NOWA APLIKACJA EASYSOLAR PREMIUM
jest już dostępna online

* Zalecamy korzystanie z przeglądarki Google Chrome
Pisali o nas:
14 Styczeń, 2015, 8:40 am

Innowacje w fotowoltaice a działania R&D

innowacje w fotowoltaice

fot. Solar and wind, flickr.com

Gdyby tylko udało się obniżyć koszty produkcji energii z fotowoltaiki, stałaby się ona w pełni konkurencyjnym źródłem energii. Dzięki temu nie musielibyśmy się martwić o ciągłość dostaw energii oraz przyczynilibyśmy się do walki z globalnymi zmianami klimatycznymi. Potrzebne są jednak ciągłe innowacje w fotowoltaice. Dlatego już teraz należy inwestować w badania i rozwój w tej dziedzinie.

Najbardziej skuteczną metodą na obniżenie cen, zredukowanie barier technologicznych oraz wdrożenie rozwiązań na rynek w przypadku nowych technologii jest współpraca z instytucjami z otoczenia biznesu i nauki. Działania tworzone poprzez tego typu stowarzyszenia, jak Centrum Innowacji Fotowoltaicznych,  mają na celu stworzenie silnej reprezentacji interesów przedsiębiorców, jednostek badawczo-rozwojowych oraz inwestorów i innych podmiotów na rynku fotowoltaiki. Wszyscy oni działają na rzecz rozwoju tej technologii i napędzają innowacje.

Działania klastra

Dla firm przynależność do wpływowego grona partnerów, dostęp do jednostek R&D, kontaktów biznesowych i aktualności branżowych podnosi ich konkurencyjność i wzmacnia pozycję rynkową, a także przekłada się na lepszy wizerunek. Łatwiej o tworzenie i wdrażanie nowych produktów oraz rozwiązań z zakresu fotowoltaiki, gdyż takie formy współpracy poprawiają przepływ informacji i dają możliwość skorzystania z zaplecza badawczego poprzez na przykład seminaria czy spotkania branżowe.

Inicjatywa Centrum Innowacji Fotowoltaicznych

W ramach inicjatywy Centrum Innowacji Fotowoltaicznych powstaje platforma współpracy przedsiębiorstw, których dotychczasowe działania dotyczyły tworzenia oprogramowania, projektów wzornictwa przemysłowego, implementacji rozwiązań dla zielonej energii, a nawet cyberbezpieczeństwa. Głównym celem Centrum jest tworzenie społeczności zaangażowanej w powstawanie rewolucyjnych rozwiązań w energetyce słonecznej, poprzez promowanie współpracy oraz ułatwienie komunikacji pomiędzy ludźmi na wszystkich poziomach etapu komercjalizacji nowych technologii. Dzięki temu o innowacje w fotowoltaice będzie dużo łatwiej.

Obserwuj Centrum Innowacji Fotowoltaicznych na facebooku.

Dolina Fotowoltaiki

artykuł sponsorowany

Projekt współfinansowany przez Unie Europejska z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. FUNDUSZE EUROPEJSKIE – DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ WIELKOPOLSKI

Zrzut ekranu 2015-04-09 o 09.39.00

Zainteresowany fotowoltaiką? Sprawdź naszą ofertę:

Skontaktuj się z nami

Napisz do nas
Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy. Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.
Zadzwoń do nas
+48 570 620 200
Odwiedź nas
ul. Królowej Jadwigi 43, 61-871 Poznań
EasySolar Investment

Jesteś zainteresowany inwestycją w farmę
fotowoltaiczną lub dachową instalacją
na Twojej firmie?

Skontaktuj się z nami

WYPEŁNIJ FORMULARZ, NASZ EKSPERT SKONTAKTUJE SIĘ Z TOBĄ

OTRZYMAJ DEMO PO KRÓTKIEJ PREZENTACJI ONLINE

25-minutowa prezentacja online z naszym ekspertem pozwoli Ci zaoszczędzić ponad 2 godziny na każdym projekcie oraz przygotowanej ofercie dla klienta.

Po prezentacji otrzymasz wersję demo na 24 h do testowania.

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.

Skontaktuj się z nami

Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy.Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.