NOWA APLIKACJA EASYSOLAR PREMIUM
jest już dostępna online

* Zalecamy korzystanie z przeglądarki Google Chrome
Pisali o nas:
7 Październik, 2015, 1:28 pm

SunMine – wyjątkowy projekt fotowoltaiczny

SunMine

fot. GW Solar Institute, flickr.com

SunMine to wyjątkowy projekt fotowoltaiczny zlokalizowany w mieście Kimberley w Kolumbii Brytyjskiej (Kanada). Dlaczego inwestycja ta jest wyjątkowa? Przede wszystkim jest to największa instalacja PV na trakerach w Kanadzie. Ponadto, system został ulokowany na bardzo wymagającym terenie, którego rzeźba wciąż się zmienia.

Projekt SunMine

SunMine to nazwa projektu budowy instalacji fotowoltaicznej opartej na systemach nadążnych. Łączna moc zainstalowana wynosi 1,05 MW. Elektrownia PV została niedawno uruchomiona i podłączona do sieci. Wyprodukowana przez instalację energia elektryczna jest w stanie zasilić do 500 gospodarstw domowych. Całość inwestycji składa się z 96 trakerów niemieckiej firmy Deger. Każdy z nich został wyposażony w 42 moduły fotowoltaiczne. Produkcja energii monitorowana jest od 22 czerwca i uzyskane do tej pory wyniki potwierdzają, że instalacja wykazuje uzyski większe, niż zakładano w projekcie.

Wyjątkowy projekt

Jeden z największych projektów fotowoltaicznych w Kolumbii Brytyjskiej i największy projekt PV na trakerach w Kanadzie ulokowany jest na wyjątkowo niekorzystnym terenie. Inwestycja ta pokazuje jak grunty uznawane wcześniej za nieużytki przekształcić można na ekologiczne elektrownie, które zagospodarują niezdatny do użytku teren produkując przy tym zieloną energię dla mieszkańców pobliskich miast. Obszar na którym zrealizowany został projekt SunMine charakteryzuje się sporym nachyleniem. Jest to ponadto teren byłej kopalni, przez co grunt nie jest stabilny i w dalszym ciągu osiada. W przyszłości wspomniane warunki mogłyby powodować problemy w eksploatacji elektrowni, dlatego też zdecydowano się na projekt instalacji na trakerach słonecznych. Fundamenty konstrukcji umacniają grunt a system nadążny eliminuje problemy wynikające z ewentualnego osunięcia się instalacji.

Systemy nadążne

Projekt SunMine jest dowodem na to jak ważne jest odpowiednie dopasowanie systemu fotowoltaicznego do posiadanych warunków. W tym wypadku trakery idealnie poradzą sobie z wciąż zmieniającą się rzeźbą i nachyleniem terenu. Systemy nadążne zaprojektowane są tak, aby automatycznie podążać za ścieżką słońca zbierając tym samym jak największą ilość promieniowania. W ten sposób nawet w najtrudniejszych warunkach wydajność instalacji jest zadowalająca.

Budowa elektrowni fotowoltaicznej w mieście Kimberley powinna stanowić doskonały przykład dla burmistrzów innych miast jak w trosce o poprawę stanu środowiska można przekształcić niezagospodarowane tereny takie jak byłe kopalnie, wysypiska odpadów, tereny byłych elektrowni lub inne nieużytki w instalacje produkujące zieloną energię.

Więcej informacji dotyczących projektu znajdziesz tutaj.

Zainteresowany fotowoltaiką? Sprawdź naszą ofertę:

Skontaktuj się z nami

Napisz do nas
Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy. Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.
Zadzwoń do nas
+48 570 620 200
Odwiedź nas
ul. Królowej Jadwigi 43, 61-871 Poznań
EasySolar Investment

Jesteś zainteresowany inwestycją w farmę
fotowoltaiczną lub dachową instalacją
na Twojej firmie?

Skontaktuj się z nami

WYPEŁNIJ FORMULARZ, NASZ EKSPERT SKONTAKTUJE SIĘ Z TOBĄ

OTRZYMAJ DEMO PO KRÓTKIEJ PREZENTACJI ONLINE

25-minutowa prezentacja online z naszym ekspertem pozwoli Ci zaoszczędzić ponad 2 godziny na każdym projekcie oraz przygotowanej ofercie dla klienta.

Po prezentacji otrzymasz wersję demo na 24 h do testowania.

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.

Skontaktuj się z nami

Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy.Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.