NOWA APLIKACJA EASYSOLAR PREMIUM
jest już dostępna online

* Zalecamy korzystanie z przeglądarki Google Chrome
Pisali o nas:
14 Styczeń, 2015, 10:41 am

Rozproszona energetyka słoneczna. Analitycy zauważają ogromny wzrost

energetyka słonecznaW ubiegłym tygodniu BNEF (Bloomberg New Energy Finance) opublikował dane dotyczące inwestycji w odnawialne źrodła energii w 2014 roku. Wynikało z nich, że fotowoltaika należy do najczęściej wybieranych w tym zakresie technologii. W dużej mierze przyczyniła się do tego rozproszona energetyka słoneczna. 

Czym jest rozproszona energetyka słoneczna

Określenie rozproszonej energetyki słonecznej nie odnosi się wyłącznie do prosumenckich mikroinstalacji montowanych na dachu, ale do instalacji, w których produkcja energii z paneli jest powiązana z zapotrzebowaniem w danym miejscu.

Energetyka słoneczna coraz bardziej popularna

Z uwagi wzrastającą ilość inwestycji w miejscach skorelowanych z wysokim zapotrzebowaniem, można powiedzieć, że energetyka rozproszona staje się coraz bardziej popularna. W wielu miejscach, w których znaczenie ma również oszczędność na modernizacji linii przesyłowych (tak podeszły do tego Chiny), takie inwestycje zaczynają przeważać nad farmami słonecznymi. Jak zdradza Jenny Chase z BNEF na łamach pv-magazine, głównym trendem w 2014 były instalacje rozproszone, z uwagi na systemy wsparcia w poszczególnych krajach. Na rynku japońskim znaczna większość inwestycji nie przekroczyła 2 MW, a w Chinach- 20 MW. To właśnie te dwa rynki najbardziej przyczyniły się do wzrostu liczb z 2014 roku w tym sektorze. Podobnie będzie w bieżącym roku.

Inaczej stało się w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Włoszech oraz Hiszpanii, w którym rządowe regulacje wdrożono nie do końca skutecznie, przez co w konsekwencji większe wsparcie otrzymały duże projekty. A te są dużo mniej efektywne, zdaniem analityka mają za to sens w odległych od miast miejscach, o wysokim poziomie nasłonecznienia (np. Bliski Wschód, Chile).

Zainteresowany fotowoltaiką? Sprawdź naszą ofertę:

Skontaktuj się z nami

Napisz do nas
Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy. Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.
Zadzwoń do nas
+48 570 620 200
Odwiedź nas
ul. Królowej Jadwigi 43, 61-871 Poznań
EasySolar Investment

Jesteś zainteresowany inwestycją w farmę
fotowoltaiczną lub dachową instalacją
na Twojej firmie?

Skontaktuj się z nami

WYPEŁNIJ FORMULARZ, NASZ EKSPERT SKONTAKTUJE SIĘ Z TOBĄ

OTRZYMAJ DEMO PO KRÓTKIEJ PREZENTACJI ONLINE

25-minutowa prezentacja online z naszym ekspertem pozwoli Ci zaoszczędzić ponad 2 godziny na każdym projekcie oraz przygotowanej ofercie dla klienta.

Po prezentacji otrzymasz wersję demo na 24 h do testowania.

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.

Skontaktuj się z nami

Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy.Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.