NOWA APLIKACJA EASYSOLAR PREMIUM
jest już dostępna online

* Zalecamy korzystanie z przeglądarki Google Chrome
Pisali o nas:
30 Listopad, 2015, 10:17 am

Warszawiacy wyzwolili dobrą energię dla klimatu

dobrą energię

fot. Greenpeace Polska, flickr.com

W piątkowe popołudnie grupa ponad 50 osób namalowała światłem kształt słońca na warszawskim placu Zamkowym. Rozświetlające mrok słońce zostało sfotografowane z lotu ptaka. W ten sposób Młodzieżowa Sieć Klimatyczna, Greenpeace, WWF, Koalicja Klimatyczna, Global Call for Climate Action, Strefa Zieleni, Service Civil International, Pracownia Dóbr Wspólnych i Avaaz zwracają uwagę na to, że już w poniedziałek, w Paryżu rozpocznie się Szczyt Klimatyczny COP21.

COP21 przyniesie dobrą energię?

Wkrótce w Paryżu rozpocznie się Szczyt Klimatyczny, na którym delegacje ze 195 państw oraz Unii Europejskiej wypracują globalne porozumienie m.in. w sprawie redukcji emisji gazów cieplarnianych. Międzynarodowa społeczność oczekuje, że w Paryżu dojdzie do wynegocjowania wiążącego prawnie traktatu na rzecz redukcji emisji gazów cieplarnianych i że w jego rezultacie światowe gospodarki ostatecznie pożegnają się z paliwami kopalnymi i na szeroką skalę zainwestują w bezpieczne, odnawialne źródła energii.

To bardzo wyraźny już na świecie trend - światowe potęgi gospodarcze, takie jak USA czy Chiny, rezygnują z paliw kopalnych - więc ambitne i wiążące decyzje na Szczycie Klimatycznym byłyby tylko jego potwierdzeniem. Na całym świecie rośnie poparcie dla wytwarzania energii ze słońca, wody czy wiatru i Polska pod tym względem nie jest wyjątkiem: aż 92% obywateli i obywatelek opowiada się za rozwojem odnawialnych źródeł energii [1]. Oczekujemy, że rząd stanie po stronie społeczeństwa i doprowadzi do transformacji sektora energetycznego tak, by podnosić efektywność energetyczną i rozwijać  odnawialne źródła energii - powiedziała Magdalena Zowsik, koordynatorka kampanii Klimat i Energia Greenpeace.

Namalowane światłem Słońce

Aby wyrazić poparcie dla energii odnawialnej i lepszego klimatu o 16.45 na placu Zamkowym w Warszawie zebrało się kilkadziesiąt osób, aby ustawić się w kształt słońca i na umówiony sygnał zaświecić latarki. Fotografowie, znajdujący się na pobliskiej wieży kościoła Św. Anny, wykonali zdjęcia całego wydarzenia.

Namalowaliśmy światłem kształt słońca na placu Zamkowym w Warszawie, aby w ten symboliczny sposób pokazać decydentom jak ważna dla obywateli jest dobra, odnawialna energia - powiedział Adam Markuszewski z Młodzieżowej Sieci Klimatycznej.

Warszawski happening jest jednym z kilku tysięcy wydarzeń na rzecz klimatu, zarejestrowanych na platformie Avaaz.org, które odbywają się na całym świecie w weekend poprzedzający Konferencję Klimatyczną. Działania te wyrażają podejmowane na całym świecie kroki na rzecz zdrowej, bezpiecznej i sprawiedliwej przyszłość dla nas i przyszłych pokoleń.

dobrą energię

fot. Greenpeace Polska, flickr.com

 

Greenpeace

 

Zainteresowany fotowoltaiką? Sprawdź naszą ofertę:

Skontaktuj się z nami

Napisz do nas
Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy. Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.
Zadzwoń do nas
+48 570 620 200
Odwiedź nas
ul. Królowej Jadwigi 43, 61-871 Poznań
EasySolar Investment

Jesteś zainteresowany inwestycją w farmę
fotowoltaiczną lub dachową instalacją
na Twojej firmie?

Skontaktuj się z nami

WYPEŁNIJ FORMULARZ, NASZ EKSPERT SKONTAKTUJE SIĘ Z TOBĄ

OTRZYMAJ DEMO PO KRÓTKIEJ PREZENTACJI ONLINE

25-minutowa prezentacja online z naszym ekspertem pozwoli Ci zaoszczędzić ponad 2 godziny na każdym projekcie oraz przygotowanej ofercie dla klienta.

Po prezentacji otrzymasz wersję demo na 24 h do testowania.

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.

Skontaktuj się z nami

Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy.Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.