NOWA APLIKACJA EASYSOLAR PREMIUM
jest już dostępna online

* Zalecamy korzystanie z przeglądarki Google Chrome
Pisali o nas:
13 Styczeń, 2016, 2:52 pm

Alternatywne sposoby mocowania paneli PV

Alternatywne sposoby mocowania paneli PV

Rozmieszczenie paneli wykonano w aplikacji EasySolar

Szybki rozwój rynku fotowoltaicznego na świecie sprawia, że producenci urządzeń PV cały czas muszą inwestować w rozwój swoich technologii i co roku wychodzić z nowymi, tańszymi i efektywniejszymi produktami. Jedną z takich nowości pojawiającą się w katalogach coraz większej rzeszy producentów są alternatywne systemy montażu paneli PV.

Obecne systemy montażowe składające się z szyn, klem oraz uchwytów stanowią nawet 20% kosztów systemu fotowoltaicznego, dlatego też wielu producentów pracuje nad rozwiązaniami, które mogłyby zmniejszyć udział konstrukcji w strukturze kosztów. Kolejną ważną cechą tradycyjnych systemów montażowych jest jej waga. Duża ilość elementów, które składają się na tradycyjne rozwiązania sprawia, że konstrukcja taka stanowić może dość poważne obciążenie dla dachu, co jest oczywiście zjawiskiem niepożądanym.

Jeśli jeśli chciałbyś się dowiedzieć więcej na temat innowacyjnych rozwiązań z branży PV koniecznie przeczytaj nasz poprzedni artykuł !!!

Innym ważnym parametrem konstrukcji PV będącym, który mógłby zostać zoptymalizowany, jest czas montażu. Szybkie i łatwe przytwierdzenie paneli do dachu nie tylko zmniejszy kosztu takiej inwestycji ale również uchroni instalatora przed popełnieniem błędów.

Bezszynowe systemy montażu

Jednym z bardziej innowacyjnych rozwiązań forsowanych przez niektórych producentów są bezszynowe systemy montażowe. Pozwalają one na bezpośrednie przytwierdzenie paneli PV do dachy przy pomocy specjalnych zaczepów. Dzięki temu instalacja jest znacznie lżejsza, a montaż całego systemu szybszy.

Systemy bezklemowe

Ten system montażu jest czymś pośrednim pomiędzy systemami tradycyjnymi i bezszynowymi.
Zamiast klem przytrzymujących panele szyny ukształtowane są tak, by można było do nich bezpośrednio przytwierdzić panele PV. Dzięki temu rozwiązaniu instalacja jest nieznacznie lżejsza i łatwiejsza w montażu. Co więcej, w przeciwieństwie do systemów bezszynowych nie musimy naruszać połaci dachowej w wielu miejscach.

Konstrukcje zintegrowane

Kolejną ciekawą propozycją opracowaną przez producentów są konstrukcje zintegrowane w postaci lekkich ramek dostosowanych do wymiarów konkretnych paneli fotowoltaicznych. Konstrukcje te w przeciwieństwie do rozwiązań tradycyjnych nie są uniwersalne i projektowane są z myślą o konkretnym modelu. Umożliwia to zarówno minimalizację wagi jak i intuicyjny montaż.

Co więcej, systemy te posiadają zintegrowane okablowanie dzięki co również skraca czas montażu, a także zmniejsza ryzyko uszkodzenia przewodów w przyszłości.

Opisane powyżej rozwiązania nie są oczywiście tak popularne jak tradycyjne technologie, a ich zalety musi jeszcze zweryfikować rynek. Wszystko jednak wskazuje na to, że w przyszłości coraz częściej będziemy spotykać się z alternatywnymi rozwiązaniami.

Alternatywne sposoby mocowania paneli PV
Jeśli chciałbyś samodzielnie przekonać się ile oszczędności mogą Ci dać nowoczesne systemy montażu już dziś przetestuj naszą aplikację:

Alternatywne sposoby mocowania paneli PV

pobierz przykładowe oferty wykonane w oparciu o nasze oprogramowanie:
Alternatywne sposoby mocowania paneli PV
oraz pobierz naszą aplikację na jedno z twoich urządzeń mobilnych:

 Alternatywne sposoby mocowania paneli PV  Alternatywne sposoby mocowania paneli PV

i zapisz się na bezpłatne szkolenie online:

Alternatywne sposoby mocowania paneli PV

Zapraszamy również do zapoznania się z naszymi pozostałymi artykułami z cyklu Akademia EasySolar!!!

Zainteresowany fotowoltaiką? Sprawdź naszą ofertę:

Skontaktuj się z nami

Napisz do nas
Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy. Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.
Zadzwoń do nas
+48 570 620 200
EasySolar Investment

Jesteś zainteresowany inwestycją w farmę
fotowoltaiczną lub dachową instalacją
na Twojej firmie?

Skontaktuj się z nami

WYPEŁNIJ FORMULARZ, NASZ EKSPERT SKONTAKTUJE SIĘ Z TOBĄ

OTRZYMAJ DEMO PO KRÓTKIEJ PREZENTACJI ONLINE

25-minutowa prezentacja online z naszym ekspertem pozwoli Ci zaoszczędzić ponad 2 godziny na każdym projekcie oraz przygotowanej ofercie dla klienta.

Po prezentacji otrzymasz wersję demo na 24 h do testowania.

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.

Skontaktuj się z nami

Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy.Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.