NOWA APLIKACJA EASYSOLAR PREMIUM
jest już dostępna online

* Zalecamy korzystanie z przeglądarki Google Chrome
Pisali o nas:
19 Listopad, 2013, 10:42 am

Technologia chmury może usprawnić produkcję energii ze Słońca

Pojawienie się mobilnego Internetu wraz z przejęciem rynku przez smartfony, tablety oraz laptopy, zainspirowało wiele firm z różnych sektorów do modyfikowania swoich dotychczasowych działań. Technologia chmury zrewolucjonizowała w ogromnym stopniu przede wszystkim branżę IT. 

Dziś technologia chmury oznacza przede wszystkim znaczne obniżenie kosztów, oszczędność czasu oraz wyższą efektywność. Często nie zdajemy sobie sprawy, że korzystamy z rozwiązań chmury, ale serwer Dropbox czy poczta Gmail  to tylko nieliczne przykłady jej zastosowań. Bardzo istotne jest to, że dostęp do zasobów zapisanych w chmurze jest zapewniony z praktycznie każdego urządzenia z każdego zakątka świata - jedyny warunek to dostęp do Internetu.

Technologia chmury w aplikacji EasySolar

Technologia chmury jest wykorzystywana przez polską firmę EasySolar, która stworzyła pierwszą na świecie aplikację do projektowania systemów fotowoltaicznych. Aplikacja umożliwia sprawne wykonanie wymiarowania na dowolnym obiekcie z dowolnego urządzenia (laptop, smartfon, tablet). Posiada też dodatkowe funkcjonalności zapewniające łatwe zarządzanie projektami oraz pełne bezpieczeństwo przechowywanych danych.

Przyjazny interfejs umożliwia łatwy dostęp do wszystkich etapów projektowania. W paru prostych krokach możliwe jest wykonanie wizualizacji systemu fotowoltaicznego na zdjęciach, szkicach oraz mapach, a także obliczenie produkcji i wykonanie symulacji przychodów z wyprodukowanej przez instalację energii elektrycznej. Aplikacja jest zaopatrzona w kompletną bazę danych nasłonecznienia, szczegółowe mapy oraz rozwiązania, które pojawiają się po raz pierwszy w programie do projektowania instalacji fotowoltaicznych.

Wykorzystanie technologii chmury - lepsza komunikacja

Dodatkowo, zespół inżynierów EasySolar wierzy w to, że takie rozwiązanie zapewni lepszą komunikację pomiędzy projektantami, instalatorami, dystrybutorami urządzeń, a nawet inwestorami. Firma na razie wypuściła na rynek wersję testową, na którą można zapisać się na następującej stronie: http://app.easysolar.pl. Opinie użytkowników mają posłużyć do dalszego doskonalenia produktu. Easysolar

Zainteresowany fotowoltaiką? Sprawdź naszą ofertę:

Skontaktuj się z nami

Napisz do nas
Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy. Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.
Zadzwoń do nas
+48 570 620 200
Odwiedź nas
ul. Królowej Jadwigi 43, 61-871 Poznań
EasySolar Investment

Jesteś zainteresowany inwestycją w farmę
fotowoltaiczną lub dachową instalacją
na Twojej firmie?

Skontaktuj się z nami

WYPEŁNIJ FORMULARZ, NASZ EKSPERT SKONTAKTUJE SIĘ Z TOBĄ

OTRZYMAJ DEMO PO KRÓTKIEJ PREZENTACJI ONLINE

25-minutowa prezentacja online z naszym ekspertem pozwoli Ci zaoszczędzić ponad 2 godziny na każdym projekcie oraz przygotowanej ofercie dla klienta.

Po prezentacji otrzymasz wersję demo na 24 h do testowania.

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.

Skontaktuj się z nami

Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy.Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.