NOWA APLIKACJA EASYSOLAR PREMIUM
jest już dostępna online

* Zalecamy korzystanie z przeglądarki Google Chrome
Pisali o nas:
5 Styczeń, 2015, 12:13 pm

5 najciekawszych pomysłów ze świata fotowoltaiki na początek roku

Fotowoltaika to jedna z najbardziej zaskakujących dziedzin. I chociaż jej rozwój jest uzależniony od polityki wsparcia oraz R&D to nawet w najmniej sprzyjających warunkach, nowe odkrycia przynoszą nowe niespodzianki. Zobaczcie, co znaleźliśmy:

1. Słoneczne kioski

słoneczne kioski, źródło: solarkiosk.eu

słoneczne kioski, źródło: solarkiosk.eu

To nowy pomysł na wykorzystanie energii słonecznej na mniej rozwiniętych obszarach. Jak się okazuje ponad miliard ludzi na świecie nie ma stałego dostępu do energii z sieci.

Niemiecki start-up, Solarkiosk ma w planach pomóc uboższym regionom, instalując przenośne kioski zasilane energią ze Słońca. Kioski posiadają ruter z siecią WiFi, mogą podładować ponad 200 telefonów komórkowych dziennie czy też zasilić minilodówkę, która przechowywałaby na przykład niezbędne leki. W ubiegłym roku wdrożono pilotażowo 45 takich kiosków. Działano głównie na terenie Etiopii, Botswany oraz Kenii.

Zobacz ten pomysł!

2. Imponujący wieżowiec generujący energię

źródło: eco-business.com

źródło: eco-business.com

Indonezyjska Pertamina rozpoczęła budowę wieżowca w Jakarcie dokładnie rok temu. Wieżowiec o imponujących rozmiarach (99 pięter) będzie produkować tyle energii, ile sam zużywa.

Jest to pierwsza takiej wielkości budowla na świecie, w której głównym wyznacznikiem  projektu było generowanie energii w sposób odnawialny. Architektura budynku jest ściśle związana z lokalizacją - przepuszcza tylko niezbędne promieniowanie słoneczne do środka pozwalając na gromadzenie reszty energii z Słońca. Ścięta wieża działa jak tunel, umożliwiający wykorzystanie energii z wiatru. Panele fotowoltaiczne zainstalowano z każdej strony obiektu, co pozwala na produkcję energii przez cały dzień w każdej z pór roku. Niesamowite jest również to, że budynek będzie mieć wbudowaną elektrownię wykorzystującą energię geotermalną, która uzupełni energię słoneczną i wiatrową.

Zobacz ten pomysł!

3. Pierwszy hybrydowy samolot, który zużywa mniej energii

Zrzut ekranu 2015-01-05 o 11.33.14

źródło: sustinnovate.ae

Lotnictwo przyczynia się do 2% emisji dwutlenku węgla pochodzących od człowieka. Stworzony przez Boeinga przy współpracy z Uniwersytetem w Cambridge hybrydowy samolot emituje go dużo mniej, w dodatku zużywa o 30% mniej paliwa niż standardowy. Ulepszone baterie litowo-jonowe pozwoliły na wyprodukowanie udoskonalonej wersji.

Zobacz ten pomysł!

4. Meksykańskie miasto w 100% zasilane z OZE

mexicoLa Paz zamieszkuje 215 tys. mieszkańców. Miasto posiada 39 MW elektrownię słoneczną o nazwie Aura Solar I.

W tej chwili kończone są prace nad instalacją drugiej 30-MW farmy Groupotec I, która zawierałaby również magazyny energii i byłaby objęta 20-letnią umową z siecią energetyczną na odsprzedaż energii, dzięki czemu już wkrótce miasto może być zasilane całkowicie energią z OZE.

Zobacz !

5. Wiele nowych słonecznych gadżetów

źródło: tommy hilifiger http://eu.tommy.com/Solar-Panel-Mountain-Coat/0857876433,default,pd.html#!color%3D322%26size%3DL

źródło: tommy hilifiger http://eu.tommy.com/Solar-Panel-Mountain-Coat/0857876433,default,pd.html#!color%3D322%26size%3DL

Kurtki z ogniwami słonecznymi, głośniki wykorzystujące ogniwa, minipiekarnik zasilany energią słoneczną i wiele innych gadżetów pokazuje, jak wiele zastosowań ma fotowoltaika.

Zobacz najnowsze pomysły!

Znalazłeś ciekawe sposoby na wykorzystanie energii ze słońca, znasz start-upy, które wpadły na niesamowity pomysł lub po prostu produkty, które wzbudziły Twoje zainteresowanie tym, jak wykorzystują ogniwa słoneczne?

Napisz do nas! Kontakt

Zainteresowany fotowoltaiką? Sprawdź naszą ofertę:

Skontaktuj się z nami

Napisz do nas
Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy. Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.
Zadzwoń do nas
+48 570 620 200
Odwiedź nas
ul. Królowej Jadwigi 43, 61-871 Poznań
EasySolar Investment

Jesteś zainteresowany inwestycją w farmę
fotowoltaiczną lub dachową instalacją
na Twojej firmie?

Skontaktuj się z nami

WYPEŁNIJ FORMULARZ, NASZ EKSPERT SKONTAKTUJE SIĘ Z TOBĄ

OTRZYMAJ DEMO PO KRÓTKIEJ PREZENTACJI ONLINE

25-minutowa prezentacja online z naszym ekspertem pozwoli Ci zaoszczędzić ponad 2 godziny na każdym projekcie oraz przygotowanej ofercie dla klienta.

Po prezentacji otrzymasz wersję demo na 24 h do testowania.

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.

Skontaktuj się z nami

Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy.Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.