NOWA APLIKACJA EASYSOLAR PREMIUM
jest już dostępna online

* Zalecamy korzystanie z przeglądarki Google Chrome
Pisali o nas:
8 Wrzesień, 2015, 10:38 am

Prosument: Przedłużenie naboru wniosków dla banków

przedłużenie naboru

fot. Pictures of Money, flickr.com

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej poinformował o przedłużeniu naboru wniosków dla banków w ramach programu priorytetowego "Prosument - linia dofinansowania z przeznaczeniem na zakup i montaż mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii poprzez banki". Będą one mogły wraz z BOŚ Bankiem przyznawać dofinansowania na mikroinstalacje OZE.

Przedłużenie naboru dla banków

Planowany termin zakończenia naboru wniosków to 11 września 2015 r. W związku z wystąpieniem Związku Banków Polskich, w dniu 03.09.2015 r. Zarząd Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podjął decyzję o wydłużeniu terminu nabór wniosków do 30 września br. W ramach programu Prosument na dofinansowanie przydzielane przez banki przeznaczona została kwota 160 mln zł do wydatkowania w latach 2015-2018. Na chwilę obecną BOŚ Bank otrzymał wnioski o dofinansowanie na łączną kwotę 157 mln zł.

BOŚ Bank był do tej pory jedynym bankiem, który zgłosił chęć przystąpienia do programu udzielania kredytów bankowych i dotacji na przedsięwzięcia realizowane w ramach programu priorytetowego: „Wspieranie rozproszonych, odnawialnych źródeł energii oraz prosument - linia dofinansowania z przeznaczeniem na zakup i montaż mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii”. Pod koniec kwietnia BOŚ rozpoczął przyjmowanie wniosków, których wartość szybko przekroczyła ustalony dla pierwszej transzy pułap.

Składanie wniosków chwilowo niemożliwe

Na chwilę obecną składanie wniosków o dofinansowanie przez banki nie jest możliwe. BOŚ Bank zawiesił chwilowo ich przyjmowanie tłumacząc się koniecznością dostosowania procedur do zmian w regulaminie programu.

Wnioski banków będą przyjmowane w terminie do 30.09.2015 r. Na dofinansowanie przedsięwzięć przeznaczono środki w kwocie 160 mln złotych do wydatkowania w latach 2015 - 2018, z możliwością zawierania umów do końca 2016r.

Zapraszamy do zapoznania się z warunkami naboru wniosków na stronie Nabór wniosków dla banków

NFOŚiGW

Zainteresowany fotowoltaiką? Sprawdź naszą ofertę:

Skontaktuj się z nami

Napisz do nas
Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy. Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.
Zadzwoń do nas
+48 570 620 200
Odwiedź nas
ul. Królowej Jadwigi 43, 61-871 Poznań
EasySolar Investment

Jesteś zainteresowany inwestycją w farmę
fotowoltaiczną lub dachową instalacją
na Twojej firmie?

Skontaktuj się z nami

WYPEŁNIJ FORMULARZ, NASZ EKSPERT SKONTAKTUJE SIĘ Z TOBĄ

OTRZYMAJ DEMO PO KRÓTKIEJ PREZENTACJI ONLINE

25-minutowa prezentacja online z naszym ekspertem pozwoli Ci zaoszczędzić ponad 2 godziny na każdym projekcie oraz przygotowanej ofercie dla klienta.

Po prezentacji otrzymasz wersję demo na 24 h do testowania.

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.

Skontaktuj się z nami

Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy.Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.