NOWA APLIKACJA EASYSOLAR PREMIUM
jest już dostępna online

* Zalecamy korzystanie z przeglądarki Google Chrome
Pisali o nas:
30 Czerwiec, 2016, 2:19 pm

Fotowoltaika sklep czy firma instalatorska?

Fotowoltaika sklep czy firma instalatorska?Instalacje fotowoltaiczne to urządzenia, które zwracają uwagę przede wszystkim osób interesujących się nowoczesnymi technologiami, które posiadają podstawową wiedzę techniczną. Z racji tego bardzo często rozważają oni samodzielne tworzenie urządzeń do produkcji energii elektrycznej. Niestety jak to często bywa, samodzielne zabieranie się za rzeczy w których się nie specjalizujemy bywa katastrofalne w skutkach dlatego jeśli zgłasza się do nas klient zainteresowany samodzielnym montażem instalacji zawsze powinniśmy go przekonywać do oddana procesu instalacji systemu PV w ręce specjalistów. Nie spisujmy nigdy takich klientów na straty, gdyż nawet jeśli zgaszają się do nas w sprawie pojedynczych paneli jak do sklepu z podzespołami mogą okazać się przyszłymi odbiorcami naszych mikroinstalacji.

Im mniejszy system tym mniejsza wydajność

Jedną z podstawowych wad systemów konstruowanych samodzielnie jest ich wielkość. Osoby samodzielnie eksperymentujące z fotowoltaiką zazwyczaj zaczynają od zakupu jednego modułu i połączenia go z odbiornikiem. Niestety tego typu układy ze względu na niską optymalizację pracy oraz moc charakteryzują się niską wydajnością. Co więcej ze względu na to, że są to instalacje off-grid dostęp do energii w takich układach zależy tylko i wyłącznie od pracy paneli PV a nie zasilania z sieci.

Czas to pieniądz

Kolejną ważną cechą instalacji jest czas wymagany do jej opracowania i wykonania. Tak długo jak nie będziemy zajmować się tak długo wykonanie tego typu systemów będzie dla nas niezwykle czaso- i nerwohłonne.
Co więcej doświadczona ekipa monterów zrealizuje nam taki system znacznie szybciej.

Trwałość konstrukcji

Realizując instalację fotowoltaiczną zawsze miejmy na uwadze, że nasza instalacja ma przetrwać lata. Dlatego też szczególnie na wstępnym etapie inwestycji powinniśmy ustrzec się niepotrzebnych błędów, które w przyszłości mogą negatywnie wpłynąć na pracę systemu.

Oczywiście są to tylko niektóre przykłady, którymi możemy się posłużyć do zniechęcenia osób kontaktujących się z nami do samodzielnego realizowania instalacji PV.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat instalacji fotowoltaicznych, koniecznie zapoznaj się z resztą naszych artykułów !

Zainteresowany fotowoltaiką? Sprawdź naszą ofertę:

Skontaktuj się z nami

Napisz do nas
Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy. Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.
Zadzwoń do nas
+48 570 620 200
EasySolar Investment

Jesteś zainteresowany inwestycją w farmę
fotowoltaiczną lub dachową instalacją
na Twojej firmie?

Skontaktuj się z nami

WYPEŁNIJ FORMULARZ, NASZ EKSPERT SKONTAKTUJE SIĘ Z TOBĄ

OTRZYMAJ DEMO PO KRÓTKIEJ PREZENTACJI ONLINE

25-minutowa prezentacja online z naszym ekspertem pozwoli Ci zaoszczędzić ponad 2 godziny na każdym projekcie oraz przygotowanej ofercie dla klienta.

Po prezentacji otrzymasz wersję demo na 24 h do testowania.

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.

Skontaktuj się z nami

Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy.Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.