NOWA APLIKACJA EASYSOLAR PREMIUM
jest już dostępna online

* Zalecamy korzystanie z przeglądarki Google Chrome
Pisali o nas:
15 Grudzień, 2015, 9:00 am

Fotowoltaiczny Dubaj - Plany na rok 2050

Solar energy panel collectors countrysideDubaj, kiedyś (podobnie jak Las Vegas) pustynia, dziś miasto skąpane w przepychu. Swój rozwój zawdzięcza ogromnym sumom pieniędzy inwestowanych w zagospodarowanie tego terenu, które bez wątpienia pochodziły ze złóż nieodnawialnych surowców należących do Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz z lokalnej turystyki.

Nowa strategia energetyczna

Według władz miasta Dubaj, w niedalekiej przyszłości ma stać się on globalnym centrum energii słonecznej. Co to znaczy? Miasto przyjęło nową strategię energetyczną - Dubai Clean Energy Strategy 2050. Jej głównym celem jest zapewnienie wytwarzania 75% energii ze źródeł odnawialnych do roku 2050 oraz maksymalnej redukcji emisji CO2. Aby zrealizować ten „nierealny” plan, władze miasta chcą utworzyć zielony fundusz i zainwestować w niego aż 100 miliardów dirhemów (1dirham – 1,08zł). Uzbierane pieniądze przeznaczone zostaną do współfinansowania inwestycji OZE na terenie Dubaju.

Według Muhammad ibn Raszid Al Maktum – premiera i wiceprezydenta ZEA – nowa strategia energetyczna będzie kształtować 3 kolejne dekady sektora energetycznego miasta oraz ma stać się wzorem do naśladowania na innych terenach.

Krok po kroku

Dubai Clean Energy Strategy 2050 to sukcesywne dążenie do celu. Aktualnie większość energii zużywanej w Dubaji powstaje w generatorach gazowych.  Wytyczonymi celami na najbliższe lata to:

- 7% OZE do roku 2020;

- 25 % OZE do roku 2030;

- instalacje fotowoltaiczne na wszystkich budynkach od 2030 roku.

Sam premier ZEA jest właścicielem farmy PV Mohammad Bin Rashid Al Maktoum Solar Park, która pierwotnie miała moc 13 MW i jest sukcesywnie powiększana. Plany na jej rozbudowę to:

- wzrost mocy do 800 MW do 2017 roku;

- 1 GW do 2020 roku;

- aż 5GW do 2030 roku!

Jest to ogromna inwestycja ukazująca jak wielki i nadal niewykorzystany potencjał niesie ze sobą rozwój energetyki solarnej na całym świecie!

Fotowoltaiczny Dubaj

Okazuje się, że plany i inwestycje to nie wszystko. W Dubaju mieści się również Dewa Solar Innovation Centre, gdzie przeprowadzane są badania nad nowymi technologiami OZE.  Dodatkowo miasto chce wprowadzić wolną strefę ekonomiczną, „zapraszając” na swój teren przedsiębiorstwa zajmujące się rozwojem zielonej energii.

inż. DG

Zainteresowany fotowoltaiką? Sprawdź naszą ofertę:

Skontaktuj się z nami

Napisz do nas
Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy. Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.
Zadzwoń do nas
+48 570 620 200
Odwiedź nas
ul. Królowej Jadwigi 43, 61-871 Poznań
EasySolar Investment

Jesteś zainteresowany inwestycją w farmę
fotowoltaiczną lub dachową instalacją
na Twojej firmie?

Skontaktuj się z nami

WYPEŁNIJ FORMULARZ, NASZ EKSPERT SKONTAKTUJE SIĘ Z TOBĄ

OTRZYMAJ DEMO PO KRÓTKIEJ PREZENTACJI ONLINE

25-minutowa prezentacja online z naszym ekspertem pozwoli Ci zaoszczędzić ponad 2 godziny na każdym projekcie oraz przygotowanej ofercie dla klienta.

Po prezentacji otrzymasz wersję demo na 24 h do testowania.

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.

Skontaktuj się z nami

Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy.Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.