NOWA APLIKACJA EASYSOLAR PREMIUM
jest już dostępna online

* Zalecamy korzystanie z przeglądarki Google Chrome
Pisali o nas:
21 Styczeń, 2016, 8:04 am

Panele solarne – sprzedawaj je jak profesjonalista!

panele solarne

Rozmieszczenie paneli zostało wykonane w aplikacji EasySolar.

JEŚLI CHCESZ DZIAŁAĆ PRĘŻNIE W PEŁNEJ WYZWAŃ DZIEDZINIE SPRZEDAŻY PRZYDOMOWYCH SYSTEMÓW PV, MUSISZ OPANOWAĆ KILKA WAŻNYCH ASPEKTÓW, NIEZALEŻNIE OD TEGO, CZY STANOWISKO PROJEKTANTA I PROJECT MANAGERA W TWOJEJ FIRMIE TO TA SAMA OSOBA.

1. Opanuj zasady  projektowania

Naturalnie przyda Ci się wykształcenie techniczne, jednak nawet jeśli nie jesteś inżynierem, a chcesz przygotowywać projekty koncepcyjne wraz z ofertą cenową dla klienta – nic nie stoi na przeszkodzie. Musisz jednak opanować zasady projektowania i obowiązujące normy. Aby odpowiednio zaprojektować system, który będzie korzystny dla danego profilu klienta, powienieneś również być na bieżąco z obowiązującym prawem (np. pod kątem możliwości odsprzedaży niewykorzystanych nadwyżek energii czy pozyskania dotacji).

Wskazówka:

W wykonaniu projektów w prosty i szybki sposób pomoże Ci aplikacja EasySolar (m.in. dobór komponentów, rozmieszczenie paneli). Zapraszamy również na bezpłatne webinaria, na których nauczysz się jak projektować i przygotowywać analizy finansowe dla Twoich klientów:

webinarPL

Nie masz czasu na webinarium? Obejrzyj film instruktażowy.

2. Przygotuj się do każdego spotkania

Nawet jeśli nie posiadasz wybitnych zdolności sprzedażowych- nie szkodzi. Nic tak nie buduje zaufania, jak solidne przygotowanie merytoryczne, pewność tego, o czym mówisz i przemawiające do klienta materiały pomocnicze oraz uśmiech na twarzy.

Wskazówka:

W przypadku systemów przydomowych najlepiej sprawdzają się wizualizacje projektowanego dachu w 3D. Wynika to z tego, że właściciel domu zwróci uwagę również na kwestie estatyczne proponowanego rozwiązania. Taki projekt możesz łatwo przygotować w aplikacji EasySolar, sprawdź:

pdfPL

Dodatkowo, w naszym cyklu artykułów dzielimy się wskazówkami sprzedażowymi na podstawie doświadczeń naszych przedstawicieli handlowych i przeprowadzonych badań.

3. Wykorzystaj jak najlepiej wizytę u klienta

Przed wizją lokalną postaraj się wstępnie zapoznać z budynkiem (lub działką) na podstawie zdjęcia satelitarnego, Geoportalu, nadesłanych przez klienta zdjęć lub szkiców – zwróć uwagę na występujące przeszkody, które mogą powodować zacienienie i wykluczać w tym miejscu instalację paneli PV oraz na pokrycie i stan dachu.

Wskazówka:

Zaprezentuj klientowi różne scenariusze rozmieszczenia paneli korzystając z aplikacji EasySolar na tablet. Zaangażuj go, pozwalając mu samemu przekonać się o tym, gdzie można dodać dodatkowe panele, a gdzie ich instalacja będzie nieuzasadniona.

4. Współpracuj efektywnie z zespołem

Dobra komunikacja zarówno z klientem, jak i zespołem to podstawa. Korzystanie z EasySolar pozwoli Ci na wyeliminowanie sterty zbędnych dokumentów i przepisywanie danych do maili skierowanych do klientów.

Wskazówka:

Jeśli odbywasz wizję lokalną sam, a projektem zajmuje się inna osoba- nie szkodzi. Niezależnie od tego, gdzie jesteś, korzystając z EasySolar  i posiadając dostęp do internetu, możesz w każdej chwili skonsultować się z zespołem, udostępniając swoje projekty (a nawet ich różne scenariusze).

5. Odpowiadaj na bieżąco na pytania

Zawsze zakładaj, że klient nie zaufał tylko i wyłącznie Twojej firmie, zatem będzie ją porównywać do konkurencji. A tu kluczowym czynnikiem w wyborze będzie poza profesjonalizmem i ceną - szybkość reakcji na jego potrzeby.

Wskazówka:

Najważniejsze w ofercie i podczas rozmowy jest przedstawienie ceny systemu PV i czasu zwrotu z inwestycji.  Krytyczny w przypadku instalacji przydomowych będzie również wygląd paneli na dachu. Wciąż brakuje Ci czasu? Oszczędź wiele godzin pracy opracowując oferty poprzez aplikację EasySolar. Pobierz na ulubione urządzenie lub korzystaj przez www:

appstorePL

google

appPL

Artykuł sponsorowany

 

Zainteresowany fotowoltaiką? Sprawdź naszą ofertę:

Skontaktuj się z nami

Napisz do nas
Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy. Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.
Zadzwoń do nas
+48 570 620 200
EasySolar Investment

Jesteś zainteresowany inwestycją w farmę
fotowoltaiczną lub dachową instalacją
na Twojej firmie?

Skontaktuj się z nami

WYPEŁNIJ FORMULARZ, NASZ EKSPERT SKONTAKTUJE SIĘ Z TOBĄ

OTRZYMAJ DEMO PO KRÓTKIEJ PREZENTACJI ONLINE

25-minutowa prezentacja online z naszym ekspertem pozwoli Ci zaoszczędzić ponad 2 godziny na każdym projekcie oraz przygotowanej ofercie dla klienta.

Po prezentacji otrzymasz wersję demo na 24 h do testowania.

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.

Skontaktuj się z nami

Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy.Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.