NOWA APLIKACJA EASYSOLAR PREMIUM
jest już dostępna online

* Zalecamy korzystanie z przeglądarki Google Chrome
Pisali o nas:
3 Czerwiec, 2015, 10:58 am

Ikea w pełni niezależna energetycznie

niezależna energetycznie

fot. Worapol Sittiphaet, flickr.com

Sieć sklepów z wyposażeniem domów IKEA jest ogromnym zwolennikiem wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Potentat meblarski nie tylko sprzedaje gotowe systemy fotowoltaiczne w swoich sklepach, o czym pisaliśmy w artykule: Ikea zaoferuje panele fotowoltaiczne w kolejnych 8 krajach, ale również instaluje systemy OZE na własnych budynkach, oraz skupuje już istniejące instalacje.

Skandynawia niezależna energetycznie

Ikea poinformowała, że dzięki budowie własnych, oraz przejęciom istniejących już instalacji do produkcji energii odnawialnej, na terenie Skandynawii stała się koncernem w pełni niezależnym energetycznie. Oznacza to tyle, że produkcja zielonej energii odpowiada (lub przewyższa) ilość energii  konsumowanej. Ikea w swoim założeniu chce, aby do roku 2020 jej sklepy stały się w 100% niezależne energetycznie.

Inwestycje w Polsce

Sytuacja wygląda podobnie również w Polskich oddziałach sklepu. Szwecki potentat poinformował, że dzięki OZE już wkrótce osiągnie niezależność energetyczną również w USA i w Polsce. Jednymi z najnowszych inwestycji IKEA w naszym kraju jest kupiona w tym roku farma wiatrowa we Wróblewie. Koncern zobowiązał się również do zakupu farmy w Gizałkach oraz Lubartowie. Ponadto IKEA jest już w posiadaniu trzech farm wiatrowych na Podkarpaciu. Przewidywana produkcja energii elektrycznej ze wszystkich wyżej wymienionych farm wiatrowych to nawet 473 GWh rocznie.

People & Planet Positive

Ikea dąży nie tylko do energetycznej niezależności oddziałów sklepów, ale również fabryk, biur firmy oraz centrów dystrybucji. Tylko do końca roku 2015 w ramach prowadzonej strategii People & Planet Positive Ikea planuje zainwestować 1,5 mld euro na zakup 314 turbin wiatrowych i 700 000 paneli fotowoltaicznych przeznaczonych do zainstalowania na dachach budynków oddziałów sklepu na całym świecie.

CIRE/IKEA 

Zainteresowany fotowoltaiką? Sprawdź naszą ofertę:

Skontaktuj się z nami

Napisz do nas
Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy. Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.
Zadzwoń do nas
+48 570 620 200
Odwiedź nas
ul. Królowej Jadwigi 43, 61-871 Poznań
EasySolar Investment

Jesteś zainteresowany inwestycją w farmę
fotowoltaiczną lub dachową instalacją
na Twojej firmie?

Skontaktuj się z nami

WYPEŁNIJ FORMULARZ, NASZ EKSPERT SKONTAKTUJE SIĘ Z TOBĄ

OTRZYMAJ DEMO PO KRÓTKIEJ PREZENTACJI ONLINE

25-minutowa prezentacja online z naszym ekspertem pozwoli Ci zaoszczędzić ponad 2 godziny na każdym projekcie oraz przygotowanej ofercie dla klienta.

Po prezentacji otrzymasz wersję demo na 24 h do testowania.

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.

Skontaktuj się z nami

Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy.Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.