NOWA APLIKACJA EASYSOLAR PREMIUM
jest już dostępna online

* Zalecamy korzystanie z przeglądarki Google Chrome
Pisali o nas:
30 Maj, 2016, 1:47 pm

XTPL W ZWYCIĘSKIEJ PIĄTCE PROGRAMU MIT FORUM POLAND

xt-pl.com

XTPL, xt-pl.com

XTPL, której technologią zainteresowana jest Trina Solar, znalazł się wśród pięciu najlepszych startupów, które zwyciężyły w pierwszej polskiej edycji programu akceleracyjnego MIT Forum Poland. Wyróżnione spółki wezmą udział w wielkim finale, który odbędzie się w czerwcu w Bostonie, USA.

Program akceleracyjny, do którego wybranych zostało 26 młodych polskich firm, rozpoczął się w lutym tego roku. Przedstawiciele startupów brali udział w warsztatach i wykładach, zdobywając wiedzę dotyczącą rozwijania firmy oraz prowadzenia rozmów z potencjalnymi inwestorami.

To było kilka miesięcy bardzo ciężkiej pracy, ale też spotkań z interesującymi ludźmi, którzy doskonale znają biznes i jego tajniki. Dla firm, które dopiero wchodzą na rynek i stawiają na nim tak naprawdę pierwsze kroki, to niezwykłe i pouczające doświadczenie. Bardzo często startupy są skoncentrowane przede wszystkim na rozwijaniu technologii, a przecież nie powinny zapominać także o działaniach czysto biznesowych, które pozwolą im stworzyć dobrze prosperującą firmę atrakcyjną dla inwestorów. Jako XTPL od początku wiedzieliśmy, że sama technologia to za mało. Aby zainteresować nią rynek, musieliśmy zbudować zespół specjalistów z wielu dziedzin, aby firma rozwijała się wszechstronnie. Program MIT Forum Poland pomógł nam spojrzeć na nasze działania z nowej perspektywy i pokazał nowe możliwości. Cieszymy się, że będziemy mieli szansę zaprezentować się na forum międzynarodowym podczas finałów w Bostonie – komentuje Sebastian Młodziński, prezes zarządu XTPL.

Drugi etap akceleracji odbędzie się w czerwcu na kampusie MIT w Cambridge, Massachusetts. Zwycięskie startupy zostaną też opisane w MIT Technology Review – najbardziej opiniotwórczym czasopiśmie o nowych technologiach, dzięki czemu będą mogli o nich przeczytać inwestorzy i odbiorcy technologii na całym świecie.

XTPL jest spółką technologiczną założoną przez wybitnych polskich naukowców. Firma zajmuje się opracowywaniem metody drukowania ultracienkich struktur przewodzących prąd elektryczny, które znajdą zastosowanie jako przezroczyste elektrody w ogniwach słonecznych, ekranach dotykowych oraz w wyświetlaczach.

Xt-pl.com

Zainteresowany fotowoltaiką? Sprawdź naszą ofertę:

Skontaktuj się z nami

Napisz do nas
Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy. Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.
Zadzwoń do nas
+48 570 620 200
Odwiedź nas
ul. Królowej Jadwigi 43, 61-871 Poznań
EasySolar Investment

Jesteś zainteresowany inwestycją w farmę
fotowoltaiczną lub dachową instalacją
na Twojej firmie?

Skontaktuj się z nami

WYPEŁNIJ FORMULARZ, NASZ EKSPERT SKONTAKTUJE SIĘ Z TOBĄ

OTRZYMAJ DEMO PO KRÓTKIEJ PREZENTACJI ONLINE

25-minutowa prezentacja online z naszym ekspertem pozwoli Ci zaoszczędzić ponad 2 godziny na każdym projekcie oraz przygotowanej ofercie dla klienta.

Po prezentacji otrzymasz wersję demo na 24 h do testowania.

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.

Skontaktuj się z nami

Wyślij
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy.Niestety, przy wysyłaniu wiadomości wystąpił problem. Spróbuj później.