NOWA APLIKACJA EASYSOLAR PREMIUM
jest już dostępna online

* Zalecamy korzystanie z przeglądarki Google Chrome
Pisali o nas:
9 Grudzień, 2015, 12:31 pm

Idealna oferta dla Prosument a

Akademia EasySolar: Idealna oferta dla Prosumenta

Projekt instalacji wykonany w oparciu o aplikację EasySolar

Wchodząca w życie ustawa oraz spadek cen instalacji PV sprawiają, że rozwiązania prosumenckie nieustannie zyskują na popularności. Nie oznacza to jednak, że obecne rozwiązania prawne są idealne, a ceny instalacji na tyle niskie by dla każdego klienta opłacalność systemów PV była oczywista.

W związku z tym, dobry sprzedawca systemów PV powinien nie tylko zadbać o to by oferować produkty wysokiej jakości po możliwie najniższych cenach, ale również odpowiednio je zaprezentować. Tutaj z pomocą przychodzi aplikacja EasySolar, czyli innowacyjne narzędzie stworzone z myślą o projektowaniu prosumenckich instalacji PV oraz generowaniu skutecznych ofert sprzedażowych. Dzięki niemu wykonasz kompletny projekt instalacji fotowoltaicznej w kilka minut, również za pomocą aplikacji mobilnych dostępnych na urządzenia z systemem Android oraz iOS. Prawidłowo wykonana oferta prosumencka w aplikacji EasySolar powinna zawierać:

1 Wizualizację instalacji

Jednym z najważniejszych elementów projektu instalacji fotowoltaicznej jest wizualizacja rozmieszczenie modułów fotowoltaicznych. W aplikacji EasySolar możemy stworzyć ją za pomocą aż trzech różnych metod projektowania opartych o:

Zdjęcie budynku lub obraz z Google StreetView

3 Jest to jedna z najpopularniejszych metod projektowania instalacji fotowoltaicznych wśród użytkowników naszej aplikacji. Dzięki niej wykonasz atrakcyjną wizualizację instalacji w oparciu o zdjęcie instalacji lub obraz z Google StreetView.

Map Google

123 Jest to bardzo skuteczna metoda projektowania, w szczególności dużych instalacji PV. Jest to idealne narzędzie do tworzenia farm fotowoltaicznych pozwalające na określenie wymiarów działki na podstawie danych z Map Google.

Własnego szkicu działki lub dachu

1szkic Dzięki temu narzędziu wykonasz szybko i sprawnie projekt instalacji PV w oparciu o własny szkic powierzchni. Jest to metoda szczególnie przydatna gdy zdjęcia satelitarne naszej lokalizacji są słabej jakości, a my nie mamy dostępu do zdjęć budynku.

2 Prosty schemat instalacji

Poza rozplanowaniem paneli na dachu dobrze jest również już na tym etapie koncepcyjnym dopasować do naszej instalacji inwerter. Niezwykle intuicyjne i łatwe w obsłudze narzędzia EasySolar pozwolą Ci dosłownie w kilka sekund dobrać stosowny inwerter i wykonać schemat instalacji PV.

3 Analizę finansową

Jest to etap, w którym musimy wprowadzić dane dotyczące między innymi:

Systemu wsparcia

W przypadku instalacji prosumenckich musimy zadecydować czy projektowany przez nas system PV będzie podlegał wsparciu inwestycyjnemu (np. programowi „Prosument” Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej), czy też eksploatacyjnego w postaci taryf gwarantowanych dostępnych dla instalacji realizowanych od stycznia 2016 r.

Kredytu

Ze względu na wysoki koszt instalacji jest to nieodłączny element każdej inwestycji. Podczas tworzenia analizy finansowej przy użyciu narzędzi EasySolar będziesz miał możliwość zawarcia w swojej ofercie zarówno dowolnego kredytu komercyjnego, jak i preferencyjnego, który jak wiadomo jest nieodłącznym elementem np. dotacji z programu „Prosument”.

Potrzeb własnych

Zaspokajanie zapotrzebowanie na energię elektryczną inwestora jest istotą systemów prosumenckich. Określenie poziomu tego zapotrzebowania w naszej aplikacji pozwoli na stworzenie szczegółowych analiz opisujących między innymi roczny poziom oszczędności oraz okres zwrotu inwestycji.

Kosztów

W przypadku większości ofert sprzedażowych kosztorys stanowi najsłabszy element oferty. Obciążanie portfela prosumenta inwestycją wartą kilkanaście tysięcy złotych nigdy nie jest dla niego czymś przyjemnym, jednak dzięki zastosowanym w aplikacji EasySolar narzędziom będziesz w stanie przedstawić je w na tyle atrakcyjny sposób, by Twój klient od razu zorientował się, że dzięki inwestycji w PV więcej zyska aniżeli straci.

Po przejściu przez proces projektowania będziemy mieli możliwość wygenerowania oferty sprzedażowej w postaci pliku PDF. Będzie on zawierał wszystkie wprowadzone dane w postaci czytelnych tabel oraz atrakcyjnych wizualizacji i wykresów. Takie przedstawienie danych nie tylko znacznie ułatwi Ci prezentację danych, ale również znacząco podwyższy skuteczność przygotowywanych przez Ciebie ofert. Profesjonalnie wykona oferta oraz dobra prezentacja to klucz do sukcesu. Tylko dzięki takiemu podejściu do sprzedaży inwestor uzna Cię za godnego zaufania partnera, który zagwarantuje mu bezawaryjną pracę instalacji przez następnie 30 lat.

Zainteresowany fotowoltaiką? Sprawdź naszą ofertę:

Skontaktuj się z nami

Napisz do nas
Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy. Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.
Zadzwoń do nas
+48 570 620 200
Odwiedź nas
ul. Królowej Jadwigi 43, 61-871 Poznań
EasySolar Investment

Jesteś zainteresowany inwestycją w farmę
fotowoltaiczną lub dachową instalacją
na Twojej firmie?

Skontaktuj się z nami

WYPEŁNIJ FORMULARZ, NASZ EKSPERT SKONTAKTUJE SIĘ Z TOBĄ

OTRZYMAJ DEMO PO KRÓTKIEJ PREZENTACJI ONLINE

25-minutowa prezentacja online z naszym ekspertem pozwoli Ci zaoszczędzić ponad 2 godziny na każdym projekcie oraz przygotowanej ofercie dla klienta.

Po prezentacji otrzymasz wersję demo na 24 h do testowania.

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.

Skontaktuj się z nami

Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy.Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.