NOWA APLIKACJA EASYSOLAR PREMIUM
jest już dostępna online

* Zalecamy korzystanie z przeglądarki Google Chrome
Pisali o nas:
24 Wrzesień, 2015, 8:15 am

Polacy sponsorem "Conference on Perovskite Solar Cells"

Conference on Perovskite Solar CellsPierwsza na świecie międzynarodowa konferencja na temat innowacyjnych perowskitowych ogniw słonecznych odbędzie się w szwajcarskiej Lozannie. Firma Olgi Malinkiewicz, Saule Technologies, wsparła to wyjątkowe wydarzenie.

Conference on Perovskite Solar Cells

„1st International Conference on Perovskite Solar Cells and Optoelectronics (PSCO-2015)” odbędzie się pod koniec września (27-29.09.2015). Wśród prelegentów znajdują się uznani naukowcy z całego świata. W programie przewidziano prelekcje, dyskusje i sesje posterowe nie tylko z zakresu fotowoltaiki, ale również fotofizyki i optoelktroniki. To wydarzenie to doskonała okazja, aby dowiedzieć się więcej o najnowszych wynikach badań nad perowskitami, które uważane są za przyszłościowy materiał w zakresie fotowoltaiki, czyli przetwarzania światła słonecznego na energię elektryczną.

„Zostaliśmy sponsorem spotkania z tego względu, że nasza firma znajduje się w światowej czołówce organizacji, które pracują nad komercyjnym wykorzystaniem perowskitów, poprzez stworzenie nowej generacji ogniw fotowoltaicznych. Konferencja w Lozannie wpisuje się również w misję Saule Technologies, którą jest jak najszersze propagowanie wiedzy na temat perowskitów” – wyjaśnia Artur Kupczunas, wiceprezes Saule Technologies.

Technologia spółki Saule Technologies

Technologia opracowana przez zdolną polską fizyk, Olgę Malinkiewicz, pozwoli na stworzenie elastycznego, półprzezroczystego ogniwa, na bazie folii PET. Ogniwo będzie można z łatwością łączyć z dowolnie wybranymi produktami obecnymi dzisiaj na rynku, w tym telefonami komórkowymi czy laptopami. Do lamusa przejdą ciężkie i łamliwe krzemowe panele słoneczne. Technologia spółki Saule Technologies ma wielki potencjał do zrewolucjonizowania rynku energetycznego. Prace nad ogniwem nabiorą w najbliższych miesiącach rozpędu, gdyż polska spółka otrzymała dotację z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Natomiast 10 września  w obecności wicepremiera i ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego Saule Technogies podpisało umowę inwestycyjną z Hideo Sawadą, czołowym japońskim biznesmenem, a także nawiązało współpracę z ARP Venture.

Firma Saule Technologies jest jedynym sponsorem szwajcarskiej konferencji z regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Szczegółowe informacje na temat spotkania dostępne są na stronie: http://www.psco-conference.org. O postępach prac Saule Technologies można przeczytać na oficjalnej stronie spółki: http://sauletech.com/

Zainteresowany fotowoltaiką? Sprawdź naszą ofertę:

Skontaktuj się z nami

Napisz do nas
Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy. Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.
Zadzwoń do nas
+48 570 620 200
Odwiedź nas
ul. Królowej Jadwigi 43, 61-871 Poznań
EasySolar Investment

Jesteś zainteresowany inwestycją w farmę
fotowoltaiczną lub dachową instalacją
na Twojej firmie?

Skontaktuj się z nami

WYPEŁNIJ FORMULARZ, NASZ EKSPERT SKONTAKTUJE SIĘ Z TOBĄ

OTRZYMAJ DEMO PO KRÓTKIEJ PREZENTACJI ONLINE

25-minutowa prezentacja online z naszym ekspertem pozwoli Ci zaoszczędzić ponad 2 godziny na każdym projekcie oraz przygotowanej ofercie dla klienta.

Po prezentacji otrzymasz wersję demo na 24 h do testowania.

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.

Skontaktuj się z nami

Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy.Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.