NOWA APLIKACJA EASYSOLAR PREMIUM
jest już dostępna online

* Zalecamy korzystanie z przeglądarki Google Chrome
Pisali o nas:
4 Kwiecień, 2017, 5:52 pm

Energia słoneczna sposobem na oszczędzanie wody

Kiedy WHO w raporcie wskazało, że spośród 50 najbardziej zanieczyszczonych, pod względem smogu w powietrzu, miejscowości w Europie, aż 33 znajdują się na terenie Polski, przez nasz kraj przetoczyła się fala pomysłów jak poradzić sobie z tym problemem.

Odpowiedzią może być m.in. fotowoltaika. Szczególnie, że brak zanieczyszczeń powietrza trującymi gazami, to bynajmniej jedyny powód przemawiający za zmianą zasilania na zieloną energię elektryczną.

Czy zastanawialiście się kiedyś do jak wielkich oszczędności w zużyciu WODY przyczynia się korzystanie z systemów słonecznych?

Z ogromnego znaczenia wody dla istnienia naszej planety i naszego życia, wszyscy zdajemy sobie sprawę. 70% powierzchni ziemi pokrywa woda, nasze ciało również składa się głownie z tego życiodajnego pierwiastka, bez którego jesteśmy w stanie przeżyć zaledwie kilka dni.

Ponadto woda wykorzystywana jest również do produkcji m.in. ubrań, w których chodzimy, pojazdów, którymi jeździmy, a także energii elektrycznej zasilającej nasze domy.

W jaki sposób fotowoltaika przyczynia się nie tylko do czystości powietrza, którym oddychamy, ale również do ochrony wody, tak bardzo niezbędnej nam do życia?

Wg badań International Renewable Energy Agency (IRENA) wyprodukowanie jednostki energii przy użyciu systemu słonecznego to 1/200 ilości wody jaką zużyto by przy wyprodukowaniu jej w standardowej elektrowni.

 

Więcej o tym, że energia słoneczna to nie tylko czyste powietrze, ale również ogromne oszczędności wody, możecie przeczytać na blogu SolarCity.

 

Sun-splash: 7 ways that solar panels save water

Zainteresowany fotowoltaiką? Sprawdź naszą ofertę:

Skontaktuj się z nami

Napisz do nas
Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy. Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.
Zadzwoń do nas
+48 570 620 200
Odwiedź nas
ul. Królowej Jadwigi 43, 61-871 Poznań
EasySolar Investment

Jesteś zainteresowany inwestycją w farmę
fotowoltaiczną lub dachową instalacją
na Twojej firmie?

Skontaktuj się z nami

WYPEŁNIJ FORMULARZ, NASZ EKSPERT SKONTAKTUJE SIĘ Z TOBĄ

OTRZYMAJ DEMO PO KRÓTKIEJ PREZENTACJI ONLINE

25-minutowa prezentacja online z naszym ekspertem pozwoli Ci zaoszczędzić ponad 2 godziny na każdym projekcie oraz przygotowanej ofercie dla klienta.

Po prezentacji otrzymasz wersję demo na 24 h do testowania.

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.

Skontaktuj się z nami

Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy.Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.