NOWA APLIKACJA EASYSOLAR PREMIUM
jest już dostępna online

* Zalecamy korzystanie z przeglądarki Google Chrome
Pisali o nas:
28 Lipiec, 2015, 1:48 pm

Elektrownia fotowoltaiczna- projekt oferty dla klienta

Realizacja instalacji fotowoltaicznej jest procesem skomplikowanym i podzielonym na wiele zadań. Jednym z pierwszych zadań realizowanych przez przedstawiciela handlowego jest stworzenie ciekawej i rozbudowanej oferty dla klienta, która umożliwi szybkie nawiązanie dalszej współpracy.

Tworzenie projektu oferty

By jednak do takiej współpracy doszło przedstawiciel handlowy musi dokonać odpowiedniego rozeznania w potrzebach potencjalnego klienta, zebrać dane dotyczące planowanej inwestycji, a następnie na ich podstawie wykonać maksymalnie spersonalizowaną ofertę.

Elektrownia fotowoltaiczna- projekt oferty dla klienta

Przykład strony tytułowej stworzonej przy pomocy aplikacji EasySolar

Wraz ze wzrostem rynku fotowoltaicznego w Polsce wzrasta liczba zapytań o instalacje tego typu. W związku z tym przedstawiciele handlowi zmuszeni są do poświęcania coraz większej ilości swojego czasu na przygotowywanie stosownych ofert dla klientów. Przygotowywanie takich ofert ręcznie bywa jednak dość żmudne i czasochłonne, a ich pospieszne wykonanie może wiązać się z pojawieniem błędów np. w obliczeniach co oczywiście będzie wpływać niekorzystnie na proces sprzedaży.  Na szczęście w związku z wyżej wspomnianymi problemami firma EasySolar postanowiła wyjść naprzeciw oczekiwaniom między innymi przedstawicieli handlowych i stworzyła aplikację do łatwego tworzenia ofert dla klientów. Proces tworzenia projektów ofert elektrowni fotowoltaicznych dla klienta w aplikacji EasySolar podzielony jest na kilka etapów. Pierwszym z nich jest stworzenie nowego projektu i określenie powierzchni na której znaleźć miałyby się panele fotowoltaiczne.

Powierzchnię taką możemy określić w naszej aplikacji na trzy sposoby: 1) na podstawie zdjęcia elewacji budynku, 2) w oparciu o zdjęcie satelitarne z serwisu Google Maps, 3) przy użyciu szkicu wykonanego w aplikacji EasySolar.

Wybór podzespołów

Kolejnym krokiem w procesie tworzenia projektu oferty elektrowni fotowoltaicznej dla klienta jest wybór podzespołów i ich wzajemne dopasowanie. Użytkownicy aplikacji mogą korzystać na tym etapie projektowania z setek podzespołów renomowanych producentów takich jak Q-CELLs, Fronius czy ABB dostępnych w naszej bazie danych lub dodać ręcznie własne komponenty. Należy przy tym zwrócić uwagę na moc wykorzystywanych paneli oraz inwertera. W warunkach polskich sugeruje się aby stosunek mocy paneli do mocy inwertera wynosiło około 105-120%.  Niestety w naszych warunkach klimatycznych panele fotowoltaiczne nigdy nie osiągną swojej mocy maksymalnej w związku z czym taki dobór podzespołów jest korzystniejszy z punktu widzenia pracy inwertera. Omówione powyżej dane techniczne instalacji w zupełności wystarczą do stworzenia na ich podstawie wizualizacja oraz prostego projektu instalacji na początkowym etapie rozmów z klientem i pozwolą na wizualizację instalacji.

Przygotowanie analizy finansowej

Kolejnym elementem, który musimy zawrzeć w ofercie dla naszego klienta jest analiza finansowa. Opracowanie takie powinno zawierać informacje o:

1) systemie wsparcia, który chcemy zaproponować naszemu klientowi, 2) potrzebach własnych klienta, które jesteśmy w stanie określić na podstawie np. faktur udostępnionych nam przez klienta, określenie ceny jaką będziemy w stanie uzyskać za kWh wyprodukowanej energii, 4) koszty instalacji.

Do poprawnego przeprowadzenia obliczeń musimy również określić lokalizację instalacji, co pozwoli nam na poprawne obliczenie przewidywanej produkcji naszej instalacji. Tak przeprowadzony proces tworzenia oferty dla klienta pozwoli nam na wygenerowanie raportu w postaci pliku PDF, który następnie będziemy mogli zaprezentować naszym klientom.

Dobra oferta sprzedażowa poza informacjami stricte ekonomicznymi oraz technicznymi, powinna również przedstawiać inne zalety oferowanych przez nas rozwiązań w tym ich aspekty ekologiczne. Atrakcyjna oprawa graficzna oraz szczegółowe obliczenia stworzone w aplikacji EasySolar gwarantują szybsze i łatwiejsze przedstawienie naszej propozycji klientom i zamknięcie sprzedaży.

Jeśli chcesz osobiście przekonać się jak wiele możliwości oferują nasze narzędzia, koniecznie wypróbuj naszą aplikację!

 

Zainteresowany fotowoltaiką? Sprawdź naszą ofertę:

Skontaktuj się z nami

Napisz do nas
Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy. Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.
Zadzwoń do nas
+48 570 620 200
Odwiedź nas
ul. Królowej Jadwigi 43, 61-871 Poznań
EasySolar Investment

Jesteś zainteresowany inwestycją w farmę
fotowoltaiczną lub dachową instalacją
na Twojej firmie?

Skontaktuj się z nami

WYPEŁNIJ FORMULARZ, NASZ EKSPERT SKONTAKTUJE SIĘ Z TOBĄ

OTRZYMAJ DEMO PO KRÓTKIEJ PREZENTACJI ONLINE

25-minutowa prezentacja online z naszym ekspertem pozwoli Ci zaoszczędzić ponad 2 godziny na każdym projekcie oraz przygotowanej ofercie dla klienta.

Po prezentacji otrzymasz wersję demo na 24 h do testowania.

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.

Skontaktuj się z nami

Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy.Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.