NOWA APLIKACJA EASYSOLAR PREMIUM
jest już dostępna online

* Zalecamy korzystanie z przeglądarki Google Chrome
Pisali o nas:
26 Marzec, 2015, 9:46 am

Nowe inwestycje PV w Polsce

inwestycje pv

fot. Windwärts Energie, flickr.com

Wszystko wskazuje na to, że rok 2015 będzie charakteryzował się znacznym wzrostem zainstalowanej mocy PV w Polsce.

Wpływ na to mogą mieć zarówno podpisana przez prezydenta ustawa o odnawialnych źródłach energii jak i coraz większe zainteresowanie tematem ekologii i niezależności energetycznej. Poniżej przedstawionych zostało kilka najnowszych i najciekawszych projektów fotowoltaicznych w Polsce.

Inwestycje PV: Park Naukowo-Technologiczny 

Na terenie Parku Naukowo-Technologicznego Reszów-Dworzysko, który należy do mieleckiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej powstanie farma fotowoltaiczna o mocy 1 MW. Inwestorzy szacują, że przychody wynikające z funkcjonowania instalacji PV mogą wynieść od 800 tys. zł do 1 mln zł rocznie. Energia wyprodukowana przez farmę zostanie sprzedana do sieci, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze zakład energetyczny przełoży na tańszą energię dla firm działających na terenie SSE.

Inwestycje PV, wytworzona energia zasili wodociągi

 Na terenie spółki wodociągowej z Kołobrzegu uruchomiona została instalacja fotowoltaiczna o mocy 188,5 kW. System PV składa się z 754 paneli. Roczna produkcja energii elektrycznej szacowana jest na 179 MWh, co pozwoli na pokrycie jedynie 16% zapotrzebowania generowanego przez budynki znajdujące się na terenie Ujęcia Wody Bogucino. Całkowity koszt systemu to 865,5 tys. zł. Większość, bo aż 75% kosztów kwalifikowanych, zostało pokrytych dotacją z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

Inwestycje PV, gmina Witnica szuka inwestorów

Położona w województwie lubuskim gmina Witnica oferuje tereny przeznaczone pod inwestycje w fotowoltaikę. Zgodnie z informacjami podanymi przez Polską Agencję Prasową gmina planuje udostępnienie 6 działek o łącznej powierzchni 78,37 ha w Białczyku, oraz 2 działek o powierzchni 5,89 ha przy ul. Osiedle Południowe. Znacznym ułatwieniem dla inwestorów jest połączenie działek z drogami gminnymi, dostęp do GPZ, oraz wymagane zapisy w planach przestrzennych. Więcej informacji dotyczących terenów do budowy farm PV znajdziesz TUTAJ.

Inwestycje PV: składowisko odpadów w Ustroniu Morskim

Zakończono kolejny etap budowy pierwszej w Polsce farmy fotowoltaicznej powstającej w miejscu byłego składowiska odpadów w gminie Ustronie Morskie. Wyprodukowana tu energia zasili obiekty gminne, a wydatki gminy za prąd mogą spaść nawet o 80-90%. Moc 1 MW jest w stanie zasilić ok. 200 gospodarstw jednorodzinnych. Następne projekty już czekają. Śmietniska to nie jedyne obszary, które warto rekultywować. W Polsce jest wiele miejsc, które nie spełniając już swojej funkcji, stoją opuszczone. Do nich należą byłe oczyszczalnie ścieków czy zbiorniki wodne elektrowni. Rekultywację miejsc, które stoją zamknięte, planuje wiele gmin bądź inwestorów prywatnych.

Zainteresowany fotowoltaiką? Sprawdź naszą ofertę:

Skontaktuj się z nami

Napisz do nas
Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy. Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.
Zadzwoń do nas
+48 570 620 200
Odwiedź nas
ul. Królowej Jadwigi 43, 61-871 Poznań
EasySolar Investment

Jesteś zainteresowany inwestycją w farmę
fotowoltaiczną lub dachową instalacją
na Twojej firmie?

Skontaktuj się z nami

WYPEŁNIJ FORMULARZ, NASZ EKSPERT SKONTAKTUJE SIĘ Z TOBĄ

OTRZYMAJ DEMO PO KRÓTKIEJ PREZENTACJI ONLINE

25-minutowa prezentacja online z naszym ekspertem pozwoli Ci zaoszczędzić ponad 2 godziny na każdym projekcie oraz przygotowanej ofercie dla klienta.

Po prezentacji otrzymasz wersję demo na 24 h do testowania.

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.

Skontaktuj się z nami

Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy.Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.