NOWA APLIKACJA EASYSOLAR PREMIUM
jest już dostępna online

* Zalecamy korzystanie z przeglądarki Google Chrome
Pisali o nas:
10 Czerwiec, 2015, 8:20 am

"Akon Lighting Africa" rozoświetli Afrykę

rozświetli AfrykęZnany na całym świecie, pochodzący z senegalu raper i piosenkarz R&B - Akon, postanowił zainwestować w fotowoltaikę. Artysta stworzył projekt "Akon Lighting Africa" który ma zapewnić 600 milionom mieszkańców najuboższych części Afryki dostęp do energii elektrycznej.

Na pomoc Afryce

W chwili obecnej wciąż ponad 600 milionów mieszkańców Afryki pozostaje bez dostępu do energii elektrycznej. Problem jest o tyle poważny, że uniemożliwia im normalne funkcjonowanie. Po zapadnięciu zmroku dzieci nie są w stanie się uczyć a kobiety wykonywać prac domowych. Co więcej, bez dostępu do elektryczności, ponad 3,5 miliona Afrykańczyków ginie każdego roku w wyniku szkodliwych zanieczyszczeń i pożarów spowodowanych koniecznością oświetlania domu lampami naftowymi.

Akon Lighting Africa

Raper, choć obecnie mieszka w Stanach Zjednoczonych, urodził się i do siódmego roku życia mieszkał w Senegalu. Zaznajomiony z sytuacją i codziennymi problemami mieszkańców Afryki artysta postanowił zejść ze sceny i pomóc najbardziej potrzebującym. Podstawowym założeniem programu jest wyposażenie 600 mln Afrykańczyków w instalacje fotowoltaiczne. Słońce oświetlające kontynent przez prawie 320 dni w roku stanowi idealne rozwiązanie problemu. Akon zauważył również, że 70% Afrykańczyków jest w wieku poniżej 35 lat. Aby poprawa sytuacji ekonomicznej na kontynencie była możliwa konieczne jest stworzenie nowych miejsc pracy, które może zapewnić energetyka odnawialna. Panujące tam idealne dla PV warunki atmosferyczne powodują, że instalacje te są bardzo  rentowne i mogą pozytywnie wpłynąć na rozwój gospodarki.

"Elektryczność to więcej niż światło. To prawdziwa zmiana w naszym życiu codziennym."

- Yelimane, Mali

"Dzięki energii słonecznej możemy zapomnieć o nafcie, która jest niezwykle szkodliwa i droga"

- mieszkaniec Senegalu

"Teraz mogę naładować mój telefon w domu. Nie muszę iść wiele godzin ani płacić za to"

- mieszkanka Nigru

Akon stawia na edukację

W stolicy Mali, Bamako, Akon otworzył akademię, która będzie kształcić młodych Afrykańczyków z zakresu budowy i utrzymania systemów fotowoltaicznych. W skład kadry nauczającej wchodzić będą europejscy inżynierowie i eksperci branży fotowoltaicznej.

"Afryka posiada słońce i innowacyjną technologię, która przyniesie elektryczność do domów. Obecnie najważniejszym celem organizacji jest poszerzanie wiedzy Afrykańczyków. Otwarta w Bamako akademia ma pozwolić absolwentom na wprowadzanie nowych rozwiązań w pozyskiwaniu energii" - podkreśla Samba Baithily, współpracownik Akona. 

Powstały już pierwsze instalacje...

W mniej niż rok od rozpoczęcia projektu, instalacje fotowoltaiczne powstały w 11 krajach afrykańskich. Obecnie Lighting Africa objęła już 14 krajów i dostarcza energię do ponad 1 mln domów. Do programu cały czas zgłaszają się kolejne osoby chętne zastąpić oświetlenie naftowe instalacją fotowoltaiczną.

Inicjatywa ta jest godna podziwu i warta uwagi nie tylko ze względu na jej skale ale również wkład finansowy jaki Akon wniósł na realizację projektu. Lighting Africa zyskuje coraz większą popularność, przez co program uzyskał na cel rozwoju energetyki solarnej w Afryce linię kredytową w wysokości 1 mld USD od China Jiangsu International Group. Więcej informacji dotyczących projektu dostępnych jest na stronie internetowej organizacji.

Zainteresowany fotowoltaiką? Sprawdź naszą ofertę:

Skontaktuj się z nami

Napisz do nas
Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy. Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.
Zadzwoń do nas
+48 570 620 200
Odwiedź nas
ul. Królowej Jadwigi 43, 61-871 Poznań
EasySolar Investment

Jesteś zainteresowany inwestycją w farmę
fotowoltaiczną lub dachową instalacją
na Twojej firmie?

Skontaktuj się z nami

WYPEŁNIJ FORMULARZ, NASZ EKSPERT SKONTAKTUJE SIĘ Z TOBĄ

OTRZYMAJ DEMO PO KRÓTKIEJ PREZENTACJI ONLINE

25-minutowa prezentacja online z naszym ekspertem pozwoli Ci zaoszczędzić ponad 2 godziny na każdym projekcie oraz przygotowanej ofercie dla klienta.

Po prezentacji otrzymasz wersję demo na 24 h do testowania.

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.

Skontaktuj się z nami

Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy.Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.