NOWA APLIKACJA EASYSOLAR PREMIUM
jest już dostępna online

* Zalecamy korzystanie z przeglądarki Google Chrome
Pisali o nas:
20 Lipiec, 2015, 10:43 am

Rozwój energetyki słonecznej w Dubaju

rozwój energetyki słonecznej

fot. Green Energy Futures - David Dodge, flickr.com

ABB, wiodący dostawca technologii energetyki i automatyki, otrzymał od Dubai Electricity & Water Authority (DEWA) zamówienie o wartości 20 mln USD na rozbudowę stacji elektroenergetycznej, która umożliwi wprowadzanie większej ilości energii słonecznej do sieci. Pomoże to w dalszej dywersyfikacji źródeł energii i zaspokojeniu rosnącego zapotrzebowania na energię w Dubaju.

Rozwój energetyki słonecznej

W ramach drugiego etapu rozbudowy parku słonecznego Mohammeda bin Rashida Al Maktouma DEWA podwaja jego moc wyjściową netto ze 100 MW do 200 MW. Elektrownia słoneczna o powierzchni 4,5 km2 będzie wytwarzać tyle energii elektrycznej, ile potrzeba do zasilenia ponad 30 000 domów. Redukując zapotrzebowanie na energię uzyskiwaną z paliw kopalnych, elektrownia pozwoli ograniczyć emisję dwutlenku węgla o 250 tys. ton rocznie.

– Pracujemy nad tym, aby osiągnąć cele programu UAE Vision 2021 i planu Dubai Plan 2021, które wspierają rozwój gospodarczy kraju poprzez dostarczanie energii w sposób bezpieczny i zróżnicowany oraz jej wydajne wykorzystywanie. DEWA angażuje się też w realizację strategii energetycznej Dubaju (Dubai Integrated Energy Strategy 2030), zgodnie z którą do 2020 roku 7 proc. wytworzonej energii ma pochodzić ze źródeł odnawialnych, a do 2030 roku odsetek ten ma wzrosnąć do 15 proc – powiedział Saeed Mohammed Al Tayer, dyrektor zarządzający i prezes DEWA.

Rosnący popyt na energię zaspokoi OZE

– Jesteśmy dumni z tego, w jaki sposób przyczyniamy się do rozwoju Dubaju i angażujemy się w inicjatywę dotyczącą dywersyfikacji energii w Zjednoczonych Emiratach Arabskich – powiedział Claudio Facchin, dyrektor Dywizji Systemów Energetyki ABB. – Dostarczamy czystą energię, która zaspokaja rosnący popyt ze strony obiektów przemysłowych, handlowych i mieszkalnych. Ten projekt pokazuje, jak duży nacisk kładziemy na rynki rozwijające się i odnawialne źródła energii, co jest zgodne z naszą strategią Next Level.

W ramach projektu „pod klucz” ABB odpowiada za zaprojektowanie, wykonanie prac inżynieryjnych, dostarczenie, montaż i rozruch rozbudowanej części stacji. Wśród najważniejszych produktów, które zostaną dostarczone, są trzy pola 400 kV i jedenaście pól 132 kV rozdzielnic z izolacją gazową (GIS), transformatory mocy oraz układy automatyki o otwartej architekturze, zgodne z normą IEC 61850. Zamówienie zostanie zrealizowane w 2016 roku.

Ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, lidera w dziedzinie energii słonecznej na Bliskim Wschodzie, wystartował Solar Impulse 2 – wspierany przez ABB pierwszy samolot zasilany energią słoneczną, który ma okrążyć ziemię. Jeszcze w tym roku samolot ma wylądować w ZEA.

ABB

Zainteresowany fotowoltaiką? Sprawdź naszą ofertę:

Skontaktuj się z nami

Napisz do nas
Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy. Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.
Zadzwoń do nas
+48 509 333 442
EasySolar Investment

Jesteś zainteresowany inwestycją w farmę
fotowoltaiczną lub dachową instalacją
na Twojej firmie?

Skontaktuj się z nami

WYPEŁNIJ FORMULARZ, NASZ EKSPERT SKONTAKTUJE SIĘ Z TOBĄ

OTRZYMAJ DEMO PO KRÓTKIEJ PREZENTACJI ONLINE

25-minutowa prezentacja online z naszym ekspertem pozwoli Ci zaoszczędzić ponad 2 godziny na każdym projekcie oraz przygotowanej ofercie dla klienta.

Po prezentacji otrzymasz wersję demo na 24 h do testowania.

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.

Skontaktuj się z nami

Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy.Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.