NOWA APLIKACJA EASYSOLAR PREMIUM
jest już dostępna online

* Zalecamy korzystanie z przeglądarki Google Chrome
Pisali o nas:
3 Grudzień, 2015, 10:25 am

Instalacja fotowoltaiczna- jak sprzedawać na rynku pełnym konkurencji?

instalacja fotowoltaiczna

Projekt wykonano w aplikacji EasySolar.

Być może ciężko mówić o tym, że w Polsce, podobnie jak w USA, fotowoltaikę opanowała gorączka złota. Jednak ceny technologii ustabilizowały się, a instalacja fotowoltaiczna stała się popularną, modną i bardziej przystępną inwestycją w naszym kraju.

Potencjał rynku odnawialnych źródeł energii rośnie z roku na rok. Jednak nawet w tak obiecującej branży, trudno poradzić sobie z konkurencją. Brak wykorzystania odpowiednich narzędzi w sprzedaży może przełożyć się na przepuszczenie największej szansy na pozyskanie klienta.

1. Bycie pierwszym ma znaczenie, więc reaguj szybko

W świecie, którym rządzą portale społecznościowe, przepływ informacji jest znacznie szybszy niż kiedyś. Szybciej szerzą się również negatywne opinie, nawet jeśli są niepradziwe (poczytaj o hejterach z branży). Tym samym, brak responsywności firmy oznacza narażenie jej reputacji, a w dalszej kolejności – porażkę w sprzedaży.

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Zogby Analytics, większość klientów oczekuje odpowiedzi na swoje zapytanie ofertowe w przeciągu 24 godzin! Warto również zapamiętać fakt, że aż 70% potencjalnych klientów wierzy, że pierwsza firma, od której otrzymają odpowiedź w formie wstępnej oferty ma znaczną przewagę nad innymi. Innymi słowy - prawdopodobieństwo konwersji spada proporcjonalnie do długości oczekiwania. Naturalnie wiąże się to również z natłokiem zapytań wysłanych do różnych firm przez klienta. I choć instalacja fotowoltaiczna jest inwestycją na lata,  nawet najbardziej skrupulatny inwestor, skupi się tylko na kilku ofertach z miliona otrzymanych propozycji.

2. Nie poddawaj się, bo szósta próba jest najlepsza 

Z badań wynika, że ponawianie próby kontaktu często prowadzi do ostatecznego nawiązania rozmowy, która ma szansę zakończyć się sprzedażą. Aby jednak by uniknąć nachalności, liczba tych prób nie powinna być większa niż 6 (Velocify, The Ultimate Contact Strategy). Według badań, 93% rozmów zakończonych konwersją, jest realizowana właśnie prodczas szóstej próby kontaktu telefonicznego. W przypadku kontraktu mailowego, najwyższą skutecznością cechuje się odpisanie na zapytanie ofertowe w ciągu 20 minut i wysłanie 5 maili przypominających w ciągu 22 dni.

3. Korzystaj z odpowiednich narzędzi

Instalacja fotowoltaiczna często bywa inwestycją, której proces trwa przez kilka, a nawet kilkanaście miesięcy. Bardzo ważne jest staranne pilnowanie statusu danego projektu. Aby uporządkować kierunek swoich działań, korzystaj z odpowiednich narzędzi, które umożliwią Ci oszczędność czasu i lepszą organizację pracy zespołowej.

Możesz przykładowo skorzystać z aplikacji EasySolar, która umożliwi Ci szybszą odpowiedź na zapytania ofertowe poprzez przygotowanie w ciągu kilku minut spersonalizowanej oferty o atrakcyjnej strukturze wraz z projektem koncepcyjnym. Organizację pracy umożliwia zapis danych, z których korzystasz najczęściej (ceny, najczęściej wybierane moduły i inwertery, opis firmy, itp.) oraz dodawanie komentarzy  dotyczących statusu projektu. Wypróbuj aplikację EasySolar. 

grafika

TEKST OPARTY O WYNIKI BADAŃ:
THE ULTIMATE CONTACT STRATEGY, VELOCIFY
ONLINE PROSPECT EXPECTATION, ZOGBY ANALYTICS

Zainteresowany fotowoltaiką? Sprawdź naszą ofertę:

Skontaktuj się z nami

Napisz do nas
Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy. Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.
Zadzwoń do nas
+48 570 620 200
Odwiedź nas
ul. Królowej Jadwigi 43, 61-871 Poznań
EasySolar Investment

Jesteś zainteresowany inwestycją w farmę
fotowoltaiczną lub dachową instalacją
na Twojej firmie?

Skontaktuj się z nami

WYPEŁNIJ FORMULARZ, NASZ EKSPERT SKONTAKTUJE SIĘ Z TOBĄ

OTRZYMAJ DEMO PO KRÓTKIEJ PREZENTACJI ONLINE

25-minutowa prezentacja online z naszym ekspertem pozwoli Ci zaoszczędzić ponad 2 godziny na każdym projekcie oraz przygotowanej ofercie dla klienta.

Po prezentacji otrzymasz wersję demo na 24 h do testowania.

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.

Skontaktuj się z nami

Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy.Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.