NOWA APLIKACJA EASYSOLAR PREMIUM
jest już dostępna online

* Zalecamy korzystanie z przeglądarki Google Chrome
Pisali o nas:
18 Listopad, 2015, 10:05 am

SunPower kupuje startup dla 350Wp paneli

SunPowerSunPower - firma specjalizująca się w produkcji modułów fotowoltaicznych, wprowadziła na rynek nową serię modułów PV w oparciu o nowoczesną technologię połączeń wzajemnych.

Innowacyjne rozwiązanie SunPower

Innowacyjne rozwiązania towarzyszą firmie od początków jej istnienia, czego dowodem jest obecność modułów SunPower we flagowych projektach NASA np. budowa NASA Pathfinder, które miało miejsce w roku 1997.

Producenci modułów fotowoltaicznych nieustannie dążą do ulepszania swoich produktów poprzez zwiększanie sprawności ogniw, „wyciśniecie” więcej elektronów z krystalicznych modułów krzemowych czy wprowadzanie na rynek nowych technologii jak np. technologia ogniw perowskitowych oraz jeszcze bardziej innowacyjna technologia modułów perowskitowo-krzemowych o których więcej przeczytasz w artykule: http://panele-fotowoltaiczne.pl/fotowoltaika-ciekawostki/polaczenie-paneli-perowskitowych-z-krzemowymi-przelomem-w-branzy

Rewolucja w budowie instalacji

Ostatnio firma SunPower stworzyła moduł fotowoltaiczny, w którym komórki są ułożone na sobie w rzędach z bezpośrednim połączeniem elektrycznym nie wymagającym szyn i kabli.

SunPower informuje, że przyjął formę technologii połączeń komórek i   prezentuje nową serię modułów PV opartych na w/w technologii której posiadaczami stali się poprzez zakup start-upu Cogenra Solar.

Moc najnowszych modułów firmy, jest większa niż dotychczas produkowanych, dostępnych na rynku i wynosi 350 Wp. Są to moduły wytwarzane w oparciu o technologię polikrystalicznych ogniw krzemowych, które różnią się istotnie od monokrystalicznych ogniw typu „n” na których SunPower zbudował swoją markę.

SunPower twierdzi, że nowe moduły generują 15% więcej mocy niż tradycyjne moduły polikrystaliczne o sprawności 17%. Dodatkowo powstają przy niższych  nakładach finansowych, niż wysokiej wydajności moduły Serii E oraz Serii X.

Paweł Siejak

Zainteresowany fotowoltaiką? Sprawdź naszą ofertę:

Skontaktuj się z nami

Napisz do nas
Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy. Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.
Zadzwoń do nas
+48 570 620 200
Odwiedź nas
ul. Królowej Jadwigi 43, 61-871 Poznań
EasySolar Investment

Jesteś zainteresowany inwestycją w farmę
fotowoltaiczną lub dachową instalacją
na Twojej firmie?

Skontaktuj się z nami

WYPEŁNIJ FORMULARZ, NASZ EKSPERT SKONTAKTUJE SIĘ Z TOBĄ

OTRZYMAJ DEMO PO KRÓTKIEJ PREZENTACJI ONLINE

25-minutowa prezentacja online z naszym ekspertem pozwoli Ci zaoszczędzić ponad 2 godziny na każdym projekcie oraz przygotowanej ofercie dla klienta.

Po prezentacji otrzymasz wersję demo na 24 h do testowania.

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.

Skontaktuj się z nami

Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy.Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.