot. Greenpeace, coal fired power station, power plant, UK

Kraj, który dzięki węglowi zainicjował rewolucję przemysłową, podejmuje przełomową decyzję odejścia od węgla, motywując ją potrzebą zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego. To historyczny moment. Greenpeace ma nadzieję, że ten krok zainspiruje kolejne kraje, w tym Polskę, do podjęcia podobnych działań.

COP21

To szczególnie ważne w przededniu zbliżającego się Szczytu Klimatycznego COP21, na którym społeczność międzynarodowa będzie musiała podjąć decyzję o kształcie nowego porozumienia klimatycznego. Od tego, jak ambitne będzie nowe porozumienie, zależeć będzie to, czy uda się zahamować najbardziej katastrofalne skutki zmian klimatu.

Przestarzałe elektrownie węglowe

Rząd Wielkiej Brytanii poinformował, że do roku 2025 planowane jest zamknięcie wszystkich elektrowni węglowych. Decyzja ta jest szczególnie kontrowersyjna jeżeli weźmiemy pod uwagę grożące Wielkiej Brytanii ograniczenia w dostawach energii elektrycznej. Eksperci twierdzą, że sytuacja taka może mieć miejsce w przeciągu najbliższych lat, a jej źródłem będą przestarzałe, wymagające zamknięcia, elektrownie.

Polski rząd powinien dokładnie przyjrzeć się decyzji podjętej przez Wielką Brytanię. Transformacja sektora energetycznego w kierunku podnoszenia efektywności energetycznej i rozwoju odnawialnych źródeł energii jest konieczna, jeśli poważnie myślimy o podnoszeniu bezpieczeństwa energetycznego i tworzeniu nowych miejsc pracy w energetyce. To proces, który nie może odbyć się z dnia na dzień. Zmiana wymaga przemyślanej strategii i musi odbywać się stopniowo.

Redukcja emisji CO2

Musimy zbudować nową infrastrukturę energetyczną, pasującą do XXI wieku. Nasza determinacja do możliwie efektywnej redukcji emisji CO2 jest jasna i ten krok pozwoli nam jako jednemu z pierwszych krajów na usunięcie węgla z naszego systemu – komentuje brytyjska sekretarz ds. energii i klimatu Amber Rudd.

Zainteresowany fotowoltaiką? Sprawdź naszą ofertę:

Skontaktuj się z nami

Napisz do nas
Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy. Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.
Zadzwoń do nas
+48 570 620 200
Odwiedź nas
ul. Królowej Jadwigi 43, 61-871 Poznań
EasySolar Investment

Jesteś zainteresowany inwestycją w farmę
fotowoltaiczną lub dachową instalacją
na Twojej firmie?

Skontaktuj się z nami

WYPEŁNIJ FORMULARZ, NASZ EKSPERT SKONTAKTUJE SIĘ Z TOBĄ

OTRZYMAJ DEMO PO KRÓTKIEJ PREZENTACJI ONLINE

25-minutowa prezentacja online z naszym ekspertem pozwoli Ci zaoszczędzić ponad 2 godziny na każdym projekcie oraz przygotowanej ofercie dla klienta.

Po prezentacji otrzymasz wersję demo na 24 h do testowania.

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.

Skontaktuj się z nami

Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy.Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.