NOWA APLIKACJA EASYSOLAR PREMIUM
jest już dostępna online

* Zalecamy korzystanie z przeglądarki Google Chrome
Pisali o nas:
20 Styczeń, 2016, 9:20 am

Solary słoneczne czy panele fotowoltaiczne ?

Solary słoneczne czy panele fotowoltaiczne ?

Projekt instalacji wykonany w oparciu o aplikację EasySolar

Do niedawna absolutnie najpopularniejszą przydomową technologią OZE były systemy kolektorów słonecznych. Relatywnie niska cena tych systemów oraz bardzo „medialne” dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska sprawiły, że obecnie z kolektorów słonecznych korzysta ponad 120 tysięcy gospodarstw domowych.

Dominacja ta jednak będzie z roku na rok maleć na rzecz systemów PV i co raz łatwiej będzie nam przekonać potencjalnych inwestorów, że znacznie korzystnej jest produkować prąd. Na korzyść systemów PV przemawia między innymi:

1. Uniwersalność

Instalacje fotowoltaiczne w przeciwieństwie do kolektorów słonecznych bazują na zupełnie innej technologii i odpowiedzialne są za produkcję energii elektrycznej a nie cieplnej. Dzięki temu są one znacznie bardziej uniwersalne a wyprodukowaną przez nie energię możemy wykorzystać do zasilania urządzeń RTV i AGD, ogrzewania budynku lub po prostu odsprzedać ją do sieci.

2. Odsprzedaż energii

Nowoczesne systemy wsparcia takie jak net-metering i taryfy gwarantowane umożliwiają nam przesył całej niezużytej na bieżące potrzeby energii do sieci co zrekompensuje nam wszelkie niedobory zielonej energii występujące podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych. W przypadku solarów inwestor byłby natomiast skazany na bieżące wykorzystanie wyprodukowanego ciepła  lub magazynowaniego w zbiorniku buforowym o ograniczonej pojemności.

Wskazówka
By dowiedzieć się ile faktycznie Twój klient jest w stanie zyskać dzięki instalacji fotowoltaicznej, już dziś zaloguj się w aplikacji EasySolar i wykonaj dla niego analizę finansową!

Za pomocą przeglądarki WWW:

appPL

Lub urządzeń mobilnych:

appstorePL

google

3. Mniejsza awaryjność i koszty konserwacji

Brak urządzeń mechanicznych oraz ciekłego nośnika energii sprawia, że koszty eksploatacji instalacji są znacznie niższe aniżeli kolektorów słonecznych. Co więcej instalacja PV wymaga znacznie prostszego i mniej rozbudowanego systemu pomiarowego aniżeli kolektory słoneczne. Co więcej większość z prac diagnostycznych można wykonać zdalnie poprzez analizę danych z inwertera.

4. Opłacalność

Wszystkie powyższe zalety paneli PV przekładają się w oczywisty sposób na ekonomiczne aspekty systemów PV. Dzięki możliwości odsprzedaży energii do sieci połączonej z systemami wsparcia inwestycje w fotowoltaikę cechują się okresem zwrotu nawet 3-4 lata krótszym aniżeli solary słoneczne.

Wspomniane cechy paneli PV sprawiają, że obecnie jesteśmy w stanie bardzo łatwo przekonać inwestora właśnie  do tej technologii. Wszystko czego nam potrzeba to kilka argumentów i dobrze przygotowana oferta sprzedażowa. By sporządzić taką ofertę już dziś załóż konto w EasySolar i zacznij tworzyć profesjonalne oferty sprzedażowe zawierające między innymi :

-wizualizację instalacji wykonaną w oparciu o Google Maps, zdjęcie budynku lub szkic, -prognozę produkcji energii, -szczegółową analizę finansową, -wykresy i schematy ułatwiające odbiór oferty przez inwestora, -kosztorys. Przykład takiej oferty znajdziesz tutaj: pdfPL   By dowiedzieć się więcej na temat naszych narzędzi, a także jak prawidłowo wykonać projekt instalacji PV koniecznie dołącz do naszego webinarium ! webinarPL

Zainteresowany fotowoltaiką? Sprawdź naszą ofertę:

Skontaktuj się z nami

Napisz do nas
Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy. Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.
Zadzwoń do nas
+48 570 620 200
EasySolar Investment

Jesteś zainteresowany inwestycją w farmę
fotowoltaiczną lub dachową instalacją
na Twojej firmie?

Skontaktuj się z nami

WYPEŁNIJ FORMULARZ, NASZ EKSPERT SKONTAKTUJE SIĘ Z TOBĄ

OTRZYMAJ DEMO PO KRÓTKIEJ PREZENTACJI ONLINE

25-minutowa prezentacja online z naszym ekspertem pozwoli Ci zaoszczędzić ponad 2 godziny na każdym projekcie oraz przygotowanej ofercie dla klienta.

Po prezentacji otrzymasz wersję demo na 24 h do testowania.

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.

Skontaktuj się z nami

Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy.Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.