NOWA APLIKACJA EASYSOLAR PREMIUM
jest już dostępna online

* Zalecamy korzystanie z przeglądarki Google Chrome
Pisali o nas:
6 Luty, 2016, 9:00 am

Superszybki Internet od Google dzięki fotowoltaice

Fot. Drony od Titan Aerospace, tech.money.pl

Fot. Drony od Titan Aerospace, tech.money.pl

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak będzie wyglądał Internet w przyszłości? Jedno jest pewne, będzie się znacząco różnił od obecnego. Wszystko to za sprawą takich gigantów jak Google i Facebook, które prześcigają się w rozwoju technologii służących upowszechnieniu dostępu do Sieci.

Technologia jutra   

O wyścigu na runku hi-tech wiadomo nie od dziś. Jak wyglądać będą technologie służące dostarczaniu Internetu? Odpowiedzią na to pytanie mogą być prowadzone przez Google testy w ramach projektu SkyBender.

SkyBender to projekt który zakłada pokrycie przestrzeni nad Ziemią siecią dronów, które byłyby mobilnymi hot-spotami i zapewniałyby dostęp do Internetu na całym globie. Drony o których mowa, to UAV-y produkowane przez firmę Titan Aerospace. Firma ta, nie tak dawno stała się własnością Googla, wyprzedzając zakusy Marka Zuckerberga (Facebook) do przejęcia tego przedsiębiorstwa,  o czym donosił m.in. techcrunch.

Co istotne wspomniane dorny są tańsze niż dotychczas stosowane satelity, mogą unosić się na wysokości do 20 km i nie schodzić z nich przez nawet 5 lat. Jak to możliwe? Drony zasilane są energią pozyskiwaną dzięki ogniwom fotowoltaicznym, a zastosowanie akumulatorów daje możliwość pracy dronów zarówno w dzień, jaki w nocy.

Fot. Drony od Titan Aerospace, tech.money.pl

Fot. Drony od Titan Aerospace, tech.money.pl

Superszybki Internet dzięki fotowoltaice

Jak wynika z raportu przeprowadzonego przez The Guardian projekt SkyBender wykorzystuje eksperymentalnie milimetrowe fale radiowe,  co jest gwarancją 40 krotnie szybszego transferu danych w stosunku do obecnej technologii 4G LTE.

Ogromną zaletą fal milimetrowych jest dostęp do nowych, niewykorzystanych dotychczas częstotliwości, ponieważ częstotliwości z których korzystają telefony są przeciążone – dodaje specjalista od wspomnianej technologii oraz profesor University of Washington in Seattle - Jacques Rudell.

Co zauważył The Guardian, technologia  ma również wadę , a jest ją zasięg nawet 10-krotnie niższy od dotychczas stosowanych technologii 4G.

Zanim technologia zostanie w pełni skomercjalizowana, prawdopodobnie – jak donosi The Guardian – zostanie wykorzystana przez wojsko Stanów Zjednoczonych, które w 2014 r. testowało podobne rozwiązania mobilnych hot-spotów.

inż. PS

Zainteresowany fotowoltaiką? Sprawdź naszą ofertę:

Skontaktuj się z nami

Napisz do nas
Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy. Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.
Zadzwoń do nas
+48 570 620 200
Odwiedź nas
ul. Królowej Jadwigi 43, 61-871 Poznań
EasySolar Investment

Jesteś zainteresowany inwestycją w farmę
fotowoltaiczną lub dachową instalacją
na Twojej firmie?

Skontaktuj się z nami

WYPEŁNIJ FORMULARZ, NASZ EKSPERT SKONTAKTUJE SIĘ Z TOBĄ

OTRZYMAJ DEMO PO KRÓTKIEJ PREZENTACJI ONLINE

25-minutowa prezentacja online z naszym ekspertem pozwoli Ci zaoszczędzić ponad 2 godziny na każdym projekcie oraz przygotowanej ofercie dla klienta.

Po prezentacji otrzymasz wersję demo na 24 h do testowania.

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.

Skontaktuj się z nami

Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy.Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.