NOWA APLIKACJA EASYSOLAR PREMIUM
jest już dostępna online

* Zalecamy korzystanie z przeglądarki Google Chrome
Pisali o nas:
9 Styczeń, 2015, 10:23 am

Światowy rynek fotowoltaiki na świecie w 2015 roku okiem analityków - jakieś niespodzianki?

światowy rynek fotowoltaikiŚwiatowe zapotrzebowanie na fotowoltaikę może wzrosnąć o nawet 25% w tym roku z uwagi na obniżenie cen urządzeń fotowoltaicznych, zapowiada IHS, znana firma badawcza. Mowa o osiągnięciu 53 do nawet 57 GW.

Światowy rynek fotowoltaiki według analityków

Analitycy prognozują m.in. kolejną fazę konsolidacji europejskiego rynku fotowoltaiki pośród wykonawców pod klucz. Największymi rynkami mają pozostać Chiny, Japonia oraz Stany Zjednoczone - głównie dzięki Kalifornii, która wykaże największe wdrożenie technologii PV w swoim systemie elektroenergetycznym. Jednak absolutnie najistotniejszy wzrost szykuje się na rynku indyjskim, który przyczyni się do zwiększonej dynamiki nowych inwestycji. Rynki dotychczas postrzegane jako wschodzące, takie jak Afryka Płd., Chile, Jordan, Filipiny czy Honduras, wkroczą w kolejną, bardziej dojrzałą fazę.

Światowy rynek fotowoltaiki w technologii, systemy przyłączone do sieci

Ponadto, wiele będzie się działo w technologii CPV, wykorzystującej skupienie promieni słonecznych - w tym roku powstanie 250 MW nowych instalacji. Technologia monokrystaliczna wśród paneli zwiększy swój udział na rynku z 24 do 27% z uwagi na wzrost zainteresowania instalacjami na dachu oraz większe zapotrzebowanie na wyższe sprawności.

W bieżącym roku ma również powstać więcej rozproszonych systemów. Po zainstalowaniu najprawdopodobniej 15,7 GW instalacji do 100 kW, ich udział rynkowy w 2015 roku wyniesie według prognoz analityków 30%. Niespodzianką będzie to, że mniej niż zakładano powstanie takich systemów w Chinach - ok. 4,7 GW, jednak stanowi to mimo wszystko spory 20-procentowy wzrost.

W 2015 powstanie trzykrotnie więcej instalacji przyłączonych do sieci ze zintegrowanymi systemami magazynowania (łączna moc, która zostanie osiągnięta w takich systemach to nawet 775 MW). Aż jedną trzecią udziału na rynku inwerterów obejmą te stringowe. Ich łączne zyski z tego roku mogą wynieść ponad 2,2 mld dolarów.

Zainteresowany fotowoltaiką? Sprawdź naszą ofertę:

Skontaktuj się z nami

Napisz do nas
Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy. Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.
Zadzwoń do nas
+48 570 620 200
Odwiedź nas
ul. Królowej Jadwigi 43, 61-871 Poznań
EasySolar Investment

Jesteś zainteresowany inwestycją w farmę
fotowoltaiczną lub dachową instalacją
na Twojej firmie?

Skontaktuj się z nami

WYPEŁNIJ FORMULARZ, NASZ EKSPERT SKONTAKTUJE SIĘ Z TOBĄ

OTRZYMAJ DEMO PO KRÓTKIEJ PREZENTACJI ONLINE

25-minutowa prezentacja online z naszym ekspertem pozwoli Ci zaoszczędzić ponad 2 godziny na każdym projekcie oraz przygotowanej ofercie dla klienta.

Po prezentacji otrzymasz wersję demo na 24 h do testowania.

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.

Skontaktuj się z nami

Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy.Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.