NOWA APLIKACJA EASYSOLAR PREMIUM
jest już dostępna online

* Zalecamy korzystanie z przeglądarki Google Chrome
Pisali o nas:
25 Sierpień, 2015, 12:15 pm

Project Sunroof - aplikacja do projektowania instalacji PV od Google

Project Sunroof

fot. Chris Messina, flickr.com

"Project Sunroof" to nowe przedsięwzięcie Google. Korzystając z bazy Google Maps stworzyli oni aplikację do projektowania instalacji fotowoltaicznych. Dzięki niej pozyskiwanie energii ze Słońca stanie się jeszcze prostsze i dostępniejsze.

Project Sunroof

Słońce to źródło nieskończonej darmowej energii dla każdego, kto zechce po nią sięgnąć. Wiele osób rezygnuje z założenia instalacji PV ze względu na stosunkowo skomplikowaną technologię i proces inwestycyjny. Jak dużo paneli potrzebujemy? Kto je zainstaluje? Jak wiele tak na prawdę zaoszczędzimy? Skąd mamy wiedzieć czy do naszego domu dociera wystarczająco dużo słońca? Inżynierzy pracujący dla Google postanowili znaleźć prosty sposób na udzielenie odpowiedzi. Wykorzystując potencjał posiadanej technologii połączyli system map i słoneczny rejestr gruntów tworząc nową usługę - "Project Sunroof".

Funkcje aplikacji

Aplikację najprościej opisać można jako internetowego doradcę do spraw instalacji fotowoltaicznych. Użytkownik w pierwszym kroku musi wpisać swój adres. Google za pomocą map i zbieranych przez firmę od wielu lat danych zbada nasłonecznienie terenu, nachylenie dachu oraz obecność obiektów generujących zacienienie. W kolejnym kroku aplikacja zapyta o nasze rachunki za energię elektryczną, aby ustalić wielkość i koszt instalacji. To jeszcze nie koniec zalet programu. Serwis przedstawi użytkownikowi lokalne systemy dotacji i ulgi związane z instalacją systemu PV, poinformuje o dostępnych formach kredytowania a nawet skontaktuje inwestora z firmą wykonawczą.

Obecnie "Project Sunroof" jest dopiero w początkowej fazie rozwoju i testować mogą go jedynie mieszkańcy Bostonu, San Francisco Bay Area i Fresno. Twórcy aplikacji zapewniają jednak, że będzie ona dostępna na terenie całego USA, a docelowo kolejno rozszerzana na pozostałe obszary.

Boom na OZE

Co prawda twórcy aplikacji pragną aby jej zasięg był globalny, ale o rozwoju projektu zadecyduje zapewne faza testowa przeprowadzona na terenie USA. Jedno jest pewne - zainteresowanie fotowoltaiką takich gigantów jak Google, Tesla czy Facebook pozwala nam myśleć, że rynek PV ma szanse na bardzo intensywny rozwój. Za "Project Sunroof" kciuki będą trzymali zapewne nie tylko przyszli użytkownicy, ale i producenci paneli, projektanci i instalatorzy. Coraz więcej osób sprzeciwia się potędze Google i ilości przetwarzanych przez nią informacji. Projekty takie jak ten przekonują, że pomimo władzy jaką dają firmie zebrane dane, bilans zysków i strat jest jak najbardziej pozytywny.

 

Zainteresowany fotowoltaiką? Sprawdź naszą ofertę:

Skontaktuj się z nami

Napisz do nas
Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy. Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.
Zadzwoń do nas
+48 570 620 200
Odwiedź nas
ul. Królowej Jadwigi 43, 61-871 Poznań
EasySolar Investment

Jesteś zainteresowany inwestycją w farmę
fotowoltaiczną lub dachową instalacją
na Twojej firmie?

Skontaktuj się z nami

WYPEŁNIJ FORMULARZ, NASZ EKSPERT SKONTAKTUJE SIĘ Z TOBĄ

OTRZYMAJ DEMO PO KRÓTKIEJ PREZENTACJI ONLINE

25-minutowa prezentacja online z naszym ekspertem pozwoli Ci zaoszczędzić ponad 2 godziny na każdym projekcie oraz przygotowanej ofercie dla klienta.

Po prezentacji otrzymasz wersję demo na 24 h do testowania.

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.

Skontaktuj się z nami

Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy.Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.