NOWA APLIKACJA EASYSOLAR PREMIUM
jest już dostępna online

* Zalecamy korzystanie z przeglądarki Google Chrome
Pisali o nas:
20 Lipiec, 2015, 11:25 am

Prosument: Ruszy nabór wniosków dla banków

nabór wniosków dla banków

fot. Activ Solar, flickr.com

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zmienił zapisy dotyczące naborów prowadzonych po 31 lipca 2015 roku. Wprowadzone zmiany mają pozwolić na skorzystanie z finansowania mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii większej liczbie beneficjentów. Lepszy dostęp do środków zapewnić ma planowany nabór dla banków, które wyrażą chęć realizacji programu priorytetowego "Prosument".

Nabór wniosków dla banków

NFOŚiGW ogłosił nabór wniosków o udostępnienie środków bankom z przeznaczeniem na udzielanie w latach 2015-2016 kredytów bankowych i dotacji na przedsięwzięcia realizowane w ramach Części 2b) programu priorytetowego: „Wspieranie rozproszonych, odnawialnych źródeł energii. Część 2) Prosument - linia dofinansowania z przeznaczeniem na zakup i montaż mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii”.

Warto zaznaczyć, że podczas poprzedniego naboru, który zakończył się dnia 30.01.2015 roku jedynym bankiem, który zgłosił swoją kandydaturę (a tym samym zainteresowanym współpracą z NFOŚiGW) był Bank Ochrony Środowiska. O poprzednim naborze dla banków pisaliśmy w artykule "Program Prosument z BOŚ Bankiem".

Kiedy rusza nabór?

Wnioski będą przyjmowane w terminie od 03.08.2015 r. do 11.09.2015 r. Na dofinansowanie przedsięwzięć przeznaczono środki w kwocie 160 mln złotych do wydatkowania w latach 2015 - 2018, z możliwością zawierania umów do końca 2016r. Poza wznowieniem naboru dla banków głównymi zmianami planowanymi w systemie dotacji są m.in. zniesienie obowiązku łączenia instalacji do produkcji ciepła z instalacjami wytwórczymi energii elektrycznej oraz wydłużenie do końca 2016 r. okresu, w którym beneficjenci będą mogli otrzymać preferencyjne warunki wsparcia tj. wyższą dotację (40%).

Warunki naboru wniosków oraz niezbędna dokumentacja.

 

Zainteresowany fotowoltaiką? Sprawdź naszą ofertę:

Skontaktuj się z nami

Napisz do nas
Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy. Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.
Zadzwoń do nas
+48 570 620 200
Odwiedź nas
ul. Królowej Jadwigi 43, 61-871 Poznań
EasySolar Investment

Jesteś zainteresowany inwestycją w farmę
fotowoltaiczną lub dachową instalacją
na Twojej firmie?

Skontaktuj się z nami

WYPEŁNIJ FORMULARZ, NASZ EKSPERT SKONTAKTUJE SIĘ Z TOBĄ

OTRZYMAJ DEMO PO KRÓTKIEJ PREZENTACJI ONLINE

25-minutowa prezentacja online z naszym ekspertem pozwoli Ci zaoszczędzić ponad 2 godziny na każdym projekcie oraz przygotowanej ofercie dla klienta.

Po prezentacji otrzymasz wersję demo na 24 h do testowania.

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.

Skontaktuj się z nami

Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy.Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.