NOWA APLIKACJA EASYSOLAR PREMIUM
jest już dostępna online

* Zalecamy korzystanie z przeglądarki Google Chrome
Pisali o nas:
16 Luty, 2016, 10:10 am

Farma fotowoltaiczna czy mikroinstalacje - w co lepiej inwestować?

Farma fotowoltaiczna czy mikroinstalacje - w co lepiej inwestować?

Instalacja wykonana przy użyciu aplikacji EasySolar

Stale spadające ceny paneli fotowoltaicznych w połączeniu z coraz większą świadomością obywateli sprawiają, że instalacje prosumenckie stanowią coraz większy odsetek systemów OZE zarówno w Polsce jak i na świecie. W związku z tym coraz więcej firm z branży ukierunkowuje swoją strategię sprzedażową właśnie na rozwiązanie prosumenckie. Głównymi argumentami stojącymi za takim ukierunkowaniem sprzedaży są:

 

Szybsze zamykanie sprzedaży

Realizacja prosumenckich systemów fotowoltaicznych jest znacznie łatwiejsza i szybsza aniżeli dużych instalacji PV. Tego typu systemy wymagają od nas chociażby znacznie mniejszej liczby pozwoleń dotyczących przyłączenia instalacji do sieci, jej finansowania oraz realizacji na określonym terenie.

By dowiedzieć się więcej na temat instalacji fotowoltaicznych dołącz koniecznie do naszego webinarum:

webinarPL

Systemy wsparcia

Niestety na chwilę obecną coraz trudniej jest uzyskać dofinansowanie dużych systemów fotowoltaicznych. Co więcej wprowadzony w ustawie o OZE system aukcyjny również wpływa negatywnie na opłacalność tego typu systemów względem mikroinstalacji prosumenckich.

Bu dowiedzieć się jak lepiej promować swoje produkty koniecznie przeczytaj nasz poprzedni artykuł !

Niższy koszt jednostkowy

Znacznie niższe koszty systemów prosumenckich sprawiają, że często łatwiej jest do nich przekonać klientów indywidualnych. Ponadto pomimo tego, że zyski z realizacji pojedynczej instalacji będą niższe, mimo wszystko koszt realizacji 1 kW systemu prosumenckiego jest wyższy aniżeli farmy fotowoltaicznej co może się wiązać z większą prowizją.

Jeśli rozpoczynasz pracę w branży PV, zachęcamy do wypróbowania aplikacji EasySolar do przygotowywania ofert sprzedażowych i projektów na system fotowoltaiczny, która ułatwi Ci pracę: 

appstorePL

google

appPL

Pobierz przykładową ofertę stworzoną w aplikacji EasySolar :

pdfPL

Bezpieczeństwo energetyczne

Jednym z głównych zadań stawianych przed instalacjami OZE jest nie tylko produkcja taniej energii elektrycznej w sposób bezpieczny dla środowiska ale również zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego państwa. Oczywiście z punktu widzenia indywidualnych inwestorów nie jest to kluczowy argument aczkolwiek z punktu widzenia całego kraju wprowadzanie na dużą skalę np. mikroinstalacji typu off-grid pozwoliłoby na uniezależnienie się części mieszkańców od energii z sieci.

Oczywiście do sprzedaży zawsze należy podchodzić w sposób indywidualny i przedstawione w artykule argumenty nie zawsze się sprawdzą, tym niemniej tendencja jest jednoznaczna. Przyszłością fotowoltaiki są systemy przydomowe i to one przyniosą w najbliższym czasie instalatorom największe zyski.

Zainteresowany fotowoltaiką? Sprawdź naszą ofertę:

Skontaktuj się z nami

Napisz do nas
Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy. Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.
Zadzwoń do nas
+48 570 620 200
Odwiedź nas
ul. Królowej Jadwigi 43, 61-871 Poznań
EasySolar Investment

Jesteś zainteresowany inwestycją w farmę
fotowoltaiczną lub dachową instalacją
na Twojej firmie?

Skontaktuj się z nami

WYPEŁNIJ FORMULARZ, NASZ EKSPERT SKONTAKTUJE SIĘ Z TOBĄ

OTRZYMAJ DEMO PO KRÓTKIEJ PREZENTACJI ONLINE

25-minutowa prezentacja online z naszym ekspertem pozwoli Ci zaoszczędzić ponad 2 godziny na każdym projekcie oraz przygotowanej ofercie dla klienta.

Po prezentacji otrzymasz wersję demo na 24 h do testowania.

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.

Skontaktuj się z nami

Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy.Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.