NOWA APLIKACJA EASYSOLAR PREMIUM
jest już dostępna online

* Zalecamy korzystanie z przeglądarki Google Chrome
Pisali o nas:
18 Lipiec, 2014, 3:14 pm

Inwerter solarny - jak szukać najlepszego

easysolar

 Przykład wizualizacji stworzonej w oparciu o aplikację EasySolar

Jaki inwerter zaproponowac klientom tak, aby byli zadowoleni? Poniżej zebraliśmy kilka ważnych kwestii, które powinny ułatwić Wam wybór.

 

Sprawność i niezawodność

Sprawność inwertera jest jednym z najważniejszych wyznaczników, który powinien wpłynąć na nasz wybór. Całkowita sprawność określa to, w jakim stopniu urządzenie przekształci prąd stały w zmienny. Poza sprawnością ważne, jest to, by inwerter miał możliwość ciągłej pracy i był praktycznie niezawodny.

 

Śledzenie MPP

 

Przy weryfikowaniu sprawności, ważne jest to, jak bardzo zmiany temperatury wpływają na sprawność. Na całkowitą sprawność będzie się składać zarówno sprawność konwersji, jak i adaptacja punktu maksymalnej mocy. To drugie jest mierzone poprzez porównanie dostępnej mocy z prądu stałego z tą absorbowaną przez inwerter solarny. Dzięki temu otrzymujemy informację, jak wygląda statyczne śledzenie punktu MPP. Sprawność konwersji jest mierzona na podstawie ilości energii wyjściowej i wejściowej.

Należy również pamiętać o tym, że sprawność inwertera podawana w karcie katalogowej obowiązuje dla zaprojektowanej mocy i będzie ona niższa przy niepełnym obciążeniu:

np. przy obciążeniu ok.10% sprawność będzie oscylować na poziomie 85-95%, a  przy obciążeniu ok.90% to sprawność wyniesie ok. 90-96%.

Rankingi

 

Jeśli stoimy przed wyborem inwerterów, poza parametrami z kart katalogowych, warto spojrzeć na rankingi, np. takie którymi dysponuje i które regularnie publikuje laboratorium Photon.

W rankingu Photon ze stycznia br. najlepszymi inwerterami okazał się SMA STP 2000 TLHE-10, Refusol 020k SCI oraz Growatt 2000-TL3-HE. Ale uwaga - inwertery te zostały uszeregowane pod kątem najlepszej pracy w danych warunkach. I tu znowu powinniśmy się zastanowić, gdzie jest realizowana inwestycja, tak, by stwierdzić czy potrzebujemy inwertery, które znakomicie pracują w warunkach wysokiego czy niskiego nasłonecznienia. Laboratorium Photon prowadzi takie badania już od 2007 roku.

 

Zainteresowany fotowoltaiką? Sprawdź naszą ofertę:

Skontaktuj się z nami

Napisz do nas
Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy. Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.
Zadzwoń do nas
+48 570 620 200
Odwiedź nas
ul. Królowej Jadwigi 43, 61-871 Poznań
EasySolar Investment

Jesteś zainteresowany inwestycją w farmę
fotowoltaiczną lub dachową instalacją
na Twojej firmie?

Skontaktuj się z nami

WYPEŁNIJ FORMULARZ, NASZ EKSPERT SKONTAKTUJE SIĘ Z TOBĄ

OTRZYMAJ DEMO PO KRÓTKIEJ PREZENTACJI ONLINE

25-minutowa prezentacja online z naszym ekspertem pozwoli Ci zaoszczędzić ponad 2 godziny na każdym projekcie oraz przygotowanej ofercie dla klienta.

Po prezentacji otrzymasz wersję demo na 24 h do testowania.

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.

Skontaktuj się z nami

Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy.Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.