NOWA APLIKACJA EASYSOLAR PREMIUM
jest już dostępna online

* Zalecamy korzystanie z przeglądarki Google Chrome
Pisali o nas:
25 Luty, 2016, 3:54 pm

Panele fotowoltaiczne – co powinieneś wiedzieć o ich sprzedaży

panele fotowoltaiczne

Rozmieszczenie paneli fotowoltaicznych we Włoszech wykonano za pomocą aplikacji EasySolar.

Panele fotowoltaiczne nie sprzedają się na pewno łatwo. W Polsce to nadal długi, wieloetapowy proces, a nie tylko przyjazd monterów i szybka instalacja na dachu. Proces rozpoczyna się wraz z pierwszą komunikacją z potencjalnym klientem, ustaleniem oczekiwań oraz zaangażowaniem klienta w proces inwestycji.

Ewaluacja klientów 

Czasami kluczem w sprzedaży jest ustalenie priorytetów. Na pewno powinieneś poświęcić więcej czasu klientom, którzy prawdopodobnie zakupią od Ciebie system fotowoltaiczny, a nie na siłę zdobywać klientów, którzy są mało przekonani lub po prostu nie mają najlepszych warunków do instalacji systemu fotowoltaicznego.

Podziel się zadaniami

Chociaż każdy z nas lubi zaangażować się w stu procentach w projekty, które wykonuje, dobrze dzielić się obowiązkami. Szczególnie w małych firmach, gdzie zespół inżynierów to nie węcej niż 2-3 osoby. Dlatego, większość firmy przeszkala pracowników na wielu obszarach (tzw. cross-training), co umożliwia wykonywanie wielu zadań w firmie. Innymi słowy - jeśli jednej osobie coś wypadnie, inny pracownik jest w stanie bez problemu przejąć dany projekt. W aplikacji EasySolar jest to szczególnie ułatwione, gdyż projekty znajdują się w chmurze, a więc można je współdzielić.

Panele fotowoltaiczne prościej

Upraszczaj klientowi wszystko, co możesz - opis technologii, proces inwestycji, prezentację danych. Tak więc, zamiast bardzo zaawansowanych, przydługich opisów w ofertach sprzedażowych przedstaw tylko te dane, które są naprawdę istotne: oszczędność na energii, wycenę, wygląd paneli na dachu. W EasySolar możesz dodatkowo wybrać sekcje, które chcesz zamieścić.

Angażuj klienta

Czasem zwykłe przekonywanie klienta na zakup instalacji fotowoltaicznej pod kątem oszczędności oraz przychodów ze sprzedaży energii, to za mało. Co innego, jeśli zaangażujesz go w proces projektowania. Zwykle trudne i czasochłonne byłoby tworzenie różnych scenariuszy jednego systemu fotowoltaicznego, ale z aplikacją EasySolar to proste, bo podgląd do zmienianej wizualizacji jest przedstawiany w czasie rzeczywistym.

Zainteresowany fotowoltaiką? Sprawdź naszą ofertę:

Skontaktuj się z nami

Napisz do nas
Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy. Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.
Zadzwoń do nas
+48 570 620 200
Odwiedź nas
ul. Królowej Jadwigi 43, 61-871 Poznań
EasySolar Investment

Jesteś zainteresowany inwestycją w farmę
fotowoltaiczną lub dachową instalacją
na Twojej firmie?

Skontaktuj się z nami

WYPEŁNIJ FORMULARZ, NASZ EKSPERT SKONTAKTUJE SIĘ Z TOBĄ

OTRZYMAJ DEMO PO KRÓTKIEJ PREZENTACJI ONLINE

25-minutowa prezentacja online z naszym ekspertem pozwoli Ci zaoszczędzić ponad 2 godziny na każdym projekcie oraz przygotowanej ofercie dla klienta.

Po prezentacji otrzymasz wersję demo na 24 h do testowania.

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.

Skontaktuj się z nami

Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy.Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.