NOWA APLIKACJA EASYSOLAR PREMIUM
jest już dostępna online

* Zalecamy korzystanie z przeglądarki Google Chrome
Pisali o nas:
25 Listopad, 2015, 7:40 am

NFOŚiGW: Konsultacje do zmian w programie Prosument

NFOŚiGW

fot. NFOŚiGW, logo

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przedstawia do konsultacji  zmiany programu priorytetowego „Wspieranie rozproszonych, odnawialnych źródeł energii. Część 2) Prosument – linia dofinansowania z przeznaczeniem na zakup i montaż mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii".

Cele programu NFOŚiGW

Program ma na celu zmniejszenie emisji CO2 w wyniku zwiększenia produkcji energii z odnawialnych źródeł, promowanie nowych technologii OZE, postaw prosumenckich (podniesienie świadomości inwestorskiej i ekologicznej), a także rozwój rynku dostawców urządzeń i instalatorów oraz zwiększenie liczby miejsc pracy w tym sektorze. Skierowany jest do osób fizycznych, wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych dysponujących budynkami mieszkalnymi.

Założenia Prosumenta

Budżet programu wynosi 800 mln zł na lata 2014-2022 z możliwością zawierania umów pożyczki/kredytu wraz z dotacją  do 2020 r., z czego 520 mln zł w formie zwrotnej i 280 mln w formie bezzwrotnej.

Efekt ekologiczny - zmniejszenie emisji CO2 w wysokości 118 000 Mg/rok oraz produkcja energii z odnawialnych źródeł: 218 000 MWh/rok.

Zwiększenie dostępności do dofinansowania

Wprowadzenie zmian do programu jest odpowiedzią na zgłaszane do NFOŚiGW uwagi dotyczące warunków realizacji  programu przez pośredników finansowych, udzielających ze środków udostępnionych przez NFOŚiGW pożyczek/kredytów wraz z dotacjami. Naszą intencją jest przede wszystkim zwiększenie dostępności do dofinansowania zakupu i montażu mikroinstalacji OZE na terenie całego kraju oraz ujednolicenie warunków uzyskania dofinansowania poprzez pośredników.

Zapraszamy Państwa do zgłaszania uwag i opinii do zaprezentowanego materiału do dnia 27 listopada 2015 r. Uwagi należy zgłaszać na formularzu zgodnym z załączonym wzorem na adres: prosument@nfosigw.gov.pl

Źródło: nfosigw.gov.pl

Zainteresowany fotowoltaiką? Sprawdź naszą ofertę:

Skontaktuj się z nami

Napisz do nas
Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy. Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.
Zadzwoń do nas
+48 570 620 200
Odwiedź nas
ul. Królowej Jadwigi 43, 61-871 Poznań
EasySolar Investment

Jesteś zainteresowany inwestycją w farmę
fotowoltaiczną lub dachową instalacją
na Twojej firmie?

Skontaktuj się z nami

WYPEŁNIJ FORMULARZ, NASZ EKSPERT SKONTAKTUJE SIĘ Z TOBĄ

OTRZYMAJ DEMO PO KRÓTKIEJ PREZENTACJI ONLINE

25-minutowa prezentacja online z naszym ekspertem pozwoli Ci zaoszczędzić ponad 2 godziny na każdym projekcie oraz przygotowanej ofercie dla klienta.

Po prezentacji otrzymasz wersję demo na 24 h do testowania.

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.

Skontaktuj się z nami

Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy.Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.