NOWA APLIKACJA EASYSOLAR PREMIUM
jest już dostępna online

* Zalecamy korzystanie z przeglądarki Google Chrome
Pisali o nas:
14 Sierpień, 2015, 12:01 pm

Stadion piłkarski zasilany energią słoneczną

Stadion piłkarski zasilany energią słonecznąABB, wiodący dostawca technologii energetyki i automatyki, dostarczy inwertery solarne w ramach wspólnego przedsięwzięcia z firmą Enertiva Energia Alternativa. To jedyny tego rodzaju projekt w Ameryce Środkowej: po raz pierwszy instalacja solarna trafi na dach stadionu piłkarskiego – i to nie byle jakiego, bo słynnego Estadio Alejandro Morera Soto, nazywanego przez tamtejszych mieszkańców „Katedrą kostarykańskiego futbolu”, siedziby klubu piłkarskiego Liga Deportiva Alajuelense.

Stadion piłkarski zasilany energią słoneczną

System ma wytwarzać prawie 400 000 kWh energii rocznie, co według szacunków LD Alajuelense przyniesie roczne oszczędności energii w wysokości ok. 148 000 USD. Firma Enertiva wykorzystała w sumie 22 sztandarowe inwertery solarne TRIO firmy ABB o mocy od 5,8 kW do 20 kW.

– Bardzo cieszymy się, że urządzenia ABB są częścią tak prestiżowego projektu i elementem konstrukcji legendarnego stadionu piłkarskiego, jakim jest „La Catedral” – powiedział Paolo Casini, wiceprezes ds. marketingu produktów solarnych w Jednostce Biznesu Przekształcania Mocy ABB. – Inwertery solarne ABB zostały wybrane ze względu na to, w jaki sposób łączą jakość z wydajnością w wysokich temperaturach panujących w Kostaryce.

Instalacja solarna została wykonana w ciągu niecałych trzech miesięcy i jest dziś w pełni gotowa do pracy. Zespół projektowy napotkał kilka interesujących wyzwań, np. przed zainstalowaniem paneli słonecznych dach stadionu musiał zostać wzmocniony. System dachowy o mocy 260 kilowatów (kW) zaspokaja w 100 proc. zapotrzebowanie stadionu na energię elektryczną, zarówno w codziennej eksploatacji, jak i przy maksymalnym obciążeniu w dniu meczu.

Estadio Alejandro Morera Soto

– Zdecydowaliśmy się na współpracę z ABB ze względu na jej rozbudowane portfolio produktowe, którego potrzebowaliśmy do tego projektu. Ponadto przy swoim globalnym zasięgu ABB ma własne biuro w Kostaryce, więc otrzymaliśmy idealne połączenie świetnych produktów, wiedzy eksperckiej i serwisu z górnej półki oraz solidnego dostawcy – stwierdził Alejandro Brenes, dyrektor generalny Enertiva Costa Rica. – Decydując się na instalację solarną, LD Alajuelense pokazuje swoje zaangażowanie w ochronę środowiska, a w szczególności w wytwarzanie elektryczności z ekologicznej energii słonecznej. Takie przykłady mogą dotrzeć także do kibiców i podnieść świadomość na temat tych rozwiązań.

Technologie ABB w zakresie energetyki i automatyki są obecne na wielu znanych stadionach na świecie, od Maracany w Rio de Janeiro, gdzie rozegrano finał piłkarskich mistrzostw świata w 2014 roku, po Stadion Narodowy w Singapurze, gdzie technologie ABB napędzają rozsuwany dach na największej na świecie samonośnej kopule.

ABBABB logo

Zainteresowany fotowoltaiką? Sprawdź naszą ofertę:

Skontaktuj się z nami

Napisz do nas
Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy. Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.
Zadzwoń do nas
+48 570 620 200
Odwiedź nas
ul. Królowej Jadwigi 43, 61-871 Poznań
EasySolar Investment

Jesteś zainteresowany inwestycją w farmę
fotowoltaiczną lub dachową instalacją
na Twojej firmie?

Skontaktuj się z nami

WYPEŁNIJ FORMULARZ, NASZ EKSPERT SKONTAKTUJE SIĘ Z TOBĄ

OTRZYMAJ DEMO PO KRÓTKIEJ PREZENTACJI ONLINE

25-minutowa prezentacja online z naszym ekspertem pozwoli Ci zaoszczędzić ponad 2 godziny na każdym projekcie oraz przygotowanej ofercie dla klienta.

Po prezentacji otrzymasz wersję demo na 24 h do testowania.

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.

Skontaktuj się z nami

Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy.Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.