NOWA APLIKACJA EASYSOLAR PREMIUM
jest już dostępna online

* Zalecamy korzystanie z przeglądarki Google Chrome
Pisali o nas:
31 Marzec, 2016, 11:03 am

Systemy fotowoltaiczne – błędy, jakie popełniasz w marketingu

systemy fotowoltaiczneTak, marketing powinien również działać w firmach zajmujących się fotowoltaiką. A może przede wszystkim w nich?

Nie jest to jednak takie proste - nawet dla najbardziej doświadczonych marketerów, bo chłodna kalkulacja, która sprawdziła się być może w innych branżach, to nie wszystko. Zobacz, co może poprawić Twoje wyniki w marketingu i sprzedaży systemów fotowoltaicznych.

Przestarzały wygląd strony internetowej

Przyjrzyj się swojej stronie internetowej. Czy łatwo po niej nawigować, czy wszystkie zakładki pełnią właściwe funkcje? Czasem firmy nie zdają sobie sprawy, że stronę należy co jakiś czas odświeżać i dostosować pod kątem user experience. Źródło problemu może tkwić nawet w niewygodnym formularzu kontaktowym. I jak tu sprzedawać systemy fotowoltaiczne!

Nie utrzymujesz właściwej więzi z klientem

To niesamowite, ale badania firmy Velocify wskazują na to, że wielu klientów nigdy nie doczekuje się ponownego kontaktu ze strony firmy zajmującej się fotowoltaiką, która je obsługiwała. Zbyt powolny lub natarczywy kontakt mogą stanowić bardzo poważny problem i przełożyć się na brak pozytywnej decyzji odnośnie inwestycji.

Brak strategii marketingowej

Nieważne, czy chcesz trafić do klientów biznesowych, czy indywidualnych. Po prostu musisz posiadać strategię marketingową- inaczej będziesz cały czas błądzić i jest ryzyko, że będziesz się skupiać na nieefektywnych działaniach. Zacznij od zdefiniowania potrzeb klientów, które zapokoić ma Twój produkt.

Systemy fotowoltaiczne a remarketing

Jeśli Twoja strona internetowa wygląda świetnie, ale nie przekłada się na żaden kontakt ze strony klientów, być może czas pomyśleć o remarketingu. To właśnie z tej metody korzystają najwięksi gracze w branży, sprzedający systemy fotowoltaiczne. Google AdWords  i inne metody to po prostu druga szansa na zdobycie klienta.

Choć remarketing może dać fenomenalne rezultaty i jest szansą na obniżenie kosztu pozyskania klienta, kampania musi być bardzo precyzyjnie zaprojektowana pod kątem targetowania, bardzo dokładnie mierzona oraz testowana na różne sposoby. Pomyśl zatem, kto tak naprawdę jest Twoim klientem?

Musisz to po prostu lubić

Znamy wiele osób, działających w polskiej branży PV, które w kuluarach źle wypowiadają się na temat paneli słonecznych oraz innych technologii OZE. Jeśli nie wierzysz w te produkty, to po co je usilnie próbujesz sprzedać lub wypromować?

Jeśli jednak jesteś przekonany, że nie popełniasz żadnego z powyższych błędów, a szukasz sposobu na to, by sprzedawać efektywniej, wypróbuj aplikację EasySolar. Dzięki niej, w ciągu kilku minut przygotujesz atrakcyjnie wyglądającą ofertę sprzedażową wraz z projektem koncepcyjnym.

Zainteresowany fotowoltaiką? Sprawdź naszą ofertę:

Skontaktuj się z nami

Napisz do nas
Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy. Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.
Zadzwoń do nas
+48 570 620 200
Odwiedź nas
ul. Królowej Jadwigi 43, 61-871 Poznań
EasySolar Investment

Jesteś zainteresowany inwestycją w farmę
fotowoltaiczną lub dachową instalacją
na Twojej firmie?

Skontaktuj się z nami

WYPEŁNIJ FORMULARZ, NASZ EKSPERT SKONTAKTUJE SIĘ Z TOBĄ

OTRZYMAJ DEMO PO KRÓTKIEJ PREZENTACJI ONLINE

25-minutowa prezentacja online z naszym ekspertem pozwoli Ci zaoszczędzić ponad 2 godziny na każdym projekcie oraz przygotowanej ofercie dla klienta.

Po prezentacji otrzymasz wersję demo na 24 h do testowania.

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.

Skontaktuj się z nami

Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy.Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.