NOWA APLIKACJA EASYSOLAR PREMIUM
jest już dostępna online

* Zalecamy korzystanie z przeglądarki Google Chrome
Pisali o nas:
6 Lipiec, 2016, 5:47 pm

Wady i zalety fotowoltaiki - najważniejsze czynniki

Dom obrazujący wady i zalety fotowoltaiki

Projekt wykonano przy użyciu aplikacji EasySolar

Fotowoltaika, pomimo ciągłego rozwoju, nadal  nie jest  popularną technologią dla większości społeczeństwa . Dlatego bardzo istotną kwestią jest rzetelne przedstawianie informacji na jej temat potencjalnym klientom.  Aby zyskać ich zaufanie warto  opowiedzieć im pokrótce o zasadzie działania panelu oraz przedstawić  główne wady i zalety fotowoltaiki.

 

Główne zalety fotowoltaiki

Ekologia -  bezwątpienia jedną z największych zalet fotowoltaiki jest jej proekologiczny charakter. Do działania wykorzystuje jedynie odnawialne źródło energii jakim jest promieniowanie słoneczne. Nie ma żadnego negatywnego oddziaływania na faunę i florę , a co więcej, jest  to technologia bezemisyjna - eksploatacja nie powoduje powstawania szkodliwych substancji.

Jeśli chcesz w ciekawy sposób zwizualizować klientowi wpływ instalacji PV na środowisko , skorzystaj z aplikacji EasySolar.

Nieograniczony dostęp  - systemy fotowoltaiczne wykorzystują wszechobecne promieniowanie słoneczne , a na Ziemi występują praktycznie nieograniczone zasoby materiałów stosowanych w modułach.

Bezobsługowość - prawidłowo zaprojektowane instalacje fotowoltaiczne nie  wymagają praktycznie żadnych nakładów pracy podczas eksploatacji oraz są w stanie pracować z wysoką wydajnością przez wiele lat.

Oszczędności- inwestycja w system fotowoltaiczny przynosi po pewnym czasie wymierne korzyści finansowe oraz zwiększa bezpieczeństwo energetyczne, które m. in. z powodu złego stanu systemu elektroenergetycznego nie jest zapewnione.

Szybka instalacja - doświadczonej ekipie montażowej instalacja systemu na dachu zajmuje około 1-2 dni.

 

 

Główne wady fotowoltaiki

Cena - do jednej z wad można zaliczyć stosunkowo wysokie koszty przez co nie każdy może sobie pozwolić na instalację fotowoltaiczną, pomimo że w ogólnym rozrachunku przynosi ona oszczędności. Jednak z roku na rok średnia cena instalacji PV maleje, a systemy wsparcia powodują jeszcze szybszy zwrot inwestycji.

Zależność od promieniowania słonecznego - zarówno w skali dziennej jaki i rocznej wartość promieniowania nie jest stała, co wpływa na produkcję energii. Wpływ mają także trudne do przewidzenia, w długoterminowej skali, warunki atmosferyczne. Jednak dzisiejsze moduły pozwalają także na produkcję energii nawet w pochmurne dni, natomiast mechanizmy takie jak net-metering czy system opustów pozwalają bilansować zimową mniejszą produkcję letnimi nadwyżkami. Warto wspomnieć także, że w skali dobowej systemy fotowoltaiczne produkują najwięcej energii w czasie południowego szczytu poboru energii, a dzięki wspominanym wcześniej mechanizmom istnieje możliwość pobrania 'swojej' energii z sieci w dowolnym czasie.  

Zależność od polityki - energetyka prosumnecka (nie tylko fotowoltaika) jest silnie uzależniona od regulacji prawnych. Dlatego ważne jest zwiększanie świadomości społeczeństwa w tym temacie, by mogło one wywierać wpływ na polityków.

 

Wady i zalety fotowoltaiki - podsumowanie

Jak widać fotowoltaika posiada szereg zalet, które sprawiają, że jest to bardzo atrakcyjna technologia, która z roku na rok zyskuje coraz większą liczbę zwolenników. Co prawda jak każde rozwiązanie, posiada ona również pewne wady jednak w ogólnym rozrachunku przynosi ona wiele pożytku dla środowiska i społeczeństwa.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej jakie są wady i zalety fotowoltaiki możesz przeczytać nasz wcześniejszy artykuł

Zainteresowany fotowoltaiką? Sprawdź naszą ofertę:

Skontaktuj się z nami

Napisz do nas
Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy. Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.
Zadzwoń do nas
+48 570 620 200
Odwiedź nas
ul. Królowej Jadwigi 43, 61-871 Poznań
EasySolar Investment

Jesteś zainteresowany inwestycją w farmę
fotowoltaiczną lub dachową instalacją
na Twojej firmie?

Skontaktuj się z nami

WYPEŁNIJ FORMULARZ, NASZ EKSPERT SKONTAKTUJE SIĘ Z TOBĄ

OTRZYMAJ DEMO PO KRÓTKIEJ PREZENTACJI ONLINE

25-minutowa prezentacja online z naszym ekspertem pozwoli Ci zaoszczędzić ponad 2 godziny na każdym projekcie oraz przygotowanej ofercie dla klienta.

Po prezentacji otrzymasz wersję demo na 24 h do testowania.

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.

Skontaktuj się z nami

Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy.Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.