NOWA APLIKACJA EASYSOLAR PREMIUM
jest już dostępna online

* Zalecamy korzystanie z przeglądarki Google Chrome
Pisali o nas:
6 Kwiecień, 2017, 3:13 pm

Dwa oceany połączone energią słoneczną

Kiedy w grudniową niedzielę 1982 roku, na plaży w Perth, The Quiet Achiever, pierwszy całkowicie zasilany energią słoneczną samochód, rozpoczynał swoją niezwykłą podróż przez kontynent, premier Australii Zachodniej, Ray O’Connor, wręczył jego twórcom i jednocześnie kierowcom, Larry’emu i Hans ‘owi Tholstrup, butelkę napełnioną wodą z Oceanu Indyjskiego. Ponad 4000km później, na schodach Sydney Opera House, Senator Sir John Carrick, Minister rozwoju narodowego i energii przywitał kierowców i w symbolicznym geście wylał zawartość buteleczki do Oceanu Spokojnego. 20dniowa podróż słonecznego pojazdu, nazywanego wówczas „wanną na kółkach”, udowodniła jak wszechstronne, ale również niezwykle ważne jest zastosowanie fotowoltaiki w stale rozwijającym się świecie. Ten drobny gest, o którym mówiono: połączenie dwóch oceanów energią słoneczną, był nie tylko wyrazem szacunku dla ogromu potęgi oceanów, ale również zwracał uwagę jak bardzo rozwój technologii i zanieczyszczenia wpływają na degradację i spadek produktywności tego niesłychanie istotnego ekosystemu.

Twórcy „Cichego Zdobywcy” odnieśli wyjątkowy sukces pokonując odległość ponad 4000km w 20dni (podczas gdy pierwszy pojazd napędzany benzyną pokonał taki sam dystans w czasie 30dni) udowadniając jednocześnie wielkość i potencjał energii słonecznej.

Dziś, ponad 20 lat później, fotowoltaika również sprawdza się w motoryzacji. Rozpoczynając od wyścigów samochodów solarnych, poprzez bicie rekordów Guinnessa w prędkości w pojazdach napędzanych energią słoneczną, a kończąc na produkcji sportowych aut, które, może już wkrótce, opanują ulice wielkich miast.

 

Pełną relacje z podróży "Cichego Zdobywcy" możecie przeczytać poniżej:

THE JOURNEY

Zainteresowany fotowoltaiką? Sprawdź naszą ofertę:

Skontaktuj się z nami

Napisz do nas
Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy. Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.
Zadzwoń do nas
+48 570 620 200
Odwiedź nas
ul. Królowej Jadwigi 43, 61-871 Poznań
EasySolar Investment

Jesteś zainteresowany inwestycją w farmę
fotowoltaiczną lub dachową instalacją
na Twojej firmie?

Skontaktuj się z nami

WYPEŁNIJ FORMULARZ, NASZ EKSPERT SKONTAKTUJE SIĘ Z TOBĄ

OTRZYMAJ DEMO PO KRÓTKIEJ PREZENTACJI ONLINE

25-minutowa prezentacja online z naszym ekspertem pozwoli Ci zaoszczędzić ponad 2 godziny na każdym projekcie oraz przygotowanej ofercie dla klienta.

Po prezentacji otrzymasz wersję demo na 24 h do testowania.

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.

Skontaktuj się z nami

Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy.Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.