NOWA APLIKACJA EASYSOLAR PREMIUM
jest już dostępna online

* Zalecamy korzystanie z przeglądarki Google Chrome
Pisali o nas:
20 Styczeń, 2015, 10:12 am

Kropki kwantowe pozwolą na innowacyjne rozwiązania w PV

kropki kwantowe

foto. hadi fooladi, SkY SpraY, flickr.com

Naukowcy z Uniwersytetu w Toronto opracowali kolejne rozwiązanie. Wspomoże ono rozwój branży PV. Na opracowanie panelu fotowoltaicznego o wysokiej jakości pozwoliły koloidalne kropki kwantowe w sprayu.

Dzięki tworzeniu specjalnych sfer ograniczonych istnieniem mają możliwość wyłapywania wiązki światła, badania prowadzone dotychczas nad koloidalnymi kropkami kwantowymi, budziły duże nadzieje naukowców. Mimo wielkich nadziei problemem był sposób produkcji elementów funkcjonalnych oraz efektywnie konwertujących energię słoneczną do energii elektrycznej.  Użyto dwóch typów półprzewodników - typu N - bogatego w elektrony, i typu P, który elektronów nie posiada. Problemem jest reakcja półprzewodnika typu N z cząsteczkami tlenu - w teorii powinny się one ze sobą związać i wrócić do półprzewodnika typu P, jednak podczas demonstracji stworzonego przez naukowców modelu półprzewodnik N nie zareagował z tlenem.

Zachowanie stabilnej pozycji półprzewodników typu N i P jednocześnie nie tylko zwiększy efektywność absorpcji światła,  ale otwiera świat dla nowych urządzeń optoelektronicznych, które będą mogły czerpać z najlepszych właściwości zarówno światła i energii elektrycznej

Technologia, która została opracowana pozwala na tworzenie w bardzo prostej formie koloidalnych kropek kwantowych na różnych powierzchniach. Mieszaninę kropek kwantowych można używać jak farby - rozpylana w formie sprayu na powierzchni lub wykorzystywana w procesie analogicznym do wydruku na papierze.

Produkt, składający z się z innowacyjnego materiału będzie mógł być zastosowany na dużą skalę. Jest on łatwy w użyciu, a także dzięki wykorzystaniu zjawisk fizycznych pozwala na stworzenie cienkiej oraz funkcjonalnej warstwy. Jak podaje jeden z badaczy wydajność konwersji została ustalona na poziomie 8,1%.

Wprowadzenie technologii do sprzedaży komercyjnej spowoduje, że stosować ją będą mogli zarówno mniejsi inwestorzy, jak i  Ci planujący stworzenie dużych komercyjnych instalacji.

media.utoronto.ca

Zainteresowany fotowoltaiką? Sprawdź naszą ofertę:

Skontaktuj się z nami

Napisz do nas
Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy. Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.
Zadzwoń do nas
+48 570 620 200
Odwiedź nas
ul. Królowej Jadwigi 43, 61-871 Poznań
EasySolar Investment

Jesteś zainteresowany inwestycją w farmę
fotowoltaiczną lub dachową instalacją
na Twojej firmie?

Skontaktuj się z nami

WYPEŁNIJ FORMULARZ, NASZ EKSPERT SKONTAKTUJE SIĘ Z TOBĄ

OTRZYMAJ DEMO PO KRÓTKIEJ PREZENTACJI ONLINE

25-minutowa prezentacja online z naszym ekspertem pozwoli Ci zaoszczędzić ponad 2 godziny na każdym projekcie oraz przygotowanej ofercie dla klienta.

Po prezentacji otrzymasz wersję demo na 24 h do testowania.

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.

Skontaktuj się z nami

Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy.Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.