NOWA APLIKACJA EASYSOLAR PREMIUM
jest już dostępna online

* Zalecamy korzystanie z przeglądarki Google Chrome
Pisali o nas:
25 Maj, 2017, 2:27 pm

Smartflower – system fotowoltaiczny all-in-one podążający za słońcem

O tym, że energia słoneczna to nie tylko systemy słoneczne na dachach i farmy fotowoltaiczne przekonaliśmy się już niejednokrotnie. Odnawialne źródła energii cieszą się coraz większym zainteresowaniem i popularnością na całym świecie, a potrzeba niezależności energetycznej rośnie z każdym dniem. Nic więc dziwnego, że rynek fotowoltaiki rozwija się w tak szybkim tempie a energia słoneczna zdobywa coraz szersze grono zwolenników. Każdego dnia na całym świecie przybywa systemów słonecznych, a naukowcy i inżynierowie pracują nad wciąż nowymi rozwiązaniami i zastosowaniami paneli fotowoltaicznych.

Jednym z innowacyjnych rozwiązań jest Smartflower – wynalazek austriackiej firmy Smartflower Energy Technology, który został doceniony już przez wiele krajów europejskich i zainstalowano ich już ponad 1000, w tym m.in. w Królewskim Ogrodzie Botanicznym w Madrycie.

 

A jak to wszystko działa? Produkcja energii przez „słoneczny kwiatek” Smartflower rozpoczyna się wraz ze wschodem słońca, kiedy urządzenie rozwija swoje słoneczne płatki, wyposażone w panele fotowoltaiczne o łącznej powierzchni 18m2 i kieruje je w stronę pierwszych promieni porannego słońca. W ciągu całego dnia Smartflower śledzi słońce zmieniając ustawienie paneli tak, by padało na nie jak najwięcej światła. Pozwala to na produkcję energii nawet do 50% bardziej efektywną niż w przypadku standardowego systemu fotowoltaicznego. Sam „słoneczny kwiatek”, podczas jednego roku, w zależności od regionu, generuje ok. 3400-6200 kWh energii elektrycznej, co jest wystarczającą ilością na pokrycie zapotrzebowania energetycznego średniej wielkości gospodarstwa domowego w Europie. Kiedy dzień dobiega końca, Smartflower zwija swoje słoneczne płatki, by kolejnego dnia rozpocząć pracę na nowo. Ponadto system posiada wiele zabezpieczeń i gdy warunki pogodowe mogłyby spowodować uszkodzenie paneli, wówczas system automatycznie zwija płatki i rozwija je ponownie, gdy produkcja energii znowu jest możliwa. Producenci nie zapomnieli również o tak ważnym aspekcie jakim jest design i stworzyli kilka wersji kolorystycznych systemu Smartflower, dzięki czemu stojący w ogrodzie „słoneczny kwiatek” może się doskonale wpisać w krajobraz.

 

Zainteresowany fotowoltaiką? Sprawdź naszą ofertę:

Skontaktuj się z nami

Napisz do nas
Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy. Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.
Zadzwoń do nas
+48 570 620 200
Odwiedź nas
ul. Królowej Jadwigi 43, 61-871 Poznań
EasySolar Investment

Jesteś zainteresowany inwestycją w farmę
fotowoltaiczną lub dachową instalacją
na Twojej firmie?

Skontaktuj się z nami

WYPEŁNIJ FORMULARZ, NASZ EKSPERT SKONTAKTUJE SIĘ Z TOBĄ

OTRZYMAJ DEMO PO KRÓTKIEJ PREZENTACJI ONLINE

25-minutowa prezentacja online z naszym ekspertem pozwoli Ci zaoszczędzić ponad 2 godziny na każdym projekcie oraz przygotowanej ofercie dla klienta.

Po prezentacji otrzymasz wersję demo na 24 h do testowania.

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.

Skontaktuj się z nami

Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy.Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.