NOWA APLIKACJA EASYSOLAR PREMIUM
jest już dostępna online

* Zalecamy korzystanie z przeglądarki Google Chrome
Pisali o nas:
13 Marzec, 2014, 4:56 pm

Panele fotowoltaiczne - dodatnia tolerancja mocy

panele fotowoltaiczne

Rozmieszczenie paneli fotowoltaicznych na dachu w Islandii wykonano za pomocą aplikacji EasySolar

Panele fotowoltaiczne  często wybierane są na podstawie mocy, którą podaje karta katalogowa. Jak wybrać najlepszy panel?

 

Panele fotowoltaiczne mają coraz wyższą moc

 

Producenci paneli oferują coraz wyższe moce swoich urządzeń, co wynika z rozwoju technologii produkcji. Nie mniej jednak, podczas konwersji energii, w systemach fotowoltaicznych zawsze występują pewne zjawiska, które doprowadzają do powstawania strat.

Uzyskana moc z panelu w praktyce nigdy nie będzie zatem taka jak ta, jaka została podana w karcie katalogowej. Ważny jest wybór rozwiązań, które zminimalizują te straty, m.in. wybierać panele z dodatnią tolerancją mocy. 

 

 

Szukasz więcej wiedzy na temat sprzedaży i projektowania? Dołącz do bezpłatnego webinarium:

Tolerancja mocy testowana w laboratorium

 

Jednym z bardzo istotnych parametrów jest tolerancja mocy paneli. Moc paneli jest testowana poprzez ich naświetlanie w laboratorium w warunkach STC. Następnie urządzenia są sortowane pod kątem mocy.

Jeśli producent przewiduje sortowanie pod kątem dodatniej tolerancji mocy (co ma już miejsce w większości fabryk), zakupione od tego producenta panele będą mieć tę samą moc, którą wskazuje karta katalogowa i większą, ale nigdy mniejszą.

Przykładowo, jeśli Klient decyduje się na zakup panelu o dodatniej tolerancji mocy 250 Wp +5W/-0 (wartość tolerancji może być również wyrażona w procentach), w najgorszym wypadku otrzymana moc wyniesie 250 W, w najlepszym- nawet 255 Wp.

Jednak jeśli panele posiadają tolerancję ujemną, np. 250 Wp/-5 W, wielokrotnie otrzymają one tylko 245 Wp z paneli o mocy o 250 Wp. To naprawdę ogromna różnica dla użytkownika instalacji, zwłaszcza, gdy podsumujemy uzyski roczne.

 

Dodatnia tolerancja mocy gwarancją uzysku

 

Twój klient powinien wiedzieć, dlaczego to właśnie panele z tzw. dodatnią tolerancją mocy będą generować co najmniej tyle mocy, ile zostało wskazane w karcie katalogowej (poza zewnętrznymi czynnikami wpływającymi na uzysk), a w najkorzystniejszych warunkach – dużo więcej. 

Jeśli posiadasz takie produkty w swojej ofercie, jest to dobry argument do przedstawienia Klientowi. Wytłumacz mu, że płaci za to, co naprawdę otrzymują w przeciwieństwie do produktów konkurencyjnych marek, przy zachowaniu niemal tych samych cen.

Zainteresowany fotowoltaiką? Sprawdź naszą ofertę:

Skontaktuj się z nami

Napisz do nas
Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy. Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.
Zadzwoń do nas
+48 570 620 200
Odwiedź nas
ul. Królowej Jadwigi 43, 61-871 Poznań
EasySolar Investment

Jesteś zainteresowany inwestycją w farmę
fotowoltaiczną lub dachową instalacją
na Twojej firmie?

Skontaktuj się z nami

WYPEŁNIJ FORMULARZ, NASZ EKSPERT SKONTAKTUJE SIĘ Z TOBĄ

OTRZYMAJ DEMO PO KRÓTKIEJ PREZENTACJI ONLINE

25-minutowa prezentacja online z naszym ekspertem pozwoli Ci zaoszczędzić ponad 2 godziny na każdym projekcie oraz przygotowanej ofercie dla klienta.

Po prezentacji otrzymasz wersję demo na 24 h do testowania.

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.

Skontaktuj się z nami

Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy.Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.