NOWA APLIKACJA EASYSOLAR PREMIUM
jest już dostępna online

* Zalecamy korzystanie z przeglądarki Google Chrome
Pisali o nas:

Aby się zarejestrować, idź na app.easysolar.co i stwórz nowe konto poprzez wypełnienie formularza. Otrzymasz link aktywacyjny na swoją skrzynkę pocztową. Aby aktywować swoje konto, kliknij na linka aktywacyjnego i zaloguj się za pomocą wpisanego maila oraz hasła.

FAQ 1.1

FAQ 1.1

Uwaga: Jeśli nie otrzymałeś maila z linkiem aktywacyjnym, sprawdź, czy wiadomość nie została zakwalifikowana jako spam przez Twój program pocztowy lub ustawienia Twojej skrzynki nie blokują otrzymywania automatycznych wiadomości.

Jest możliwość dodania mikroinwerterów do projektów. Można rownież poprawić efektywność produkcji w ustawieniach.

Aby przypomnieć hasło idź na app.easysolar.co i wybierz przypomnij hasło. Sprawdź swoją skrzynkę pocztową. Uwaga: Hasło nie może być odzyskane jeśli nie aktywowałeś wcześniej swojego konta poprzez kliknięcie na link aktywacyjny w otrzymanym mailu.

FAQ 1.2

Dostęp do wszystkich aplikacji (mobilnych i przeglądarkowej) jest zapewniony z tego samego konta.

Oferty sprzedażowe mogą być generowane wyłącznie po aktywacji abonamentu. Aby go aktywować, idź do abonamenty i wybierz wariant dla siebie.

Jeśli masz problem z wygenerowaniem oferty przez przeglądarkę, być może masz zablokowane wyskakujące okienka (tzw. pop-ups). Odblokuj tę funkcję, by aplikacja mogła automatycznie wygenerować i pobrać pdf na Twój komputer.

Możesz go wykupić poprzez system płatności PayPal w sekcji abonamenty. Masz również możliwość monitorowania wszystkich swoich płatności w kategorii płatności.

FAQ 1.5

Inne możliwości to Przelewy 24 albo płatność przelewem

Możesz również zapłacić na podstawie faktury pro forma, którą wystawiamy na życzenie.

Dane konta mogą zostać zmienione w ustawieniach konta na lewym pasku menu. Pamiętaj, że w przypadku zmiany adresu mailowego i zapisaniu go w ustawieniach, następne logowanie odbędzie się za pomocą nowego adresu.

FAQ 1.6

Problem przy płatności może wynikać z niewystarczającej ilości środków na koncie. Jeśli tak jest, uzupełnij swoje konto. Jeśli posiadasz wystarczającą ilość środków, a płatność nie zostaje zrealizowana, przyczyną może być tymczasowy problem techniczny w systemie PayPal. Spróbuj wykonać płatność jeszcze raz.

Jeśli mimo to, opłacenie abonamentu jest niemożliwe, napisz do nas: app@easysolar.pl

Jeśli chcesz uzyskać fakturę pro forma, zapłacić tradycyjnym przelewem bankowym lub opłacać abonament na podstawie faktur, napisz do nas.

W aplikacji EasySolar jedyną osobą, która jest właścicielem plików i innych danych z Twojego konta jesteś Ty. Masz do nich nieograniczony dostęp, możesz je pobierać, udostępniać komu zechcesz i wykorzystywać w dowolny sposób kiedy tylko zechcesz. My w międzyczasie przechowamy je dla Ciebie w chmurze.

Jeśli posiadamy abonament EasySolar i chcemy przyznać  dostęp do aplikacji  innym użytkownikom musimy:

1. Utworzyć nowy projekt (jeśli jeszcze nie stworzyliśmy żadnego).

FAQ 1.9

2.Otworzyć zakładkę "Moje Projekty".

FAQ 1.9

3. Udostępnić wybrany projekt poprzez kliknięcie ikony "Dodaj Użytkownika".

FAQ 1.9

4. Wprowadzić adres email nowego użytkownika w wyświetlonym oknie i zatwierdzić swój wybór poprzez kliknięcie przycisku "Dodaj".

FAQ 1.9

5. Po dodaniu nowego użytkownika dostanie on wiadomość email z linkiem aktywacyjnym. Po jego kliknięciu otrzyma on pełny dostęp do swojego konta.

Pamiętaj! Liczba użytkowników, którym możesz przyznać dostęp do aplikacji EasySolar jest zależna od wariantu Twojego abonamentu. Jeśli chcesz dodać większą liczbę użytkowników, skorzystaj z innych pakietów.

Obejrzyj nasze filmiki instruktażowe (playlista):

Albo zerknij na nagrane przez nas webinarium:

Jeśli chcesz wykonać projekt na dachu płaskim, najbardziej pomocną fukcją będzie projektowanie poprzez mapy Google lub szkice techniczne.

Najprostszą metodą projektowania na dachu pochyłym jest projektowanie poprzez zdjęcie. Zdjęcie może być zarówno wykonane np. podczas wizyty u klienta, może być to również zrzut ekranu ze StreetView, lokalnej mapy albo szkicu technicznego.

 

 

Projektowanie na mapie przy użyciu wtyczki Google StreetView umożliwia łatwe i szybkie stworzenie profesjonalnej wizualizacji systemu PV.

4111132

By ją wykonać należy:

  1. Przejść do projektowania NA MAPIE,
  2. Wyszukać wybraną lokalizację,
  3. Przeciągnąć ikonę StreetView na obszar sąsiadujący z wybraną lokalizacją i skierować widok na wybrany budynek,
  4. Zatwierdzić wybór i rozpocząć rozmieszczanie paneli na dachu.

 

Jeśli realizacja projektowanego przez Ciebie systemu PV jest objęta dofinansowaniem, podczas tworzenia analizy finansowej:

- w zakładce SYSTEM WSPARCIA ustal poziom oczekiwanej dotacji:

FAQ 2.21

-w zakładce KREDYT określ udział wkładu własnego na poziomie kosztów inwestycji nieobjętych dotacją

FAQ 2.21

By uzyskać dostęp do zarządzania projektami wystarczy przejść do listy projektów.

Screenshot5

Aby edytować oferty sprzedażowe, idź do wybranego projektu poprzez pasek po lewej stronie. Następnie modyfikuj w poszczególnych sekcjach dane, które chcesz zmienić i zapisz zmiany.

Często w celu atrakcyjniejszego przedstawienia naszym klientom informacji o naszej ofercie pojawia się potrzeba zawarcia w niej dodatkowych komentarzy. By tego dokonać musimy w pierwszej kolejności otworzyć USTAWIENIA OFERTY.

FAQ 2.13

FAQ 2.13

Następnie możemy stworzyć pod poszczególnymi elementami naszej oferty komentarze w odpowiednich polach tekstowych (1). Należy przy tym pamiętać, że nie pod wszystkimi elementami oferty możemy generować oferty.
By móc utworzyć komentarz pod danym elementem musi być on również aktywny (2). Pamiętaj również by dokonać zapisu/wygenerować projekt poprzez kliknięcie przycisku u dołu strony (3).

Mapy Google są obecnie najbardziej aktualnymi dostępnymi mapami do wykonywania projektów. Jeśli jednak dane niektórych obszarów okażą się nieaktualne lub niedokładne, możesz skorzystać z narzędzia wykonywania szkiców technicznych i wprowadzić niezbędne wymiary.

Wynika to z utworzenia przez Ciebie kilku powierzchni przy otwartym projekcie. Aby usunąć niechciane powierzchnie, cofnij się do projektu, wybierz niechcianą powierzchnię w sekcji projektowania i na szarym pasku kliknij przycisk usuń.

Aby dodać użytkownika do projektu:

1.Otwórz zakładkę "Moje Projekty".

1

3. Udostępnij wybrany projekt poprzez kliknięcie ikony "Dodaj Użytkownika".

2

4. Wprowadź adres email nowego użytkownika w wyświetlonym oknie i zatwierdź swój wybór poprzez kliknięcie przycisku "Dodaj".

4

Wykupując pakiet dla wielu kont, jedno z kont pełni funkcję konta admina. Właściciel tego konta widzi wszystkie projekty swoich współpracowników. Sam współdzieli jedynie wybrane projekty.

Taki projekt można wykonać wypełniając zużycie energii na potrzeby własne na poziomie 100%.

Następnie należy dodać do wyceny magazyn energii.

Aplikacja EasySolar nie daje możliwości dobrania wielkości magazynu, natomiast taka informacja jest dostępna u producenta tych komponentów. Jeśli chcesz dodać informację o możliwym zastosowaniu magazynów energii, zawsze możesz to zrobić w ustawieniach oferty sprzedażowej.

Zatrzymywanie się aplikacji może być też spowodowane zbyt dużą powierzchnią zaprojektowaną. Aplikacja jest dedykowana przede wszystkim dla projektów do 300 kW. Projekty większe mogą dużej załadowywać się na stronie.

Jeśli aplikacja generuje błędne dane lub się zawiesza przy mniejszych projektach, sprawdź swoją przeglądarkę.

Warunkiem koniecznym do prawidłowego funkcjonowania naszej aplikacji jest korzystanie z renomowanych przeglądarek takich jak Safari, Google Chrome czy Mozilla Firefox. Warto też sprawdzić swoje łącze internetowe i odświeżyć stronę.

Aplikacja EasySolar daje możliwość projektowania systemów fotowoltaicznych z trackerami. W takim wypadku należy znać efektywność systemu i wprowadzić tą wartość w polu "współczynnik produkcji", który znajduje się w ustawieniach firmy. Poprawa uzysku dzięki zastosowaniu systemu nadążnego powinna być podana przez producenta trackerów.

Jeśli chcesz dodać informację o możliwym zastosowaniu układów nadążnych lub ich orientacyjnej cenie, możesz zawsze zrobić to podczas wykonywania analizy finansowej oraz w ustawieniach oferty sprzedażowej.

 

Jest taka możliwość. W takim przypadku wypełniamy zużycie na potrzeby własne na poziomie 100% i cenę sprzedaży energii do sieci 0 zl/MWh.

Wartość nasłonecznienia jest w naszej aplikacje określana na podstawie danych statystycznych z lat 1983-2005 udostępnianych przez Narodową Agencję Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA).

FAQ 2.14

W trakcie przeprowadzania niezbędnych obliczeń aplikacja nie uwzględniania godzin słonecznych, tylko godziny dzienne wynikające z długości każdego dnia od wschodu do zachodu Słońca.
Zostało to wzięte pod uwagę dlatego, że panele fotowoltaiczne produkują energię elektryczną również w okresie zachmurzenia.
Z kolei ilość tych godzin wyliczana jest ze wzoru uwzględniającego deklinację Słońca w danym dniu i szerokość geograficzną miejsca instalacji.
Obliczenia dotyczące uzysku ekologicznego zostały wykonane w oparciu o ilość CO2 produkowanego przy produkcji 1 kWh w konwencjonalnej elektrowni węglowej.
Na tej postawie została wyznaczona ilość dwutlenku węgla, która zostałaby uniknięta, gdyby do produkcji tej samej ilości energii zastosować elektrownię słoneczną zamiast węglowej.

Jeśli masz trudność z wypełnieniem pola w aplikacji skorzystaj z pola "Pomoc" znajdującego się obok każdego kroku projektowania.

FAQ 2.17

By prawidłowo zapisywać wszelkie wartości liczbowe w naszej aplikacji, pamiętaj o tym by stosować kropki do oznaczania ułamków.

W celu narysowania na szkicu powierzchni, która nie jest skierowana bezpośrednio na południe sugerujemy:

1. Tymczasowe ustawienia siatki pod kątem (azymutem) odpowiadającym danej powierzchni.

FAQ 2.18

2. Narysowanie powierzchni, którą chcemy pokryć panelami PV.

FAQ 2.18

3. Ponowną zmianę azymutu, tym razem na wartość odpowiadającą ustawieniu paneli fotowoltaicznych.

FAQ 2.18

By w trakcie projektowania skorygować szacunkową ilość wyprodukowanej energii przez system PV przejdź do zakładki USTAWIENIA FIRMY a następnie zmień wartość WSPÓŁCZYNNIKA PRODUKCJI.

FAQ 2.20

Domyślna wartość tego współczynnika wynosi 0.84, co gwarantuje generowanie wartości najbardziej zbliżonych do rzeczywistych.
Jeśli jednak jesteśmy świadomi np. występowania nadmiernych strat w obrębie instalacji lub chcielibyśmy zaprezentować naszym klientom bardziej pesymistyczne lub optymistyczne założenia, możemy tą wartość skorygować.

Skontaktuj się z nami

Napisz do nas
Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy. Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.
Zadzwoń do nas
+48 570 620 200
Odwiedź nas
ul. Królowej Jadwigi 43, 61-871 Poznań
EasySolar Investment

Jesteś zainteresowany inwestycją w farmę
fotowoltaiczną lub dachową instalacją
na Twojej firmie?

Skontaktuj się z nami

WYPEŁNIJ FORMULARZ, NASZ EKSPERT SKONTAKTUJE SIĘ Z TOBĄ

OTRZYMAJ DEMO PO KRÓTKIEJ PREZENTACJI ONLINE

25-minutowa prezentacja online z naszym ekspertem pozwoli Ci zaoszczędzić ponad 2 godziny na każdym projekcie oraz przygotowanej ofercie dla klienta.

Po prezentacji otrzymasz wersję demo na 24 h do testowania.

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.

Skontaktuj się z nami

Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy.Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.