NOWA APLIKACJA EASYSOLAR PREMIUM
jest już dostępna online

* Zalecamy korzystanie z przeglądarki Google Chrome
Pisali o nas:
11 Sierpień, 2015, 10:51 am

Blackout coraz bliżej. W całej Polsce brakuje prądu

blackout
fot. Leanri van Heerden, flickr.com

PSE od poniedziałku rano zarządziły 20, najwyższy poziom zasilania. To oznacza ryzyko awarii systemu elektroenergetycznego na najwyższym możliwym poziomie. Takiej sytuacji w Polsce nie mieliśmy od lat 80­tych XX wieku.

Blackout coraz bardziej realny

"W poniedziałek 10 sierpnia, tzw. 20 poziom zasilania obowiązuje w godzinach 10:00­ - 17:00. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, w tych godzinach Polskie Sieci Elektroenergetyczne, czyli operator całego systemu, może nakładać na odbiorców przemysłowych ograniczenia w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej. Jednocześnie oznacza to, że wyczerpały się wszystkie inne środki zaradcze, które mogłyby odsunąć od Polski ryzyko rozlewających się po kraju przerw w dostawach prądu, czyli blackoutu.

W godzinach 17­-22, kiedy zapotrzebowanie na moc w systemie spada, PSE przejdą na 19 stopień zasilania. Po 22, kiedy zużycie energii i popyt na moc są najniższe, wprowadzony zostanie 11 stopień.

O godzinie 13:00 zbiera się sztab antykryzysowy, który będzie decydował m.in. o tym, czy podjąć działania powyżej 20 stopnia, które oznaczałyby m.in. rotacyjne wyłączenia energii u mniejszych odbiorców, w tym gospodarstw domowych.

Z czego bierze się sytuacja kryzysowa? O tym czytaj dalej na portalu WysokieNapiecie.pl"

Justyna Piszczatowska, WysokieNapiecie.pl

Najbardziej ucierpią zakłady pracy

Fale upałów zaczynają poważnie odbijać się na firmach, które zmuszone są ograniczyć pobór energii elektrycznej. W związku z przerwami w dostawach prądu 10 sierpnia zamknięto sklep sieci IKEA w Katowicach. W pozostałych sklepach ograniczone zostało oświetlenie, klimatyzacja i strefy gastronomiczne. Sytuacja ta dotknęła przede wszystkim zakłady produkcyjne, które w obecnej sytuacji zobowiązane są do ograniczenia produkcji do minimum bądź jej całkowitego wstrzymania.

Braki w dostawach prądu pokazują nam jak ważny jest odpowiednio zbilansowany miks energetyczny kraju. 07.08.2015 r. szczytowe zapotrzebowanie na energię elektryczną w Polsce (godzina 12:30) wynosiło 22 GW. Dl porównania same instalacje fotowoltaiczne w Niemczech produkowały 21,6 GW.

Zainteresowany fotowoltaiką? Sprawdź naszą ofertę:

Skontaktuj się z nami

Napisz do nas
Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy. Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.
Zadzwoń do nas
+48 570 620 200
Odwiedź nas
ul. Królowej Jadwigi 43, 61-871 Poznań
EasySolar Investment

Jesteś zainteresowany inwestycją w farmę
fotowoltaiczną lub dachową instalacją
na Twojej firmie?

Skontaktuj się z nami

WYPEŁNIJ FORMULARZ, NASZ EKSPERT SKONTAKTUJE SIĘ Z TOBĄ

OTRZYMAJ DEMO PO KRÓTKIEJ PREZENTACJI ONLINE

25-minutowa prezentacja online z naszym ekspertem pozwoli Ci zaoszczędzić ponad 2 godziny na każdym projekcie oraz przygotowanej ofercie dla klienta.

Po prezentacji otrzymasz wersję demo na 24 h do testowania.

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.

Skontaktuj się z nami

Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy.Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.