NOWA APLIKACJA EASYSOLAR PREMIUM
jest już dostępna online

* Zalecamy korzystanie z przeglądarki Google Chrome
Pisali o nas:
20 Maj, 2015, 2:55 pm

Przezroczysta przyszłość fotowoltaiki

przyszłość fotowoltaiki

fot. Rawlemon, Betaray, flickr.com

"Przyszłość fotowoltaiki nie jest zielona, jest przezroczysta" - głosi hasło reklamowe firmy Rawlemon, która opracowała innowacyjne rozwiązanie, które pozwoli na osiąganie wydajności większej o nawet 35% od konwencjonalnych paneli fotowoltaicznych.

Przyszłość fotowoltaiki

Jak wszystkim nam dobrze wiadomo Słońce jest jednym z największych i najczystrzych źródeł energii na świecie. Od ponad 40 lat technologia pomaga nam przetwarzać jego promienie w energię elektryczną. Największy problem stanowi niska sprawność urządzeń transformujących. Ponad 80% zainstalowanych na świecie paneli fotowoltaicznych ma sprawność sięgającą 15% lub niższą. Firma Rawlemon przeprowadziła serię obliczeń, stworzyła prototyp soczewki Ball i przeprowadziła na nim badania. Okazało się, że perfekcyjny kształt kuli jest nie tylko doskonałym przewodnikiem energii ale i posiada dużą zdolność koncentracji rozproszonego światła.

Zasada działania

Seria badań wykazała, że idealnym rozwiązaniem jest stworzenie kryształowej kuli wypełnionej wodą. Wewnątrz urządzenia znajduje się małych rozmiarów panel fotowoltaiczny, na którym koncentrowane są skupione przez kulę promienie słoneczne. Woda wypełniająca urządzenie nie tylko pomaga koncentrować światło ale przede wszystkim zapobiega przegrzewaniu się urządzenia.

Zamontowany we wbudowanym stojaku jednoosiowym system nadążny powala na zmaksymalizowanie osiągów urządzenia poprzez zwiększoną ilość absorbowanego promieniowania bezpośredniego. Eksperci firmy Rawlemon przekonują, że ich urządzenie doskonale sprawdzi się w każdym klimacie i warunkach, każdorazowo osiągając uzyski wyższe od analogicznego panelu wykonanego w konwencjonalnej technologii.

Badania nad wynalazkiem przeprowadzili specjaliści z Zentrum für Sonnenenergie und Wasserstoff Forschung, którzy jednogłośnie stwierdzili, że produkt firmy Rawlemon wykazuje znacznie lepsze właściwości i ma większe osiągi od konwencjonalnych paneli fotowoltaicznych. Eksperci potwierdzili ponadto deklarowaną wydajność urządzenia.

Dostępne rozwiązania

przyszłość fotowoltaiki

fot. beta ey rawlemon 1, flickr.com

Na stronie internetowej producenta dostępne są wszystkie znajdujące się w aktualnej sprzedaży modele. Rawlemon posiada dość rozbudowaną (jak na frmę, która zapoczątkowała swoją działaność w 2013 roku) ofertę. Możemy w niej znaleźć urządzenia mające od 10 cm do nawet 180 cm wysokości. Ceny urządzeń wahają się od €149.00 do nawet €8,999.00.  Najmniejsze z urządzeń łączy ze sobą trzy produkty: rewolucyjny moduł fotowoltaiczny, kryształową kulę pełniącą rolę lampki nocnej oraz tracker naprowadzający. Beta.ey ponadto posiada wbudowaną baterię i wejście USB, pozwalając na ładowanie mniejszych urządzeń. Większe i droższe rozwiązania posiadają możliwość produkcji energii elektrycznej i cieplnej w tym samym czasie. W nocy urządzenie Beta.ray 1.80 może również przekształcić się w lampę ledową, zdolną oświetlić jego okolice.

Rawlemon zdecydowanie może odmienić przyszłość fotowoltiki. Dostępne rozwiązania mogą znaleźć zastosowanie nie tylko w przydomowych instalacjach. Wizja firmy zakłada również docelowo stosowanie kryształowych kul m.in. jako systemy wbudowane w fasady nowoczesnych budynków, mające stanowić jednocześnie źródło prądu i nowoczesny element designu.

Zainteresowany fotowoltaiką? Sprawdź naszą ofertę:

Skontaktuj się z nami

Napisz do nas
Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy. Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.
Zadzwoń do nas
+48 570 620 200
Odwiedź nas
ul. Królowej Jadwigi 43, 61-871 Poznań
EasySolar Investment

Jesteś zainteresowany inwestycją w farmę
fotowoltaiczną lub dachową instalacją
na Twojej firmie?

Skontaktuj się z nami

WYPEŁNIJ FORMULARZ, NASZ EKSPERT SKONTAKTUJE SIĘ Z TOBĄ

OTRZYMAJ DEMO PO KRÓTKIEJ PREZENTACJI ONLINE

25-minutowa prezentacja online z naszym ekspertem pozwoli Ci zaoszczędzić ponad 2 godziny na każdym projekcie oraz przygotowanej ofercie dla klienta.

Po prezentacji otrzymasz wersję demo na 24 h do testowania.

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.

Skontaktuj się z nami

Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy.Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.