NOWA APLIKACJA EASYSOLAR PREMIUM
jest już dostępna online

* Zalecamy korzystanie z przeglądarki Google Chrome
Pisali o nas:
10 Maj, 2016, 12:32 pm

Instalacja fotowoltaiczna – na co to komu ?

Instalacja fotowoltaiczna

Rozmieszczenie paneli wykonano w aplikacji EasySolar

Instalacja fotowoltaiczna to w zasadzie nadal nowinka jeśli chodzi o wyposażenie domów jednorodzinnych i przez wielu jest traktowana jako zbędna fanaberia ludzi, którzy nie mają co robić z pieniędzmi. Coraz częściej jednak za instalacjami fotowoltaicznymi nie stoi tylko prestiż i zamiłowanie do nowoczesnych technologii, ale również prosty rachunek ekonomiczny.

Cena czyni cuda

Obecne ceny instalacji będące na poziomie około 7-8 tys. zł za kW mocy zainstalowanej sprawiają, że panele są dobrym sposobem na obniżenie rachunków za prąd. Co więcej, nowy prostszy od poprzednich system rozliczeń prosumentów z zakładami energetycznymi może dodatkowo zachęcić inwestorów do fotowoltaiki. Już dziś szacuje się, że zwrot takiej instalacji po wejściu w życie nowych rozwiązań prawnych może nastąpić już po 10 latach pracy systemu PV.

Instalacja fotowoltaiczna - produkt dla wybranych ?

Spadające ceny instalacji sprawiają, że coraz więcej ludzi może sobie na nie pozwolić. Od czasu wprowadzenia tej technologi w latach '70 XX w. zanotowano spadek cen instalacji fotowoltaicznych aż o 99%, a sam rozwój tej technologii porównywany jest często do rozwoju branży informatycznej. I tak jak w przypadku komputerów osobistych, sprzęt który kiedyś był dobrem luksusowym prędzej czy później trafi również do mniej zamożnych odbiorców, dla których 10-letni okres zwrotu to obecnie nadal zbyt dużo.

Bezpieczne jutro

Niestety mało osób zdaje sobie z tego sprawę ale panele fotowoltaiczne są doskonałym zabezpieczeniem naszego przyszłego życia, szczególnie tego na emeryturze. Stale rosnące rachunki za energię elektryczną mogą w przyszłości stanowić poważne obciążenie dla naszego budżetu dlatego warto je zminimalizować dzięki fotowoltaice. Nie bez znaczenia jest również pogarszający się z roku na rok stan polskich sieci elektroenergetycznych, który powoduje coraz większe problemy z ciągłością dostaw energii elektrycznej. Jedynym remedium na ten problem będą instalacje typu „off-grid” oparte o baterie akumulatorów.

Dbałość o środowisko

Kolejnym i dość oczywistym argumentem przemawiającym za inwestycją w zieloną energię jest dbałość o środowisko. Przy czym rozważając ten argument nie należy myśleć o podważanym przez wielu ociepleniu klimatu ale o sytuacji lokalnej. Emisja szkodliwych substancji emitowanych w czasie spalania węgla nie tylko może mieć wpływ na środowisko naturalne, ale również i nas samych. Rocznie w Polsce od chorób związanych ze złym stanem powietrza śmierć ponosi nawet kilkanaście tysięcy osób.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wpływie paneli PV na środowisko, koniecznie przeczytaj nasz poprzedni artykuł!!!

Jak widać instalacja fotowoltaiczna może się opłacać. Szczególnie jesteśmy świadomi nieustannego wzrostu cen energii oraz konsekwencji związanych z wykorzystywaniem nieodnawialnych źródeł energii.

Zainteresowany fotowoltaiką? Sprawdź naszą ofertę:

Skontaktuj się z nami

Napisz do nas
Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy. Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.
Zadzwoń do nas
+48 570 620 200
Odwiedź nas
ul. Królowej Jadwigi 43, 61-871 Poznań
EasySolar Investment

Jesteś zainteresowany inwestycją w farmę
fotowoltaiczną lub dachową instalacją
na Twojej firmie?

Skontaktuj się z nami

WYPEŁNIJ FORMULARZ, NASZ EKSPERT SKONTAKTUJE SIĘ Z TOBĄ

OTRZYMAJ DEMO PO KRÓTKIEJ PREZENTACJI ONLINE

25-minutowa prezentacja online z naszym ekspertem pozwoli Ci zaoszczędzić ponad 2 godziny na każdym projekcie oraz przygotowanej ofercie dla klienta.

Po prezentacji otrzymasz wersję demo na 24 h do testowania.

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.

Skontaktuj się z nami

Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy.Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.