NOWA APLIKACJA EASYSOLAR PREMIUM
jest już dostępna online

* Zalecamy korzystanie z przeglądarki Google Chrome
Pisali o nas:
21 Czerwiec, 2016, 6:00 am

Nowa generacja modułów PV - 400 W

FSLR_2016_ANALYST_DAY_CTO9_MANUF_SERIES_6_LARGE_E_750_421_s

Nowa generacja modułów PV - 400 W od First Solar

Firma First Solar ogłosiła niedawno swoje plany na najbliższe lata. Związane są z produkcją nowej generacji modułów Serii 6. Ponadto zeprezentowane zostały nowe moduły Serii  5.

Moduły serii 6 wytwarzane będą w zupełnie nowych urządzeniach. W tym celu firma weszła w posiadanie nowych linii produkcyjnych, które opracowane zostały przez Applied Materials. Moc najnowszej generacji modułów ma wynosić aż 400 W, a wytworzone zostaną w cienkowarstwowej technologii CdTe.

Zdaniem Raffiego Garabediana - First Solar: Wprowadzenie na rynek modułów o dużej mocy, opartych na ogniwach CdTe, może istotnie zmienić równowagę na rynku. Na korzyść tych modułów przemawia fakt, że są tańsze w produkcji w porównaniu z mniejszymi układami.

 

sunfilm_ag_SunFab_02_750_498_s

Nowa generacja modułów PV - 400 W. Linia technologiczna

 

Kiedy będzie można zakupić 400 W moduły?

Moduły najnowszej generacji – Serii 6 – zostaną wprowadzone do użytku w roku 2019. Początkowo mają trafić do farm będących własnością firmy First Solar. Jest to podyktowane faktem, że moduły tej serii mają być wyposażone w zupełnie nowy system mocowania oraz jednoosiowy system śledzenia ruchu słońca, który był niezbędny biorąc pod uwagę ich wielkość oraz właściwości mechaniczne. Rozwiązania do mocowania modułów tego rodzaju opracowane zostały przez firmę Applied Materials, która odpowiedzialna była także za opracowanie technologii CdTe.

Jak zakłada firma First Solar, do roku 2020 moce produkcyjne – dla modułów Serii 6 - mają wynieść 2 GW rocznie. Zwiększenie produkcji będzie możliwe, jednak uzależnione będzie od popytu na towar. Biorąc pod uwagę cenę modułu serii 6 - 0,40 USD/W, można spodziewać się, że zainteresowanie będzie znaczące.

Moduły Serii 5 – kiedy będą dostępne?

Plany firmy First Solar zakładają wprowadzenie modułów serii 5 do sprzedaży pod koniec 2017 r. Wspomniany moduł składać się będzie z trzech ogniw, które dorównywać mają wielkością modułom krzemowym z 72 ogniw, jakie popularnie wykorzystywane są w elektrowniach słonecznych.

Nowe moduły – Serii 5 – charakteryzować się będą mocą 365 W oraz wydajnością konwersji na poziomie 17%. Koszt modułów wyceniono na około 0,45 USD/W - odrobinę więcej niż modułów Serii 4 (0,35 USD/W). Moduły Serii 5 produkowane będą z wykorzystaniem czterech linii produkcyjnych, a zwiększenie mocy produkcyjnych firmy uzależnione będzie od popytu na produkt.

 

 

First_Solar_MANUF_UPDATE_CAPACITY_750_423_s

Moce produkcyjne First Solar

inż. PS

Zainteresowany fotowoltaiką? Sprawdź naszą ofertę:

Skontaktuj się z nami

Napisz do nas
Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy. Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.
Zadzwoń do nas
+48 570 620 200
EasySolar Investment

Jesteś zainteresowany inwestycją w farmę
fotowoltaiczną lub dachową instalacją
na Twojej firmie?

Skontaktuj się z nami

WYPEŁNIJ FORMULARZ, NASZ EKSPERT SKONTAKTUJE SIĘ Z TOBĄ

OTRZYMAJ DEMO PO KRÓTKIEJ PREZENTACJI ONLINE

25-minutowa prezentacja online z naszym ekspertem pozwoli Ci zaoszczędzić ponad 2 godziny na każdym projekcie oraz przygotowanej ofercie dla klienta.

Po prezentacji otrzymasz wersję demo na 24 h do testowania.

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.

Skontaktuj się z nami

Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy.Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.