NOWA APLIKACJA EASYSOLAR PREMIUM
jest już dostępna online

* Zalecamy korzystanie z przeglądarki Google Chrome
Pisali o nas:
3 Luty, 2016, 9:00 am

ORISON – pierwszy magazyn energii działający w standardzie Plug&Play

ORISON, https://www.kickstarter.com/projects/ericclifton/orison-rethink-the-power-of-energy?ref=category_recommended

ORISON, https://www.kickstarter.com/projects/ericclifton/orison-rethink-the-power-of-energy?ref=category_recommended

Wielkość złóż surowców nieodnawialnych na świecie jest ograniczona. Alternatywne źródła energii, takie jak wiatr czy energia słoneczna są kluczowym elementem rozwiązania tego problemu, jednak ich wykorzystanie ma jedno wielkie ograniczenie – czas, w którym są dostępne. Przerwy oraz nieplanowane przypływy energii do sieci z OZE spowodowane niesystematyczną pracą systemów są niepożądane, ponieważ powodują przeciążenia sieci.  W przypadku mikro- i małych instalacji OZE problem ten mogą rozwiązać tanie, łatwe w obsłudze, domowe magazyny energii użytkowane jako typowy magazyn energii lub jako pośrednik pomiędzy OZE a siecią elektroenergetyczną.  Jednym z nich jest ORISON – pierwszy domowy magazyn energii działający w standardzie Plug&Play.

ORISON

Tradycjonalne magazyny energii są nieestetyczne, duże i stworzone do zewnętrznego użytkowania. Magazyn Orison został tak zaprojektowany pod względem wymiarów, aby można było z niego korzystać w pomieszczeniach oraz pod względem kształtów i kolorystki, aby zapewnić elegancki i nowoczesny wygląd.

Produkt występuje w dwóch możliwych do wyboru wersjach: „wieża” Orison Tower oraz „panel” Orison Panel. Oby dwa warianty mają identyczne parametry: moc 1,8 kW, pojemność 2,2 kWh, , napięcie 110V-240V,  wydajność równa 90%. Dodatkowo producent daje na każdy system 10 lat gwarancji. Dodatkowo Orison został zaprojektowany z możliwością dopasowania skali magazynu do własnych potrzeb. Można go rozbudowywać o kolejne elementy ORISON - każdy z nich o kolejną pojemność 2.2 kWh.

Plug&Play

Orison to jedyny magazyn energii działający w standardzie Plug&Play – użytkownik nie musi ingerować w konfigurację aby zapewnić kompatybilność sprzętową.

Orison Plug&Play, https://www.kickstarter.com/projects/ericclifton/orison-rethink-the-power-of-energy?ref=category_recommended

Orison Plug&Play, https://www.kickstarter.com/projects/ericclifton/orison-rethink-the-power-of-energy?ref=category_recommended

Aplikacja

The Orison App daje nam władzę nad energią, którą zużywamy. Łatwo możemy zarządzać czasem, w którym następuje ładowanie i używanie energii. Dzięki temu w przypadku ładowania Orison z sieci możemy go ładować, gdy energia z sieci jest tania, a użytkować gdy energia z sieci jest droga. Generuje to zysk finansowy dla właściciela, który aplikacja notuje i wyświetla na ekranie smartfona.

Niektóre funkcjonalności są połączone chmurze - Orison Cloud wykorzystuje dane z Internetu dotyczące stawek cen energii, opłat w szczytowym zapotrzebowaniu użytkownika na energię, pogody, czy lokalnych przerw w dostawach prądu w celu zoptymalizowania pracy urządzenia.

Cena

Najmniejszy panel do zamontowania na ścianie kosztuje 1200$, natomiast najtańszy magazyn w postaci wieży to 1550$ i jak zapewnia producent, produkt nie ma żadnych innych  ukrytych kosztów.

Czy produkt zrewolucjonizuje rynek? Tego nie wiemy, pewne jest, iż będzie on zagrożeniem dla magazynów firmy Tesla.

inż. DG

Zainteresowany fotowoltaiką? Sprawdź naszą ofertę:

Skontaktuj się z nami

Napisz do nas
Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy. Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.
Zadzwoń do nas
+48 570 620 200
Odwiedź nas
ul. Królowej Jadwigi 43, 61-871 Poznań
EasySolar Investment

Jesteś zainteresowany inwestycją w farmę
fotowoltaiczną lub dachową instalacją
na Twojej firmie?

Skontaktuj się z nami

WYPEŁNIJ FORMULARZ, NASZ EKSPERT SKONTAKTUJE SIĘ Z TOBĄ

OTRZYMAJ DEMO PO KRÓTKIEJ PREZENTACJI ONLINE

25-minutowa prezentacja online z naszym ekspertem pozwoli Ci zaoszczędzić ponad 2 godziny na każdym projekcie oraz przygotowanej ofercie dla klienta.

Po prezentacji otrzymasz wersję demo na 24 h do testowania.

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.

Skontaktuj się z nami

Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy.Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.